Skocz do zawartości
Viper2

stabilny czy nie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :!: :!: :!:

1. I znowu problem przy FSB 181 Vcore=1.75, pamiątki synchro Dcore 2.7V multi 12x5. Wszystko jest w porzo. Wszystkie testy przechodzi . Godzina w PRIME95 i jest ok. :)

Ale gdy FSB idzie choćby o 1MHz (182,184). To PRIME95 sie wywala, ale reszta testów jest ok. (reszta to: 3dmark01, 3dmark03, aquamark3, pcmark 2002, sandra 2003, aida 3.75).

Co może być nie tak prosze o wyrozumiałość i fast answer.

2. Druga sprawa dotyczy temperatury na płycie msi K7N2 DELTA-L

temperatura w biosie jest ustawiona na warning 63C.

Po starcie kompa w AIDA3.75 podobna co w biosie, ale w PC ALERT od mobo jest o 10C mniej. Po 45min w PRIME95 AIDA3.75 55C-57C ale bios już piszczy a przecież ma ustawione na 63C . COOLER to cooler master areo V. Dlaczego są takie różnice może ktoś wie. :(

 

To narazie wszynio pozdrawiam VIPER2. :twisted: [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to nie tyle wina twojej mobo a proca po prostu brakuje mu mocy prawdopodobnie jesli podnioslbys mu vcore to poszedl by wyzej na fsb. ew. pamieci nie wyrabiaja (nie napisales jakie masz) Co do temp. to jest stanowczo too high :!: :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisze sie pod tym co "powiedzili" przedmowcy :P

 

za wys. temperaturka i za niski core na procku - jednak podniesiesz cora temperatura na pewno nie spadnie ;)

 

no i jak dla mnie godzina w torturce to stanowczo za malo by orzec czy jest stabilny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak dla mnie godzina w torturce to stanowczo za malo by orzec czy jest stabilny ...

Przyznam, że dla mnie też .... minimum 8h jak dla mnie....

A czy macie idealnie w 100 % obciążony kiedykolwiek procesor w normalnych warunkach???? Opanujcie się trochę. Jak dla mnie gdy prime idzie 1h i temp. już nie rośnie nie ma najmniejszej przeszkody by stwierdzić iż komp będzie stabilny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to nie tyle wina twojej mobo a proca po prostu brakuje mu mocy prawdopodobnie jesli podnioslbys mu vcore to poszedl by wyzej na fsb. ew. pamieci nie wyrabiaja (nie napisales jakie masz) Co do temp. to jest stanowczo too high :!: :x

Cze :!: :!: :!:

Pamiątki to kingstony 2x256MB 400Mhz clk 3. napięcie na nich ustawione na 2.7v pracują synchro z mobo.

 

Co do temperaturki :oops: :oops: :evil: to już nie mam pojęcia jak ją obniżyć. Może macie jakieś pomysły :?:

Teraz go chłodze tak: na procku cooler master areo V , w budzie modecoma dodatkowy cooler , do tego otwarty bok budy i jeszcze domowy wentylator dmuchający przez bok obudowy na procek.

 

DZIĘKI ZA ZAINTERESOWANIE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to nie tyle wina twojej mobo a proca po prostu brakuje mu mocy prawdopodobnie jesli podnioslbys mu vcore to poszedl by wyzej na fsb. ew. pamieci nie wyrabiaja (nie napisales jakie masz) Co do temp. to jest stanowczo too high :!: :x

Cze :!: :!: :!:

Pamiątki to kingstony 2x256MB 400Mhz clk 3. napięcie na nich ustawione na 2.7v pracują synchro z mobo.

to napewno nie wina pamieci ustaw mniejszy mnoznik i fsb 200 mhz masz pamieci 400ki a pracujesz na fsb 180 :? to strata wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to nie tyle wina twojej mobo a proca po prostu brakuje mu mocy prawdopodobnie jesli podnioslbys mu vcore to poszedl by wyzej na fsb. ew. pamieci nie wyrabiaja (nie napisales jakie masz) Co do temp. to jest stanowczo too high :!: :x

Cze :!: :!: :!:

Pamiątki to kingstony 2x256MB 400Mhz clk 3. napięcie na nich ustawione na 2.7v pracują synchro z mobo.

to napewno nie wina pamieci ustaw mniejszy mnoznik i fsb 200 mhz masz pamieci 400ki a pracujesz na fsb 180 :? to strata wydajnosci

Tylko jest problem, że jak ustawie nawet FSB 195 to komp nie wstaje i musze go przełączyć na safe mode a mnożnik ustawiam nawet 9x.

Nie sprawdzałem jeszcze na 200 bo niewiem jaki multi ustawić ale jak nie wstaje na 195 to niewiem czy ma sens. Chyba, że masz jakiś pomysł.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to nie tyle wina twojej mobo a proca po prostu brakuje mu mocy prawdopodobnie jesli podnioslbys mu vcore to poszedl by wyzej na fsb. ew. pamieci nie wyrabiaja (nie napisales jakie masz) Co do temp. to jest stanowczo too high :!: :x

Cze :!: :!: :!:

Pamiątki to kingstony 2x256MB 400Mhz clk 3. napięcie na nich ustawione na 2.7v pracują synchro z mobo.

to napewno nie wina pamieci ustaw mniejszy mnoznik i fsb 200 mhz masz pamieci 400ki a pracujesz na fsb 180 :? to strata wydajnosci

Tylko jest problem, że jak ustawie nawet FSB 195 to komp nie wstaje i musze go przełączyć na safe mode a mnożnik ustawiam nawet 9x.

Nie sprawdzałem jeszcze na 200 bo niewiem jaki multi ustawić ale jak nie wstaje na 195 to niewiem czy ma sens. Chyba, że masz jakiś pomysł.

Dzięki.

no ale probowales zmniejszyc mnoznik np ustawic 200x8.0 vcore 1.85 (zeby pewnosc miec) pamieci 100% czyli takie taktowanie fsb jak proc sprawdz jeszcze timingi pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to nie tyle wina twojej mobo a proca po prostu brakuje mu mocy prawdopodobnie jesli podnioslbys mu vcore to poszedl by wyzej na fsb. ew. pamieci nie wyrabiaja (nie napisales jakie masz) Co do temp. to jest stanowczo too high :!: :x

Cze :!: :!: :!:

Pamiątki to kingstony 2x256MB 400Mhz clk 3. napięcie na nich ustawione na 2.7v pracują synchro z mobo.

to napewno nie wina pamieci ustaw mniejszy mnoznik i fsb 200 mhz masz pamieci 400ki a pracujesz na fsb 180 :? to strata wydajnosci

Tylko jest problem, że jak ustawie nawet FSB 195 to komp nie wstaje i musze go przełączyć na safe mode a mnożnik ustawiam nawet 9x.

Nie sprawdzałem jeszcze na 200 bo niewiem jaki multi ustawić ale jak nie wstaje na 195 to niewiem czy ma sens. Chyba, że masz jakiś pomysł.

Dzięki.

no ale probowales zmniejszyc mnoznik np ustawic 200x8.0 vcore 1.85 (zeby pewnosc miec) pamieci 100% czyli takie taktowanie fsb jak proc sprawdz jeszcze timingi pamieci

Troche mi się styki palą, żeby podnieść Vcore powyżej 1.75V, ale spróbuje jeszcze z mniejszym multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprostszy sposob to dotknij coolera paluchem przy takiej temp. powinien juz parzyc. Jest duze prawdopodobienstwo ze plyta swiruje. Chociaz coolera tez nie masz najlepszego i te 60*C jak najbardziej mozliwe. U mnie na V7+ przy 1.85V i taktowaniu 2090 mhz temp w stress (czyt. Prime95) jak bylo goraco w domu dobijala czasem do 51*C wulkan oczywiscie na LOW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zssałem przed chwilą nowego PC ALERTA i sprawdze czy się coś zmieni z

temperaturkami jak nie to już sobie tak dumam o Zalmanie 7000al_cu. :roll:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ps. może ktoś mi powiedzieć jak umieścić jakieś screeny na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zssałem przed chwilą nowego PC ALERTA i sprawdze czy się coś zmieni z 

temperaturkami jak nie to już sobie tak dumam o Zalmanie 7000al_cu. :roll:

We wskazania PCAlert to ja bym zbytnio nie wierzyła, mnie zawyża temperaturę proca. Zainstaluj SpeedFana albo MotherBoard Monitor.

ps. może ktoś mi powiedzieć jak umieścić jakieś screeny na forum.

A może byś poszukał? http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=40237

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zssałem przed chwilą nowego PC ALERTA i sprawdze czy się coś zmieni z 

temperaturkami jak nie to już sobie tak dumam o Zalmanie 7000al_cu. :roll:

We wskazania PCAlert to ja bym zbytnio nie wierzyła, mnie zawyża temperaturę proca. Zainstaluj SpeedFana albo MotherBoard Monitor.

ps. może ktoś mi powiedzieć jak umieścić jakieś screeny na forum.

A może byś poszukał? http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=40237

Tego niby najnowszego alerta zainstalowałem i co Karwa temperaturki jeszcze o 5C w góre.

Teraz bez oc proca w stressie 60C. Jeszcze pare takich wersij i już nawet ciekły azot nie wystarczy. :x

 

Dzięki za linka i spróbuje czy to coś pomoże z tymi innymi progsami :?:

Lecz sam już w to wątpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokladnie taka sama akcje

Plyta MSI K7n2-delta-L ,procek barton 2500+ na 203x 10.5 przy standardowym napieciu w programikach pokazuje 56 stopni(w biosie warning temp 63) i piszczy.Pozatym mam dziwna akcje z napieciem procka.Przy ustawieniu BY h/w pokazuje 1.65 ale jak w biosie ustawie 1.65 to juz wacha sie miedzy 1.68 a 1.74.Im wyzsze napiecie tym wieksze rozbieznosci.Przy 1.8 dochodzi do 1.95 we wszystkich programikach diagnostycznych i w biosie.Z prockiem jest niestety taki problem,ze do tej czestotliwosci 2133 mhz chodzi stabilnie ale juz przy 200 x 11 czyli 2200 mhz zawieszki w 3d mardku 2k1 i w prime95.Przy kazdej probie podnoszenia napiecia jest gorzej.Przy standardowym przechodzi test w 3d marku ale w prime sie wiesza.Przy wyzszych napieciach wiesza sie juz nawet w 3d marku.CHlodzilem go najpierw coolermasterem aero7 lite,zmienilem na tt silentboosta i jest tylko ciszej ale temperaturki bez zmian a nawet troszeczke gorsze.Buda otwarta,2 wiatraki wyciagajace.Pamieci kingstony 400 mhz ,zasilacz zmieniony na chiefteca 360 w.Plyta glowna tez sie niezle grzeje,zwlaszcza southbridge.

Seria procka to AQXEA 0330 XPMW.Batcha nie pamietam a nie chce mi sie sciagac coolera narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie fabrycznie procesor zostal zrobiony w celu ogrzewania mieszkania i bios nie ma znaczenia.Przy otwartej obudowie jest teraz 52 stopnie w stresie przy ustawieniu 205 x 10.5 na standardowym napieciu

Jak na bartka 2500 po oc to i tak nie źle. Mój brat ma też barkta tylko na asusie i bez oc mam 55C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 1666@2250 i niemam problemuw chłodzenie to samoróbka tzan cooler master z przesnietym wiatrakiem i dowiazany nitkami wiatrak od titana napiecie 1.85v wacha sie miedzie 1,82 a 1,9 ale wszystko jest stabilnie. ty musisz spróbować założyć coś na chipset mi dalo możliwośc podkrecenia proca z 2133 do 2250 nie zmieniaja napiecia i chlodzenia masz wogule wetylator na chipsecie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mostku poludniowym nie ma nic oprocz naklejki msi i niezle parzy jak sie dotknie,a na polnocnym jest tylko radiator:(.W ogole to nie wiem o co chodzi z tym prime'em.Sciagnalem wersje 22.12 i testy zapieprzaja tak,ze w ciagu minuty robi ich 140 a caly test trwa nieco ponad 2 godziny .W wersji 23.7 mam 3 testy do wyboru i kazdy trwa na maksa dlugo.Przy napieciu by h/w wyskakuja bledy a przy wyzszych napieciach komp sie zupelnie wiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mostku poludniowym nie ma nic oprocz naklejki msi i niezle parzy jak sie dotknie,a na polnocnym jest tylko radiator:(.W ogole to nie wiem o co chodzi z tym prime'em.Sciagnalem wersje 22.12 i testy zapieprzaja tak,ze w ciagu minuty robi ich 140 a caly test trwa nieco ponad 2 godziny .W wersji 23.7 mam 3 testy do wyboru i kazdy trwa na maksa dlugo.Przy napieciu by h/w wyskakuja bledy a przy wyzszych napieciach komp sie zupelnie wiesza.

Prime 95 jest to program do testowania stabilności system oraz do jego wygrzewania. Obciąża on zasoby systemu na 100%. Dlatego jest dobrym testere systemu po oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 1666@2250 i niemam problemuw chłodzenie to samoróbka tzan cooler master z przesnietym wiatrakiem i dowiazany nitkami wiatrak od titana napiecie 1.85v wacha sie miedzie 1,82 a 1,9 ale wszystko jest stabilnie. ty musisz spróbować założyć coś na chipset mi dalo możliwośc podkrecenia proca z 2133 do 2250 nie zmieniaja napiecia i chlodzenia masz wogule wetylator na chipsecie???

Co polecasz za chłodzenie płyta wygląda tak

http://www.msi-polska.pl/images/product_im.../6570_delta.jpg

tylko zamiast wentylatora jest radiator :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viper wiem co to jest prime95 tylko mowie,ze nie wiem o co chodzi bo sciagnalem 2 wersje i w jednej caly cykl testowania trwa 2 godziny przy czym robi 140 testow na minute i po 2 godzinach znowu od poczatku,a w drugiej wersji prime'a sa 3 testy do wyboru i tam chodza bardzo wolno.W tej pierwszej wersji zdarza sie tak,ze chodzi sobie 8 godzin i nic po czym wlaczam tego drugiego i zwiecha kompa.Z tym nie wiem o co chodzi.Wszyscy pisza,ze maja bledy jesli system jest niestabilny a u mnie nie ma bledow tylko komputer sie wiesza.bledy sa przy zbyt niskim napieciu.Jedna wersja to 22.12 a druga 23.7.Pytalem sie znajomego jak u niego chodza te testy w wersji 22.12 i mowi,ze u niego jeden test trwa 20 sekund i idzie nastepny a u mnie 1 test trwa pol sekundy i wali 2500 testow przy 8 fft i potem to samo przy 10 fft i tak do 32 przez 2 godziny a potem od poczatku,a sciagalem z tej samej strony co on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje 22.12.1 i wybieram Torture Test i zaczyna sie od wolnych testów 1024 fft później idą szybsze , mastępnie wolniejsze i tak dalej.

Zwiech kompa a może się samży po takim długim obciążeniu :?:

Jaką masz temp po takim wygrzewaniu jakie masz nap na pamięciach

jakie masz pamięci bo może one sieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to temperatura jest 52 stopnie z jakimis sekundowymi skokami od czasu do czasu wiec nie biore tego pod uwage bo raczej ciezko by bylo zeby nagle z 52 robilo sie 58 i za chwile znowu 52.Jezeli chodzi o pamieci to tak jak w podpisie sa to kingstony 400 wiec przy fsb 200 chodza na nominalnej czestotliwosci dlatego tez napiecie jest standardowe.U mnie prime zupelnie inaczej dziala niz u ciebie i nie wiem dlaczego.Tez mam wersje 22.12 i u mnie zaczyna od szybkich i konczy na troszeczke wolniejszych.zaczyna od 8 fft a konczy na 32.1024 w ogole nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...