Skocz do zawartości
StePan

LCD 19 "

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar zmienić swojego wysłużonego Maga CRT na LCD 19”. Na ten cel mam przeznaczone 4 tys. I teraz zaczyna się dylemat, nie wiem, jaki monitor mam wybrać, po przeglądnięciu stronek zauważyłem ze te 4 tyś to niezbyt duża suma, ale więcej nie mam. Może ktoś z Was jest w stanie mi poradzić, czytałem kilka wątków na tym forum, ale zbyt dużo się z nich nie można dowiedzieć. Najbardziej mi zależy na czasie reakcji, aby sobie spokojnie czasami zagrać w FPP (Moh:aa) Obecnie w domu jako drugi monitor posiadam LCD Samsung 152s, z danych producenta monitor ten posiada 25 ms, grając na nim nie zauważyłem smużenia, to może jakiś monitor 19” o podobnym czasie reakcji. Mieszkam w Olsztynie, ale pod względem firm komputerowych, oczywiście dobrze wyposażonych, Olsztyn równa się z wioską, można zapomnieć o przetestowaniu lub oglądnięciu LCD 19”, wszystkie modele tylko na zamówienie.

 

Proszę o podpowiedzi, ale realne, nie takie jak „ Bierz Eizo super firma - tyle ze za 6000 zł „

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ci jakos pomoge, ale tak sie sklada ze posiadam LCD 19'' HP L1925 i z tego co wiem to nie jest on dostepny w Polsce (chyba ze sie cos zmienilo). W kazdym razie moge go z czystym sumieniem polecic. Praktycznie w ogole nie wystepuje efekt smuzenia (czas reakcji wg producenta = 20ms), do tego ma Pivot i kabel DVI w komplecie. Kupujac go sugerowalem sie forum poswieconym stricte LCD-kami :arrow: http://www.prad.de/board/ (niestety po niemiecku).

 

Wg tego boarda aktualne TOP 5 monitorów LCD 19'':

NEC 1980SX

Belinea 101920

Iiyama AS4821DT

HP 1925

ViewSonic VP191 s/b

 

 

Jakbym mial wiecej kasy to bralbym NEC-a bo to sprawdzona seria. Jak ja kupowalem swojego HP to nie bylo go na tej liscie, ale jak widac wyrobil sobie opinie (pozytywna :) ) wsrod uzytkownikow i jest na 4-tym miejscu, z czego niezmiernie sie ciesze :D

 

Tak sie prezentuje moj plaszczak:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Smiało mogę polecić Ci Samsunga 192T,mam panel z tej serii co prawda 15 ale naprawde moim zdaniem Samsung robi dobre matryce,niestety jedyny minus tego monitu jaki zauważyłem to że kolor czarny nie jest zabardzo soczysty a tak pozatym to naprawde świetny panel.Może nowa linia Sony Cię zainteresuje np:Sony HX93B czarny,świetny design,parametry też w porzadku chociaż osobiscie uwazam ze przed kupnem najlepiej samemu zobaczyć kilka modeli w akcji badz co badz 4 tyś piechotą nie chodzi.Pozatym pozostaje jeszcze kwestia martwych pikseli,warunki gwarancji itd.Przez to uważam że zkup LCD-ka przez internet to dosyć ryzykowna sprawa.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol --> ciekawe jak wypada ta Belinea 101920 nie jest droga w porównaniu do innych modeli ktore podales kosztuje okolo 3200.

Znalazlem Twojego HP w Polsce ale to koszt w granicach 5500 a to troche duzo .

kod --> mam 15" LCD Samsunga w domu i jestem całkiem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozniej poszukam linka i dam Ci znac , ale Ty jak mozesz to poczytaj cos o tej Belinie :) na tym forum niemieckim bo ja za cholere nie znam sie na niemcu :) bo jestem chyba zdecydowany na ten monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A flatrony od LG przecież to też bdb LCD'ki i bardzo tanie co prawda są to 18' ale i tak nie zaówarzysz różnicy. Polecam L1800P, grałem na nim w Colina 3.0 i jest zajabasty :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze na tym forum to wiekszosc chwali ta Belinee. Wiekszosc osob stwierdzilo brak smuzenia w szybkich grach oraz perfekcyjny obraz.

Co do wad wymieniaja: brak softu i kabla DVI oraz niektore osoby mialy martwy piksel w prawym rogu ekranu. Po za tym same superlatywy :D Nic tylko brac jak masz siano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie kupna monitora LCD przez Internet. Trzeba mieć niesamowitego fuksa żeby się nie naciąć, albo kupowac monitor firmy, której monitory są naprawdę "powtarzalne" (nie wiem, może EIZO :?: ).

A co do czasu reakcji podawanego przez producenta, to w tej dziedzinie stosowane są różne "zagrywki". Podawany jest np. czas zapalenia piksela, nic się nie mówi na temat jego zgaszenia, a przecież dopiero suma tych dwóch parametrów daje pewne wyobrażenie o tym z jakim monitrorem mamy do czynienia. Dlatego zdarza się, że monitory z prawdziwym czasem reakcji 30ms są "szybsze" niż te 20ms.

 

Przy okazji: nie wiem czy warto zarzynać się finansowo na 19'? O ile 1280x1024 na 17' może sprawiac wrażenie "nadmiaru szczęścia" (przynajmniej dla mnie), to na 18' wygląda to znacznie lepiej, a na 19' już trochę "krowiasto". Oczywiście ten aspekt jest dyskusyjny, to tylko moje wrażenie.

 

I jeszcze coś: nie widziałem jeszcze LCD, który dorównałby CRT pod względem odwzorowania czerni. Jeśli chodzi o mnie, to akurat ma podstawowe znaczenie (grafika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, nadmiar szczescia :D Fajnie to ujales ;P Mi nie przeszkadza, ale to pewnie dlatego, ze jakies 4 lata pracowalem w 800x600 na 14' i musze sie dowartosciowac :D

 

A co do monitorkow LCD, to zgadzam sie, musisz zobaczyc go w akcji, bo pozniej okaze sie, ze w gwarancji malym druczkiem napisane, ze za wade, nie uznaje sie ilustam marwtych pikseli i bedzie kupa :/ Zycze udanego zakupu ! :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio ja mam Samsunga SM 171p 17' i tez jestem zadowolony , supr wyglad w grach prawie wogule nie wystepje efekt smuzenia , tylko pare dni temu mi mrtwy pixelek wyskoczyl w lewym krancu monitora ale nie jest zauwazalny i nie przeszkadza , polecam paneliki samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol :arrow: to jest link ktory znalazlem na temat Twojego lcd http://pasaz.onet.pl/,501,produkt.html?url...sp%3Fid%3D19265

Wiec sie chyba zdecydowalem , wezme to Beline , oczywiscie ze nie bede jej kupowal przez siec , musze wczesniej zobczyc jak "świeci" 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o Iiyamie?? Mam zwykly monitor 17" CRT tej firmy i jestem z niego max zadowolony. Teraz mysle o zakupie LCD tej firmy, a dokladnie model Iiyama ProLite E431S-S Silver.

Myslalem tez o 19", albo chociaz 18", ale jak zobaczylem wczoraj ceny to lekko mnie wygielo z wrazenia :D

Gdzies czytalem w prasie ze na swoje panele daja oni "gwarancje 0 martwych pikseli" ale na ich stronce nic takiego nie znalazlem :( . A szkoda bo to byloby dopiero niezle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belinea jest na matrycy Samsunga nowej generacji. Porownujac kilka monitorow ustawionych obok siebie w sklepie Samsung 172T 192T zawsze wypadaly najlepiej. Widzialem nawet monit jakiejs firmy krzak XELO podobno na matrycy Samsunga i jakosc obrazu sposrod obecnych monitow byla zdecydowanie najlepsza. Sam sobie ostrze zabki na ta Belinee ale cena jeszcze zbyt duza jak na moje mozliwosci finansowe.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol --> ciekawe jak wypada ta Belinea 101920 nie jest droga w porównaniu do innych modeli ktore podales kosztuje okolo 3200.

Znalazlem Twojego HP w Polsce ale to koszt w granicach 5500 a to troche duzo .

kod --> mam 15" LCD Samsunga w domu i jestem całkiem zadowolony

 

Wlasnie tydzien temu kupilem Belinea 101920 i jestem bardzo zadowolony. Obraz swietnie wyglada zarowno pod winda jak i w gierkach (zero smuzenia). Filmy tez sie swietnie oglada. IMHO super monitor i na dodatek na prawde rozsadna cena. Zaplacilem za niego 3110 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...