Skocz do zawartości
m@tys

Abit NF7-S problem z FSB

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!

Mam Takie pytanie. Podkręciłem mojego Bartona 2500+ narazie z 11x166 na 10x200. I tu mam problem, w momencie bootowania kompa, jak zczytuje pamięć pisze że chodza pod 266Mhz!!! A defacto powinny na 400Mhz!! Tak samo jak ustawilem na 11x176 to pokazywało mniej niż defacto miało być....

Nadmieniam że pamięci mam Kingstony 2x256 333Mhz w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nic nie podkrecalem i wsadzilem pamieci twinmosa ddr400 na dualu i pokazuje mi ddr266 a wdzesniej wlozone kingstona ddr333 pokazywalo normalnie

 

nawet bez duala te twinmosy mi pokazuje jako 266 - jakie pamieci do tego abita najlepsze? a moze plyta jakas feralna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft Menu III -> FSB/Memory frequency ratio (cos w tym stylu) -> ustawiasz wlasciwa wartosc

jesli bootowanie sie nie uda tzn. jesli resetujesz badz wylaczasz kompa przed pojawianiem sie okna podsumowujacego boot to plyta ustawia FSB itp defaultowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeze ten temat, co by nowego nie zakładać :)

 

Otóz z FSB jest jak jest, ale przy 10.5x190 pokazuje dobrze, czyli 380Mhz, lecz zauważyłem że nigdzie tzn. ani w bisoie ani w panelu sterowania (system) nie pokazuje mi nazwy mojego bartona gdzie powino po podkręceniu pokazywać AMD AthlonXP 2800+ !

 

Może jestem nadwrażliwy lecz.........................

Przypominam że mowa o Abicie NF7-S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans. jezeli mas bartka 2500, to albo pokaze ci, ze masz bartka 2500 (jak masz defaultowe ustaienia), albo rzeczywiste taktowanie w kazdym innym wypadku.

zreszta mi po falshu biosa nawet na defaulcie przestal pokazywac bartona 2500 tylko zawsze rzeczywista wartosc zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...