Skocz do zawartości

Ile cali maja wasze monitory?  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile cali maja wasze monitory?

    • 14
      1
    • 15
      28
    • 17
      41
    • 19
      11
    • 20
      3
    • 21+
      4


Rekomendowane odpowiedzi

GRAL - ma sklepy w Gdańsku i Gdyni.

W gdańskim gralu jest wielka półka z monitorami. Poza tym na zapleczu mają po kilka sztuk danego modelu.

Egzemplarz, który kupiłem był na zapleczu - uparłem sie, że chce zobaczyć wszystkie sztuki Flatrona 795+ jakie mają.

Widać, że hasło "Nasz klient, nasz Pan" nie jest im obce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na 15". A ma ktoś jeszcze z forum jakiegoś Eizo?

Mój jżleciwy(kupiłem z oszczędności używany 2 lata temu) ma już ponad 6 lat. KOlorki wciąż idealne, o niebo lepsze niż u starych w chacie(też 15 Daewoo czy 518 czy jakoś tak).

No i fajne rozdzielczośći ten mój ciągnie. Max to 1992x1120. Puściłem go tak na próbę jak odbrze pamiętam na 1920x1080 i obrazik zrobił się malutki :) .

W 1024x768 ma zalecane 86 hz.

A właśnie jak zmienić odświeżanie z 85 na 86?

Wczoraj wysłałem maila do gościa z serwisu Eizo i pytałem i max. mogę wyciągnąć w 1280x1024. Normalnie jest 60 hz, napisali że w 65 teżbędzie ok.

Chyba do tego przydałby się refresh jakiśtam programik. Albo znów jestem głupi :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flatrona odradzam !!! Bolą oczy i głowa po pracy na nim !!! :cry:  Na inncyh monitorach tego nie ma !!!  :)

Dziwne, mam już rok Flatrona 795+ i jakoś oczy mnie nie bolą a tymbardziej głowa, nawet po długich sesjach przed kompem.

Może sedziałeś przed Flatronem z ustawionym odświerzaniem 60 Hz ? :lol: :lol:

Też jakoś nie zauważyłem żeby bolały mnie oczy.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flatrona odradzam !!! Bolą oczy i głowa po pracy na nim !!! :cry:  Na inncyh monitorach tego nie ma !!!  :)

Zgadzam sie :) ale to niektorzy tylko tak maja, przerabiane to bylo juz na forum. Ja po kilku minutach przy tym monitorze wysiadam calkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Samtrona 76DF czyli 17" + stary jak świat Samsung SyncMaster 14". Samtron jest nawet ok tylko ostatnio chyba się popsuł :-( Miga mi w lewym dolnym roku jakby tam miał odświeżanie 50Hz !! Co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam noname 17 cali ale daje w dekiel rowno i do [gluteus maximus] w ogole jakosc obrazu i wszsytko za tydz bede mial iiyame 19 cali za 1000 zeta nowke pasmo 300 MHz i pelno bajerow to jest monitor 3 lata gwarancyji

czemu tak tanio bo monitor stal przez rok na pulce nie uzywany prawie

widzialem w tym sklepie takze 22 cale za 2500 kafla tez nowy i 390MHz

iiyama rulez

mam tez w piwnicy starego adi 15 i sprawuje sie super ma juz z 4 lata i nic sie nie psuje jakosc obrazu super i ma pasmo 108 Mhz a niektore jakies lg ctx 17 maja tez takie pasmo to skandal

widzialem ostatnio Samtron 19 za tysiac to na max mial 1280x1024@85hz

a np. lepsza 19 iiyamy ma w takiej rozdz 120hz ale to monitory dla profesjonalistow co robia w 3d max albo w cad

czyli dla mnie

hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno a właściwie dwa pytania czy warto płacić więcej za płaski kineskop i za odświeżanie 100Hz zamiast 85Hz bo i tak wydaję mi się ze oko nie odczuje różnicy w odświeżaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lcd jak lcd ale oczywiscie nie wszystkie :)

Ja bym kupil (jak by bylo mnie stac) :

Sony, Eizo, Apple, Sgi (wszczegulnosci tych dwoch ostatnich flat panele sa cudne ) :) Moze jeszcze jakies inne ale nie jakies krzaki :) Tak jak bym nie kupil ctr lg !

Jak to sie mowi Sa firmy i Firmy ! aj wole te drugie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od listopada Maga 796FD i... sie zawiodlem. Kiepska geometria, drgajaca siatka (glupi trinitron :roll: ) i slabsza jakosc obrazu niz odpowiednik Sony G200. Ogolnie nie dziwie sie ze cofneli Magowi licencje na Trinitrony :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od listopada Maga 796FD i... sie zawiodlem. Kiepska geometria, drgajaca siatka (glupi trinitron  :roll: ) i slabsza jakosc obrazu niz odpowiednik Sony G200. Ogolnie nie dziwie sie ze cofneli Magowi licencje na Trinitrony  :evil:

Na szczęście ja mam 796PF a nie FD !!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Libero tez tak myslalem ale mam jak ty okreslsz frim a te w swojej cenie byly duzoooo lepsze niz te firmy co wymieniles.....tzn ja nieznalem tej firmy Neovo ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Libero tez tak myslalem ale mam jak ty okreslsz frim a te w swojej cenie byly duzoooo lepsze niz te firmy co wymieniles.....tzn ja nieznalem tej firmy Neovo ........

Wiele osob nie stac na lcd :) abo wola wiekszy ctr niz mniejszy lcd :)

Bo za 2tys mozna kupic 15lcd albo 19ctr tak czy owak 19 bedzie lepsza :)

A pozatym jak ktos ma miejsce to sobie np: 21ctr moze strzelic za cene 18 lcd i tez bedzie lepiej :)

 

Przy tych cenach lcd maja sens w biurach/firmach itd !

W domu (jak masz miejsce ) najlepiej sobie postawic jakiegos najwiekszego normalnego kineskopowca:) Mozna sobie wtedy tv odpuscic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...