Skocz do zawartości
elmo

70stopni cpu

Rekomendowane odpowiedzi

zmieniłem titana d5tb(3) na vulcano 6cu+ ponieważ miałem 55stopni w windowsie, teraz grdy mam vulcano 6cu+ ustaw 5000rpm, coppershima i pastę termopox 75ags na bazie srebra mam 70stopni w windowsia, a gdy włącze stability test 80stopni 8O co jest grane ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem titana d5tb(3) na vulcano 6cu+ ponieważ miałem 55stopni w windowsie, teraz grdy mam vulcano 6cu+ ustaw 5000rpm, coppershima i pastę termopox 75ags na bazie srebra mam 70stopni w windowsia, a gdy włącze stability test 80stopni 8O co jest grane ???

Grane jest to że nie umiesz coolerka zakładać !!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprawdz czy nie ukruszyles rdzenia.

W innym wypadku zle dociska radiator do rdzenia lub poprostu w calkiem innych warunkach ma sie sprawa (zamknieta obudowa stojaca przy oknie i wali na nia slonce, itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem titana d5tb(3) na vulcano 6cu+ ponieważ miałem 55stopni w windowsie, teraz grdy mam vulcano 6cu+ ustaw 5000rpm, coppershima i pastę termopox 75ags na bazie srebra mam 70stopni w windowsia, a gdy włącze stability test 80stopni 8O co jest grane ???

Grane jest to że nie umiesz coolerka zakładać !!! :lol:

 

Popieram , albo za duzo pasty nawaliles , albo proca ukruszyles .

 

 

A...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w te upały na poddaszu przy otwartej obudowie i dwóch zalmanach 90mm z boku i Volcano na 4300rpm po godzinie grania reset patrze a tu 78 stopni 8) nie mówiąc o tym ile stopni ja miałem siedząc przed tym kompem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w te upały na poddaszu przy otwartej obudowie i dwóch zalmanach 90mm z boku i Volcano na 4300rpm po godzinie grania reset patrze a tu 78 stopni 8) nie mówiąc o tym ile stopni ja miałem siedząc przed tym kompem :)

Ciekawa ja w upaly po 3 godzinach grania mialem 56 stopni :P na Titanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w te upały na poddaszu przy otwartej obudowie i dwóch zalmanach 90mm z boku i Volcano na 4300rpm po godzinie grania reset patrze a tu 78 stopni 8) nie mówiąc o tym ile stopni ja miałem siedząc przed tym kompem :)

Ciekawa ja w upaly po 3 godzinach grania mialem 56 stopni :P na Titanie .

nie dziwota bo Twoj procek wydziela o połowe mniej ciepła niż XPek 1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w te upały na poddaszu przy otwartej obudowie i dwóch zalmanach 90mm z boku i Volcano na 4300rpm po godzinie grania reset patrze a tu 78 stopni 8) nie mówiąc o tym ile stopni ja miałem siedząc przed tym kompem :)

Ciekawa ja w upaly po 3 godzinach grania mialem 56 stopni :P na Titanie .

tyle że jest małe ale tam na poddaszu jest 50 stopni w powietrzu wszystko się nagrzewa od dachówek :) ale teraz siedzę sobie w krakowie na starym poczciwym celku 1200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprawdz czy nie ukruszyles rdzenia.

W innym wypadku zle dociska radiator do rdzenia lub poprostu w calkiem innych warunkach ma sie sprawa (zamknieta obudowa stojaca przy oknie i wali na nia slonce, itp)

czy ukrszony rdzen ma wplyw na temperature :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w te upały na poddaszu przy otwartej obudowie i dwóch zalmanach 90mm z boku i Volcano na 4300rpm po godzinie grania reset patrze a tu 78 stopni 8) nie mówiąc o tym ile stopni ja miałem siedząc przed tym kompem :)

Ciekawa ja w upaly po 3 godzinach grania mialem 56 stopni :P na Titanie .

nie dziwota bo Twoj procek wydziela o połowe mniej ciepła niż XPek 1800

 

Tyle ze ja mam zdrowo podkreconego Durona :), ale racje masz :) tyle ze nie o polowe .

 

A...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóz, mamy upały, a mój cooler nie podskoczył wyżej jak 2 stopnie. W każdym bądź razie temperatura 78 stopni na Volcano 7+ to chyba odrobinę za dużo, przecież to jest cooler z górnej półki, upały upałami, dachówki dachówkami ale coś takiego wyskakuje chyba tylko przy zbyt dużej ilości pasty. Czytałem w recenzji, ze jak koleś pierwszy raz zakładał Volcano 7+ to miał 66 stopni, a po ponowym nałożeniu pasty i coolera już 43.

Ile ty masz na nim w "normalne" dni? Przecież uzywasz go na Med!!

 

A co do autora postu, to ukruszony rdzeń może mieć wpływ na wszystko, od wydajności, poprzez temperatura do samopoczucia włącznie. Ja tam bym na Twoim miejscu ponownie zdjął cooler i sprawdził czy wszystko OK z procem i ponownie nałożył paste.

 

Jak masz czas i ochote to załóż swój stary cooler i sprawdź czy temperatura wzrosła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem jakimś tam lamusem co nie umie założyć coolera wieczorem na low mam 38 stopni to poprostu przez temperaturę w pokoju ale przeprowadzam kompa na dół tam termometr pokazuje 20 stopni w największe upały to sobię będę szalał z podkręcaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy oczywiście nic nie sugerowałem. Za to jestem w stanie poddać w wątpliwość wydajność osławionego na tym forum Volcano 7+. Jak dla mnie nie powinno być aż tak źle, znajomy też mieszka na poddaszu, zapytam go jak u niego ze wzrostem teperatury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz gdy spowroem założyłem titana mam 92stopnie i komp chodzi stabilnie, o co chodzi jakby, przy stresie do 100 mi dochodzi :!: i nadal stabilnie :idea: :?: nie kręciłem go na takich ustawieniach bo sę boję

może zadużo pasty użyłem ile jej się daje??? bo ja dałem jakieś 0,3-0,5mm wysokości

i proszę mnie od lam i lamusów nie wyzywać robiłem to poraz pierwszy, bez jakiej kolwiek pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten proc stoi, ze masz temp ?

w obudowie zamkniętej, nie dociera tam żadne słońce,

jak to możliwe że działa stabilnie przy 100stopniach przecierz to nie ma sensu :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz gdy spowroem założyłem titana mam 92stopnie i komp chodzi stabilnie, o co chodzi jakby, przy stresie do 100 mi dochodzi :!: i nadal stabilnie :idea:  :?: nie kręciłem go na takich ustawieniach bo sę boję

może zadużo pasty użyłem ile jej się daje??? bo ja dałem jakieś 0,3-0,5mm wysokości

i proszę mnie od lam i lamusów nie wyzywać robiłem to poraz pierwszy, bez jakiej kolwiek pomocy

Daje się minimalną ilość około 0,5 mm !!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten proc stoi, ze masz temp ?

w obudowie zamkniętej, nie dociera tam żadne słońce,

jak to możliwe że działa stabilnie przy 100stopniach przecierz to nie ma sensu :roll:

Dzialac to on moze ale jak nagle sie zjara to sie nie dziw.

Jezeli to jest prawdziwa temperatura to go spalisz zaniedlugo.

A wogole kreci sie wiatrak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz gdy spowroem założyłem titana mam 92stopnie i komp chodzi stabilnie, o co chodzi jakby, przy stresie do 100 mi dochodzi :!: i nadal stabilnie :idea:  :?: nie kręciłem go na takich ustawieniach bo sę boję

może zadużo pasty użyłem ile jej się daje??? bo ja dałem jakieś 0,3-0,5mm wysokości

i proszę mnie od lam i lamusów nie wyzywać robiłem to poraz pierwszy, bez jakiej kolwiek pomocy

A spróbuj dotknąć radiatora - jak będzie baardzo gorący, to coś dziwnego (może wiatraczka nie podłączyłeś)

a jak będzie zimny, to albo źle ci pokazuje temperaturę, albo radiator nie dotyka rdzenia procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo dopuszczalna temperatura dla Duronów to 90 stopni, a to powaznie skraca życie Twojemu procesorowi.

Według mnie to może być pasta, nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, więc lepiej zaciągnij drugą opinię.

Pasty trzeba nałożyć minimalną ilość, zaledwie by starczyło na warstwę cienką jak papier.

Hej, a wyczyściłeś swój procek ze starej pasty? Czy po prostu dołożyłeś mu nowej? To mógłoby być rozwiązaniem tej zagadki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym ukruszył procek to komp by mi się wokgle włączył?

Włączył by się !!! Chociaż wszystko zależy od tego w jakim stopniu ukruszyłeś rdzeń !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz gdy spowroem założyłem titana mam 92stopnie i komp chodzi stabilnie, o co chodzi jakby, przy stresie do 100 mi dochodzi :!: i nadal stabilnie :idea:  :?: nie kręciłem go na takich ustawieniach bo sę boję

może zadużo pasty użyłem ile jej się daje??? bo ja dałem jakieś 0,3-0,5mm wysokości

i proszę mnie od lam i lamusów nie wyzywać robiłem to poraz pierwszy, bez jakiej kolwiek pomocy

A spróbuj dotknąć radiatora - jak będzie baardzo gorący, to coś dziwnego (może wiatraczka nie podłączyłeś)

a jak będzie zimny, to albo źle ci pokazuje temperaturę, albo radiator nie dotyka rdzenia procesora.

radiator ciepły jest, wentylator podłączony, radiator dotyka rdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo dopuszczalna temperatura dla Duronów to 90 stopni, a to powaznie skraca życie Twojemu procesorowi.  

Według mnie to może być pasta, nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, więc lepiej zaciągnij drugą opinię.  

Pasty trzeba nałożyć minimalną ilość, zaledwie by starczyło na warstwę cienką jak papier.  

Hej, a wyczyściłeś swój procek ze starej pasty? Czy po prostu dołożyłeś mu nowej? To mógłoby być rozwiązaniem tej zagadki...

wyczyszczyłem go ze starej pasty ale teraz myślę że nowej pasty za dużo nałożyłem :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagaj proca z kompa !!! Pod wode z nim..........wyczyśc go szczoteczka do ząbków i mydełkiem !!! Poczekaj 15 minutek aż wyschnie !!! Następnie wyczyść spód radiatora ze starej pasty !!! Wsadź proca i delikatnie nałóż na niego paste ale tylko tak troszkę - ja proponuje na środek ilość wielkości główki zapałki !!! Następnie zakładasz wentyla ! Jak go juz założysz to delikatnie ruszasz nim na boki tak żeby pasta sie rozpłynęła - takie 2 okrężne ruchy !!! To by było na tyle !!! Jak zrobisz to napisz !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo dopuszczalna temperatura dla Duronów to 90 stopni, a to powaznie skraca życie Twojemu procesorowi.  

Według mnie to może być pasta, nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, więc lepiej zaciągnij drugą opinię.  

Pasty trzeba nałożyć minimalną ilość, zaledwie by starczyło na warstwę cienką jak papier.  

Hej, a wyczyściłeś swój procek ze starej pasty? Czy po prostu dołożyłeś mu nowej? To mógłoby być rozwiązaniem tej zagadki...

wyczyszczyłem go ze starej pasty ale teraz myślę że nowej pasty za dużo nałożyłem :oops:
Ale to nie powod zeby byla temp. 100 st C. Nawet bez pasty nie moze tyle podskoczyc. Ukruszyles rdzen i tyle. Wylacz kompa i sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...