Skocz do zawartości
Vadner

Problem z podkreceniem Radeona 9200

Rekomendowane odpowiedzi

:x Witam!

zakupiłem 2 dni temu grafike Gigabyte ATI Radeon 9200 SE 64DDR TV i nie potrafie go podkrecic próbowałem juz Hogera Power scripta i V-tunera zawartego na płycie ale nic zaden sówak nie reaguje a v-tuner pokazuje tylko 201 mhz rdzen i 201 pamiec i nic nie da sie nacisnac oprócz zamknij mam WinXP prze chwila zrobiłem format i to samo :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.omegacorner.com Ale nie ściągaj tych nowych omeg opartych na 3.9 sam je miałem i wyniki

są znaczne gorsze o ok. 2-3 fps w grze nature i 200-250 punktów. :(

Pozatym coś dziwnego na tych ustawieniach jak w podpisie na starych omegach opartych na 3.8

niebyło zwiech ani artefaktów a na tych nowych opartych na 3.9 już w pierwszym teście 3dmarka

widać było mase błędów. :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnołem te omegi na Catalistach 3.9 i wszytsko jest OK, podkreciłem z 201@201 na 310@270 i mam w 3dmarku 2003 1021 pkt, nie moge sprawdzic ile w 3dmarku 2001 bo mam dx9 da sie to jakos obejść?? podkreciłem ja tylko na testy bo strszanie sie grzeje jakie mam zastosowac chłodzenie na pamięci i na GPU bo tam mam sam radiator??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo domowy mechanik czyli tak jak przedmówca albo wejdz sobie na strone www.4max.pl lub www.cooling.pl

Polecam radiatorki na ram i wiatraczek jakiś łorzyskowy 40x40 lub zestaw revolteka 8) 8) .

Ten link powinien cie w bardzo zainteresować. :D

http://www.4max.pl/pgrupa.asp?gg=19&g=25

ja mam tak www.bober9035.webpark.pl/vga.jpg

 

 

patch z 3dmarka2001se na 2001se pro http://www.futuremark.com/download/?3dmark...2001patch.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nom nicałkiem V-Tuner pokzuje Gpu 201mhz i mem tez 201mhzw 3dmarku mam ok 5200pkt

5200 8O

to ja na 9200 full 64mb 250/200@320/240 mam tylko 4800 8O eeee czy moze miec na to duzy wplyw moj procesor? (wiem ze jest slaby=celeron 1ghz@1,15ghz :P i 512sdr).. 8O bo kurde roznica duza 8O a tutaj woddatku ejst se cyzli slabszy 8O :?:

 

czy wymiana plyty procka i pamieci mocno poprawi ten wynik? 8O 8O 8O (mój)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz niechce mi sie wieżyć, jeśli masz omegi to zmień w zakładkach ustwień grafy ma wydajność to napewno będziesz miał większe wyniki.

A lepsza szyna fsb na procu + agp 8x + ddry na peno odczujesz różnice nie tylko w portfelu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nom nicałkiem V-Tuner pokzuje Gpu 201mhz i mem tez 201mhzw 3dmarku mam ok 5200pkt

5200 8O

to ja na 9200 full 64mb 250/200@320/240 mam tylko 4800 8O eeee czy moze miec na to duzy wplyw moj procesor? (wiem ze jest slaby=celeron 1ghz@1,15ghz :P i 512sdr).. 8O bo kurde roznica duza 8O a tutaj woddatku ejst se cyzli slabszy 8O :?:

 

czy wymiana plyty procka i pamieci mocno poprawi ten wynik? 8O 8O 8O (mój)

nie ma sie co dziwic ze masz slabszy wynik w koncu masz troche wykreconego celka i jeszcze sdr-ki , jak zmienisz moze dojedziesz do tych 6000pkt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wszystko na wydajnosc!!!!! :evil: 8O :roll: ;( a procka bardziej nie moge podkrecic bo mam shitowa plyte (merury kob815ep tsfx) na ktorej sie nei da wiecej fsb niz 115.. (na tym procku.. na p3 co standard ma 133 dalo se 150 -_-)...... ale planuje wymiane płyty (nie wiem jeszcze na jaka) + duron 1,4/1,6(ktoremu odblokuje cache jesli sie bedzie dalo :P) i 2x256 ddr 400mhz (aby poslzy w dualu) :D a duron tylko dlategoz e jest tani i mozna go na athlona przerobic i niezle zakrecic :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem lolem ale przeciesz najlepszą wydajność będziesz miał synchronicznie procesor z ramem? Więc może lepiej było by do durnia morgana jakić ram 3x256mb :D 333mhz dual channel :D :D np. geila, corsaira, ocz, twinmos itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem lolem ale przeciesz najlepszą wydajność będziesz miał synchronicznie procesor z ramem? Więc może lepiej było by do durnia morgana jakić ram 3x256mb :D  333mhz dual channel :D  :D  np. geila, corsaira, ocz, twinmos itp.

eeee?? fo kogo to? :> bo jak do mnie to nie kapuje z leksza :> na razie mam celka :> a nie durnia przeciez :> ale do konca roku chce kupic plyte (juz zdecydowalem =GigaByte G7N400 LAN) Procka (durona 1,4 (tego nowego :PPPP)) i 2x 256mb DDr 400mhz :PPPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...