Skocz do zawartości
Aki

FSB

Rekomendowane odpowiedzi

bez ruszania reszty? na wszystkich z chipsetem nForce2 i ostatnimi SiS'ami (746 i 748 chyba)

Przeciez napisane masz.. Aktualizacje nic nie dadza..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu ma byc bez ruszania pci/agp/isa/ddr

na fab150 mozesz spokojnie jechac ,w twoim podpisie nie widze przeciwskazan

jezeli twoja plyta jest na kt266/a to i tak wiecej niz fsb150 nie wycisnie (nie chcialbym byc zlym prorokiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma KT333, no ale pamięci PC2100.

zalezy jakie to pamieci ,jezeli jakies CL2 to pojda na 166MHz ,jezeli CL2.5 to moga isc na 166MHz CL2.5 ,a na CL3 to juz musza

Pamięci mam niestety no-name :/ i w tym tkwi problem :/ Gdy nastawiam FSB na 144 Mhz (a moze mniej? nie pamietam) to chodzic chodzi, ale juz czasem potrafi sie resetnąć. Ja jestem początkującym overclockerem :P więc mogę sie mylić, ale myśle ze niestabilność jest przez ten RAM :/ Aha a na wyższych FSB komp sie nie odpala :( A może zmiana napięcia RAMu cos da?

possdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty na Via-ch tych starszych ogólnie bardzo słabo się kręciło. U mnie na Via KT 133, KT 133a, KT 266 i KT 400 nie udało się przekroszyć magistrali 144 Mhz. Teraz na Nforce 2 ten sam proc, który na Via KT 400 nie szedł na 144 Mhz idzie bez problemu na 200. Wg mnie twój problem to nie pamięci ani procek, tylko właśnie płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty na Via-ch tych starszych ogólnie bardzo słabo się kręciło. U mnie na Via KT 133, KT 133a, KT 266 i KT 400 nie udało się przekroszyć magistrali 144 Mhz. Teraz na Nforce 2 ten sam proc, który na Via KT 400 nie szedł na 144 Mhz idzie bez problemu na 200. Wg mnie twój problem to nie pamięci ani procek, tylko właśnie płyta.

powiedzial co wiedzial :lol:

na kt133 to wogole sie malo wyciskalo fsb

kt133a -Abit fsb155 bo PLL wiecej nie pozwalal ,Epox fsb166

kt266a -moj Epox fsb200 bo mi sie skala w biosie skonczyla :twisted:

kt333/400 - maja seryjnie fsb166 ,Abit do 220 pociska w necie ,ustawiona przeze mnie fsb200 chodzila ,shuttle fsb200 potrafil pracowac ,nie mowiac juz o Epoxie ,nawet MSI i Soltek po 190 cisna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja moze tak zrobie? hmmmm bo mam KT333. :P Chyba wezme RAM nastawie na 133 (DDR266) i w procu zmniejsze troszke mnożnik i wskocze na fsb 166 powolutku...

 

Co o tym sądzicie?

 

possdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz Palomino to zmiana mnoznika bedzie wymagala troche zabawy

na mojej plycie moge nastawic ram na 100 przy fsb133 ,jezeli ty tez mozesz tak zrobic to zrob i ponos fsb

jesli przekroczysz w ten sposob fsb144 to znaczy ze pamieci cie tamuja i przy okazji sprawdzisz mozliwosci proca

jezeli nie przekroczysz 144 to proc juz wiecej nie moze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty na Via-ch tych starszych ogólnie bardzo słabo się kręciło. U mnie na Via KT 133, KT 133a, KT 266 i KT 400 nie udało się przekroszyć magistrali 144 Mhz. Teraz na Nforce 2 ten sam proc, który na Via KT 400 nie szedł na 144 Mhz idzie bez problemu na 200. Wg mnie twój problem to nie pamięci ani procek, tylko właśnie płyta.

powiedzial co wiedzial :lol:

na kt133 to wogole sie malo wyciskalo fsb

kt133a -Abit fsb155 bo PLL wiecej nie pozwalal ,Epox fsb166

kt266a -moj Epox fsb200 bo mi sie skala w biosie skonczyla :twisted:

kt333/400 - maja seryjnie fsb166 ,Abit do 220 pociska w necie ,ustawiona przeze mnie fsb200 chodzila ,shuttle fsb200 potrafil pracowac ,nie mowiac juz o Epoxie ,nawet MSI i Soltek po 190 cisna

Mój MSI KT 4 Ultra BSR szedł max do 144 Mhz a potem były zwisy :( Po zmianie płyty na EpoXa Fsb 200 stabilne, więc co to było, jak nie płyta?

Shuttle na kt 266a też orłem nie było. Może po prostu miałem pecha do felernych egzemplarzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...