Skocz do zawartości
boj

W jakich warunkach Barton 2500 pójdzie na FSB 200?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w piątek zamówiłem części do nowego kompa:

Athlon XP 2500 (FSB 333MHz) BOX BARTON

ASUS A7N8X Deluxe Gold nForce2

2 razy DDR 256MB PC400 Kingston 3CL

Gigabyte ATI Radeon9600PRO 128DDR

Maxtor DiamondMax +9 80 GB (8MB) 6Y080M0 SATA

W związku z tym mam parę pytań:

1.Barton chodzi nominalnie 1.83GHz(mnożnik 11 razy FSB 166)ja chciałbym, żeby poszedł na 10 razy 200,lub nawet 10,5 razy 200.

Nigdy nie podkręcałem Athlona, czy ta płyta mi na to pozwoli?

2.Jakie wtedy powinny być napięcia na proca i pamięci, czy wystarczy zwykłe box'owe chłodzenie?

3.Czy trzeba się będzie bawić jakimiś zworkami, czy wszystko ustawia się w biosie?

4.Czy jest sens kupować lepsze{droższe)pamięci np.HYPER X 400, czy nawet 433?

 

Zdaje sobie,że większość z moich pytań była wałkowana,ale mimo to proszę was o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ...

witamy

 

ad 1. - a masz pewnosc ze proc ma odblokowany mnoznik :?: :P

 

ad 2. - przy odrobinie szczescia na domyslnym Vcore (napiecie dla procka) powinien smigac na ~2100MHz, co do pamieci to zalezy jakie, na jakich timingach je puszczasz, BOX'owe chlodzenie to sie na daje zeby je sobie wsadzic ... do szuflady :P

 

ad 3. - a zapoznales sie juz dokladnie z instrukcja obslugi dla Twojej plyty - tam masz wszystko napisane :!:

 

ad 4. - sama marka modulow nic nie mowi - wazne sa kosci na jakich zbudowane itd

 

PS co do plyty to masz nawet przyklejony temat o niej http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=33457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką płytę i barton idzie na napięciu 1,800V 11x200 bez problemu .Ale będzie problem z odprowadzeniem ciepła[potrzebne dobre chłodzenie] .Gdy mnoznik będzie zablokowany , żaden problem aby osiągnąć FSB200.Co do pamięci z CL 2 lub CL2,5 byłyby lepsze ALE...

 

BARTON 11,5x200=2300Mhz, ATI 9800 440&750Mhz, HYPERx 433, Q-TEC450W, SOLTEK KT600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad x. Jezeli chcesz krecic tego bartona to nie kupuj boxa, bo tak czy tak czeka cie wydatek na nowy wiatrak.

ad 4. Zwykle kingstony nie sa do krecenia tylko maja byc stabilne, jezeli chcesz sie bawic tez pamieciami to hyper-x jest lepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO KGB.

Tak sprawdziłem i to już dawno .Zgadza się jest PCI 40 a AGP 80 . Ale w czym problem, bo ja nie mam problemu ze sprzętem.To kolega pyta się o BARTKA, a co do płyty ASUSA powiem tylko tyle ,bez dodatkowego radiatora na mostku południowym o stabilności można zapomnieć [to moje zdanie] :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS A7N8X Deluxe Gold nForce2 

 

1.Barton chodzi nominalnie 1.83GHz(mnożnik 11 razy FSB 166)ja chciałbym, żeby poszedł na 10 razy 200,lub nawet 10,5 razy 200. 

Nigdy nie podkręcałem Athlona, czy ta płyta mi na to pozwoli? 

Jeżeli ten ASUS to będzie rev 2.0 to będziesz miał problem z mnożnikiem 10/10,5 połączonym z FSB 200. Ale mnożnik 11 i FSB 200 da się już ustawić.

 

A co do tego czy płyta ci pozowli, to pozwoli, wejdz do tematu poświęconemu tej płycie i przeczytaj np Wynik użytkownika Hanu :) :lol:

Ja dzisiaj pierwszy raz osiągnołem FSB 200 (mnożnik 11), ale zbyt wysoka temp zmusiła mnie do zmniejszenia FSB do 190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO KGB.

Tak sprawdziłem i to już dawno .Zgadza się jest  PCI 40 a AGP 80 . Ale w czym problem, bo ja nie mam problemu ze sprzętem.To kolega pyta się o BARTKA, a co do płyty ASUSA powiem tylko tyle ,bez dodatkowego radiatora na mostku południowym o stabilności można zapomnieć [to moje zdanie] :!:

nie chodzi mi o problemy - do nie odpowiedniej osoby kierujesz bulwersy,to wiekszosc nf-orsirzy by zaczpki robila ,nie JA

sam mialem 50/100 i jakos dalo sie zyc :P

 

chodzilo mi o porownanie plyt, bo ostatnio na epoxie takie proby robilismy z kumplem ,drugi kumpel ma solteka ,ale to daleko i nie mialem jak sprawdzic

a sprawdzic chcialem bo wiem ze i epox i soltek maja zworki do ustawienia fsb200 - szkoda ze nie dziala to tak jak powinno ,ustawienia przez zworki dawalo nadzieje

niestety wychodzi na to ze tylko Abit ma mozliwosc ustawienia mnoznika 1/6 w biosie

na szczescie zostaje jeszcze drutmod na procka by plyta wykrywala go na fsb200

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB NAPISAŁ :!:

..maja zworki do ustawienia fsb200 - szkoda ze nie dziala to tak jak powinno ,ustawienia przez zworki dawalo nadzieje

niestety wychodzi na to ze tylko Abit ma mozliwosc ustawienia mnoznika [oczywiście podzielnika]1/6 w biosie na szczescie . :!: `

Zgadzam się z Tobą w 100% ,tak właśnie jest.Ale mimo wartości 40mhz dla PCi i 80 dla AGP wszystko śmiga ok.No i stabilność bez porównania. :idea:

 

 

BARTON 11,5x200=2300Mhz, ATI 9800 440&750Mhz, HYPERx 433, Q-TEC450W, SOLTEK KT600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem radze sprawdzic w którym tygodniu był produkowany bo od 39 tygodnia mają zablokowane mnożniki,ostatnio takiego miałem,wrzucam do kompa przestawiam mnożnik a tu koopa.. 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz pisze pierwszy raz witam wszystkich serdecznie!

Wlasnie wczoraj udalo misie kupic Bartka 2500+ AQZEA 0331, zielonego z numerem na Z. Teraz sie zabieram do kupowania reszty. I mam problem. Bo zalezy mi na tym, zeby (oczywiscie poza podkreceniem) bylo cicho. I myslalem sobie o Zalmanie 7000Cu i o plycie Abita NF7-S (koniecznie z S-ATA). Ale wyglada na to ze tego Zalmana da sie przykrecic tylko do Asusa A7N8X Del. I stad moje pytanie: Czy wziac Asusa, czy raczej Abita i inne chlodzenie - jakie? (Arctica Copper Silent 2TC polecali mi bardzo w sklepie).

Jeszcze sie nie przegrzebalem przez inne tematy - jesli gdzies jest odpowiedz prosze o link.

Przy okazji: Warto dolozyc 30% ceny do pamieci TwinMos CL2 z radiatorami, czy wziac normalne PC3200 (TwinMos Dual)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton pujdzie w kazdych warunkach na FSB 200, w chwili obecnej testuje procki z zablokowanym mnoznikiem i jade z bartkiem na 11 X 234 synchro - wiec lepiej wez do tego dobre pamiatki najlepiej ddr 466 - w zaleznosci od tego czy procek bedzie zablokowany czy nie, no i zamontuj wiartak na radiatorze z czipsetu i mostku poludniowym jakis radiator, Tylko pamietaj ze asus jest strasznie wybredny na pamieci i nie wszystkie chodza tak jak powinny - niekture ddr 400 niechodza stabilnie na 400

Z mnoznikami 10 i 10.5 x 200 jeszcze problemu niemialem. Pracowalem juz z wszystkimi mnoznikami od 10 do 12.5 X 200 i bylo ok.

Co do chlodzenia to Benek dobrze ci radzi - boksowy wentyl niejest do krecenia - ledwo wyrabia na 2500+ wiec kup cos lepszego - zalman, silent boost itp

 

 

Fruktoff - Artic silent 2TC radzi sobie dobrze do 3200+ ( okolo 50 stopni ) ale dalej juz ciezko cos z nim osiagnac szczegulnie jak sie podnosi napiecie - ale jezeli kogos nieinteresuje oc to za te cene jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... I myslalem sobie o Zalmanie 7000Cu i o plycie Abita NF7-S (koniecznie z S-ATA). Ale wyglada na to ze tego Zalmana da sie przykrecic tylko do Asusa A7N8X Del. I stad moje pytanie: Czy wziac Asusa, czy raczej Abita i inne chlodzenie - jakie? (Arctica Copper Silent 2TC polecali mi bardzo w sklepie)...

ad 1 dlaczego nie wejdzie na ABITa :?: - teraz w sprzedazy sa rev 2.x tej plyty z dziurkami i wchodzi ale albo musisz przyciac kawalek zapinki (kondensatory) albo kombinowac jak za czasow 7000 bez A - z wykozystaniem tylko 2 dziurek kolo socketa (po skosie)

bardziej balbym sie o obudowe, zwlaszcza o zasilacz - plyty na nForce2 maja umieszczonego socketa blisko krawdzi i w typowym MidiTowerku jest konflikt Zalman vs. zasilacz :(

 

ad 2 coolery Arctica sa ciche ale na najnizszych obrotach, ale przy "cieplym procku" juz nie sa wcale ciche, natomiast ich wydajnosc nie powala na kolana :( a o SilentBoot jest caly watek, jak dla mnie przereklamowany bo mialem mozliwosc bezposrednio porwnac z Zalmanem AlCu i wyszlo mi tak http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=610...ghlight=#610458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...