Skocz do zawartości
krostry

Nowe AMD znowu odblokowane?!?!

Rekomendowane odpowiedzi

.. tak naprawde nie wiem co napisać.

Chyba AMD uspokoiło się z procesorami, po krótkotrwałym fabrycznym zablokowaniu procesorów, znowu są odblokowane...

..albo ewenement, na razie tylko wpadł mi Thorton 2000XP

 

No cóż przy założeniu że sięgneli po rozum do głowy, od 44 tygodnia procki sa odblokowane.

 

Tygodnie 39-43 wszystkie zablokowane (od durona do bartona)

 

Thorton 2000+ 344WPMW o dblokowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 tydzien.. nie mam pojecia.. chyba patrzyli testowo czy im sprzedaż nie spada :)))).

 

Odnośnie thortonów 2000+ 344 (WPMW AQXFA), już przeleciałem z 15 sztuk wszystkie odblokowane, wszystkie na 1.792 (równiutko) 11.5x200, co dziwne od 1.65v w góre wchodzi na 2400mhz do windozy i az do poziomu 1.85v wszystko na realnym napięciu przez 5-10 minut pracuje bezbłędnie, później zawsze reset (nie wyskakują błędy po prostu restart kompa, przy każdym procku identyko, nie wina napięcia, ani pamięci), post jest nawet na 2660mhz (1.85v) 20x133. Na razie nie moge przekroczyć 1.85v ... fabryczny soltek.. zobaczymy jak to smignie na A7V600, właśnie sobie przygotowuję stanowisko, póżniej może abit i może jakieś inne płytki (choć czasu brak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Odnośnie thortonów 2000+ 344 (WPMW AQXFA), już przeleciałem z 15 sztuk wszystkie odblokowane, ...

ech :)

jezeli to prawda ze wszystkie a nie tylko jakas seria to cisnie sie jedno slowo na usta - cudownie :)

 

czy jacys inni ludzie posiadajacy hurtowe ilosci nowych AMDkow moga to potwierdzic :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od cholery roboty, nie dość że Sobie na allegro dorabiam, to mam mase hurtu do rozpisania w firmie, robie teraz na 2 monity, zaraz teścik na Asusie, wreszcie mam konkretna wersje PCB ładnie ta płyta pracuje, w 3dmark 2001se radeon 200 pkt wiecej niz na nforce solteka i to z nizsza magistralą dla proca i pamięci :) omegi wrzuce i robie 11k na 9100 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I PO ZAWODACH....

 

NA ASUSIE MNOŻNIK ZABLOKOWANY (A7V600), ustawiane powyżej 12.5x startują zawsze jako 12.5x, mnoznik poniżej 12.5x powoduje zwis przy starcie.

Zupełnie tego nie rozumię.. na solteku mnoznik normalnie się zmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz sie troszeczke wku... siedze i po kolei wkładam proce do solteka, bo okazało sie ze te, które na asusie nie szło zmienić i na solteku nic nie idą wyżej ani niżej.

 

Wynik:

xxxx250373-xxxxx250421 (ok 20 procków sprawdziłem)

(oczywiście nie wszystkie "przeleciałem") jadą od 11x do 20x (post 133), 1 wyjątkek był.

 

xxxx25187-196 wszystkie zablokowane i powyżej xxxx250433 zablokowane (z 5 sprawdzilem 433 i ostatni 902).

 

Konkluzja moja jest taka ze mi ręce opadły, procesory niczym się nie róznią maja dokładnie identyczną serie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez weekend testowalem thorton'a

AXDC2000DUT3C

AQZEA 043RPMW i ......

mnoznik odblokowany, bez podnoszenia napiecia chodzi na 12,5 x166

niestety nie mialem duzo czasu i dalej sie nie bawilem, ale wyglada obiecujaco :)

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek to masz podobna sytuacje jak ja z 35 tygodniem

Jedne procki zablokowane a inne nie, co ciekawe 36 tydzien mam odblokowany ?

Chyba zaczeli szybciej procki blokowac ale nie zawsze wychodzilo - a widac ze do teraz popelniaja bledy

Ale poczekamy zobaczymy

 

Wkazdym badz razie serie ktore ludzie opisywali w necie jako odblokowane domnie trafialy jako zablokowane - wiec AMD chyba sobie jaja z nas robi albo faktycznie sa tacy nieudolni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam inny knyf Thortony 2000+ 0331XPMW AQXEA i AQZFA oraz 0334AQZFA nie daje się mnożnik zmieniać o normalka ale największy syf jest że nie da się szyny wiekszej niż 198Mhz bo potem jes procek ustawiony na 12.5X100 Mhz <span style="color:red;">[ciach!]</span>a znowu coś amd namieszało :|

 

Kuna sprawdzałem chyba z 6 modeli AQZFA i brałem do domu na testy a do tego AQXEA i tylko jeden AQZFA chciał poprawnie pracować na 2400Mhz @ 1.9V :evil: kuna piekarnik normalnie był o mój Barton AQZFA @Default Voltage @ 2200Mhz się tak pieruńsko nie grzeje przy takim napięciu 1.9V czyli znaczy się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one chyba wszytkie chodzą jako 2600+ (12.5 x 166), więc sie nie ciesz za szybko  :twisted:

tylko gdy ustawilem 11x 200 tez poszlo .....

To trzeba bylo to napisac w poprzednim poscie >bo z tamtego wynikalo to,

ustawiajac ze 133 na 166 masz masz odblokowany (w twoim mniemaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie dowiedzialem AMD rozlączylo polaczenia pomiedzy L1 i L3 - jak sie zmienia mnoznik to zmienia sie tez napiecie - L3 jest zato odpowiedzialne czy jakos tak - niechce mi sie szukac tego postu, ale miejwiecej oto chodzi.

Nowe procki maja te polaczenie rozlaczone i dlatego niedziala drutowanie

 

Jedyny mod to zalozyc przelacznik na plycie i podlaczyc go do soketa, niewiem czy chlopcy uporali sie juz z wartoscia przelacznika bo ostatnio niesledze tego tematu ale wiem ze komus juz dzialalo takie rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...