Skocz do zawartości
Utek

HELP hdd z uszkodzonym linuxem

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam hdd z uszkodzonym linuxem, chciałem ten dysk sformatować i wrzucić na niego W98 i zrobić router w [brzydkie określenie na linuksa]a sie nie pcham bo nie mam czasu sie uczyć. Nie wiem jaki linux jakie partycje itp.

 

niestety z dysku 2,1 GB windows 98 widzi tylko 150 MB przy instalacji, a windows XP nie widzi dysku wogóle, fdisk dysk widzi mówi że w partycji rozszeżonej jest 1 dysk logiczny ,ale jak próbuje usunąć dysk logiczny to mówi że go nie ma, a jak próbuję usunąć partycję rozszeżoną to piszę że muszę usunąc najperw dysk logiczny, HELP ME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mozliwosci zeby winXP nie widział dysku. Linuxowe partycje są widziane przez instalator. Można sformatować linuxowe partycje instalatorem xp, mozna je tez usunąć z konsoli odzyskiwania programem diskpart. Jak masz inny dysk z win XP to z zarządzania dyskami bez problemu mozna sformatowac linuxową partycje na FAT/FAT32/NTFS. A jeżeli nie widzi dysku to jest to wina tylko twojego hdd który musiał by być nie sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win Xp widzi dysk ale tylko 150 mb, nie mam niestety płytke XP porzyczylem :(, a diskpart widzi cały dysk ale nie umiem nim usunąć partycji, nie przyjmuje żadnej nazwy dysku :o pierwszy raz z tego kozystam i to pewnie wynika z mojej niewiedzy, chcałem się jescze do tego dobrać za pomocą partition magić, ale w obecnosci tego dysku nie chce się nawet uruchomić, bo wyskakuje błąd :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomisz XP to kliiknij prawym przyciskiem myszy na mój komputer i wybierz Zarządzaj. Potem przejdz do magazyn> zarządzanie dyskami i tam na 100% powinien być widoczny cały dysk. Linuxowe partycje są widziane jako wolumin przy którym nie ma zadnej nazwy, nie bedzie widać systemu plików ale przy stanie powinno pisać "Zdrowy(nieznana partycja)". Klikasz na takiej partycji prawym klawiszem i mozesz ją usunąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...