Skocz do zawartości
soobaroo

AverTV Phone 98 i problem po sprzedaży na allegro, help !

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem, a raczej problem ma klient, który kupił odemnie tuner tv AverTV Phone 98 przez allegro. No więc w dniu wysyłki tuner pięknie działał i nawet żal było mi się z nim rozstawać. Po otrzymaniu paczki przez klienta otrzymałem maila że nie może go zainstalować. System winxppro z sp1 wykrył urządzenie. Po wskazaniu miejsca najnowszych sterowników komunikat: Sterownik nie zostal zainstalowany bo kreator nie może znaleźć wymaganego oprogramowania. Karta była przekładana do innych pci i nic. Konfig: Duron 1000, GeForce 4 MX 440 TV Out, karta sieciowa zewnetrzna na USB, plyta glowna ECS L7VTA2. Myślę że ustawienia w biosie odnośnie przydziału irq coś tutaj namieszały. Co może być przyczyną takiego zachowania ? Paczka była super zapakowana, ale może poczta coś zrypała. Nie dałem żadnej gwary i nie wiem jak mam się taraz zachować. Please help....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię jeszcze interesuje info na temat to powiem co było u mnie:

 

Karta poprawnie współpracuje tylko z systemami do 98 nie 98se jest to przyczyną sterowników VDM i mimo najnowszego oprogramowania i sterowników ze strony avermedia nie udało mi się jej zmusic do pracy na systemie > 98.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieeeeee, karta super u mnie działała na win xp, a klientowi nie chce ruszyć, system wypisuje że nie może znaleźć wymaganego oprogramowania przy próbie instalacji sterowników. ogólnie to wykrywa urządzenie, bios nadaje irq i w windowsie karta jest widoczna.... próbował już wszystkich sterów i nic, może jakiś borgtv albo cóś co nie wymaga orginalnych sterowników ruszy...... wie ktoś coś na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą kartę, musi ściągnąć stery do WinXP, zależnie od dokładniejszego modelu brooktree i czy to VCR czy też nie.

Pod windą 98 działa a pod XP jeszcze lepiej tylko należy mieć odpowiednie stery. Strona to www.aver.com.tw lylko że często mają burdel z supportem i sterami a że jest późno to link do sterów i oprogramowania podam jutro 8)

Wszystko to tylko stery i prog obsługujący kartę. Podaj więcej info.

A w XP to można instalować ręcznie Audio section, Video section,

Tuner, Crossbar (jakoś tak), powiedz mu że musi zainstalować wszystkie

powyższe w menedzerze urządzeń, a dopiero później Aver TV Series.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to właściwie nie Twój problem. Skoro karta działa(bo ją wykrywa) to jedynie wina w nieumiejętnośći/niewiedzy klienta :) No ale cóż, jak wyżej juz wspomnieli wina prawdopodobnie w sterach. Do xp jedynie WDM'y Nie jestem w domu bo bym Ci podał jakie konkretnie, jak by co to jutro o ile Looser nie poda wczesniej :)

 

btw. U mnie śmiga wszystko idealnie na xp/2003server

EDIT:

Mam tv8482k1.zip(driver5280) ->chip bt848

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...