Skocz do zawartości
paolowawa

Ati Bios Editor - zmiana timmingów pamięci!!! Radeon9800@PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś czytałem

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=172&...ctr_str_numer=2

artykuł o modowaniu Radeona 9800 na PRO poprzez wgranie BIOSU,

było tam wspomniane o programie do edycji BIOSU.....można tam zmienić i zapisać zegray aby taktowanie było ustawione już od właczenia komputera a nie dopiero po wgraniu windowsa. Zauważyłem tam jedną ciekawą rzecz a mianowicie nemu Memory Timings

<czerwona ramka na zdjęciu>

Dołączona grafika

 

Nie powiem zaciekawiło mnie to bardzo i dlatego mam do was kilka pytań. Czy jest na tym forum jakaś osoba która próbowała edytować BIOS i zmieniac timmingi pamieci. Jeśli tak to mam kilka pytań

 

1) Jak się sparwuje pamięc po zmianie ustawień,

2) Czy po zmienie timmingów karta podkreca sie lepiej

3) Czy wyniki podkrecania pamieci po zmianie timmingow są dużo wyzsze niz defaultowe (CAS=2)

 

Za wszystkie opinie i porady bede wdzieczny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paolawa--->Podmieniałeś BIOS z dykietki, czy z dysku? Bo nie mam FDD i nie wiem jak to zrobić:( patrz wątek  http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=625962#625962

Podaj maila to ci wysle pliki, do flashowania, nagrasz sobie na cd i odpalisz z boot cd i potem updatujesz bios

 

albo ssciagnij sobie od Szymka.....rozpakuj ....nagraj na cd i restart z bootcd

http://beton.met.pl/ati/

wystartować z plyty, wejśc do katalogu ati na cd i wpisać

flashrom -p 0 98-8004.BIN

 

chyba ze masz inny bios ale z tego co sie orientuje to ten bios najczesciej jest wgrywany przez osoby......pasuje do najwiekszej liczby radeonow....przy innych czesto nie dzial...restartuje sie...a podobno przy tym wszystko jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Tak szybkie pamieci juz dawno weszly na jeszcze wyzsze CL. Model 2,5ns ma dla przykladu CL5!

Dluzsze timingi zaowocuja ci lepszym o/c ale nizsza wydajnoscia wiec co ci to da? Przyklad sam na to mialem. Testowalem kiedys R9500@R9700 z pamieciami Infineona 3,3ns. Na oryginalnym BIOSie karta szla na pamieciach do 290MHz. Wgralem BIOS Herka. Wydajnosci wzrosla do poziomu karty z oryginalnym BIOSem ale z pamieciami puszczonymi na 290MHz (ostrzejsze timingi). Czyli toretycznie lepiej. Tyle tylko ze na BIOSie Herka nie krecila juz sie wcale wiec na to samo wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Tak szybkie pamieci juz dawno weszly na jeszcze wyzsze CL. Model 2,5ns ma dla przykladu CL5! 

Dluzsze timingi zaowocuja ci lepszym o/c ale nizsza wydajnoscia wiec co ci to da? Przyklad sam na to mialem. Testowalem kiedys R9500@R9700 z pamieciami Infineona 3,3ns. Na oryginalnym BIOSie karta szla na pamieciach do 290MHz. Wgralem BIOS Herka. Wydajnosci wzrosla do poziomu karty z oryginalnym BIOSem ale z pamieciami puszczonymi na 290MHz (ostrzejsze timingi). Czyli toretycznie lepiej. Tyle tylko ze na BIOSie Herka nie krecila juz sie wcale wiec na to samo wyszlo.

Czyli co radzisz

 

1- nie bawic sie timmingami, tylko krecic suwakami

2- czy mniej krecic suwakami a zmienic timmingi na szybsze

 

odrazu mowie nie chodzi mi o to aby karta chodzila na jakis kosmicznych ustawieniach <np. 450/730 albo cos podobnego> jak na razie wystarczy mi zwykłe taktowanie takie jak jest w wersji PRO <380/680> to tej pory moja karta ustawiona jest na 400/700 i pomyśłałem że jak zmienie przy tych ustawieniach timmingi <oczywiście na szybsze> to jeszcze troche 3dmarków uda mi sie z niej wycisnąć............ale widze że to chyba jest raczej nie możliwe............to bybyło za piękne aby być prawdziew.....w każdym razie ..........dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema widział ktoś bios do Herca 9800se AiW modujący na 9800pro AiW. Bo szukałęm i nie mogłem znajść. Karte powinienem mieć w tym tygodniu i chce z nią trochę powalczyć,a słyszałem, że wgranie wersji biosu od PRO daje trochę większe możliwości OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do mojego pytania-jak wyjść z ?DOSa po udanym flashu?

po flashu, poprostu robisz reset <ctrl+alt+del, chyba bedzie najlepiej, mozna tesz guzikiem reset ale wtedy jest twardy reset i nie polecam) odpalasz kompa ponownie, a to czy flash się udał stwierdzisz dopiero po tym jak odpali ci sie komp i bez problemu wgrasz windowsa oraz zrobisz wszystkie testy........u siebie tesz bylem zadowolony z flashowania wszystko bylo OK, a jak uruchomilem ponownie to nie moglem wgrac windowsa bo sie komp wieszal i restartowal ponownie..........wiec zliczanie check sum OK to jeszcze nie znaczy ze wszystko sie udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystkie testy(3DMark 2k1, 2K3) poszły bez problemu. Czyli wszystko działa? Flash się udał?

Jeśli przechodzi wszystkie testy, wykrywa karte jak PRO, komputer sie nie wiesza, z obraze wszystko jest OK, to gratuluje flash sie udał..

 

a teraz powiedz......zapytam z ciekwosci ktry BIOS wgrałeś ten co ci wysłałem czy jakiś od siebie........pytam z ciekawosci

 

powiedz tez czy probowales krecic juz po wgraniu nowego BIOSU jesli ta to powiedz do ilu doszedles z taktowanie rdzenia i pamieci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...