Skocz do zawartości
smoczek

kupno taniej zasilki do max 75 zl

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6029&sid=1 tu jest enlight za 67 zl.Z tego co wiem to wczesniej w kompie byl codegen 300w ale sie sfajczyl...a btw tego fortona 300w z allegro to po doliczeniu kosztow przesylki wyjdzie ponad 85 wiec za duzo ;)... a pozatym po co taki dobry zasilacz do P3? wiec co polecacie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znajomkom kupiłem do durona 700 zasiłkę forton 245 od haszyda. idealnie cicha, napięcia stabilne i tylko 43 zł z wysyłką. a zaoszczędzone 30 złotych można przeznaczyć na cos innecho, choćby ram czy chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem co z tym enlightem na tym siriusie...tu jest Enlight 300W ATX za 67 zl http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6029&sid=1 a tu Enlight 300W P4 ATX za 169 zl http://www.sirius.pl/product.php?action=in...&sid=1.Pierwszy to model EN-723x a drugi EN-733x... moze do ceny tego pierwszego nie dopisali na poczatku jednej cyferki ...1??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro ten enlight odpada bo jest cos za tani, codegen dlatego ze jest syfowy to zostaja jeszcze tracer i feel... ten feel 300w ma nawet regulator obrotow i kosztuje 69zl.Co o nim myslicie?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen 300W

:lol: :lol: :lol: owszem pewnie bez problemow by uciagnal ten sprzet z P3 ale niewiadomo kiedy wystrzeli... :lol: z tych tanich zasilek to chyba feel wydaje sie najlepszy :roll: :roll: a co do tych enlightow to najlepiej by bylo sprawdzic samemu czy jest pusty w srodku czy ma bebechow jak forton lub chieftec.....moj przynajmniej ma wiecej elektroniki w srodku od modecoma 350watt ISO-450P z PFC..ja juz sie przekonalem ze wole miec na nalepce 250watt pod marka enlighta a nie 550watt tracer....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen 300W

:lol: :lol: :lol: owszem pewnie bez problemow by uciagnal ten sprzet z P3 ale niewiadomo kiedy wystrzeli... :lol: z tych tanich zasilek to chyba feel wydaje sie najlepszy :roll: :roll: a co do tych enlightow to najlepiej by bylo sprawdzic samemu czy jest pusty w srodku czy ma bebechow jak forton lub chieftec.....moj przynajmniej ma wiecej elektroniki w srodku od modecoma 350watt ISO-450P z PFC..ja juz sie przekonalem ze wole miec na nalepce 250watt pod marka enlighta a nie 550watt tracer....

a skad wiesz co siedzi w srodku Codegena ,a co w Feelu?

moj Codegen 400W to Feel 300W FPC ktory jest uznawany za dobry zasilacz (dlatego Cedegen sprzedaje go jako 400W :D )

 

jaka elektronike widziales w zasilaczach 8O jakis regulator napiecia zaawansowana konstrukcja nie jest

a rezystorow i kondensatorow elektronika bym nie nazwal

 

moj 250W chodzi juz 3 lata i mocniejsze sprzety niz P3 ciagnal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi ze w tamtym kompie byl juz codegen 300w i poszedl sie... palic ;) Jak go z kolega rozkrecilismy to az zal dupe sciskal... przykro to mowic ale wygladal jak robota kogos niedoswiadczonego, ktory wszystko robi na odpierdziel :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie kupiłem do 2-go kompa zasilacz Feel'a ESP-300ATXSP4 i jestem więcej niż zadowolony. BARDZO cichy, ładnie trzyma napięcia. I tylko 70zł :D Na poprzednim Codegenie zamiast 3.3V miałem 3.02V :D :D :D A na tym Feel'u w granicach 3.25V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Kup coś tańszego o mniejszym watazu! Ja swojego P3 ciągne na 120Watowym SunPowerze. Napięcia mam niezle : 4,95 ; 11,73 ; 3,45Hej. Kup coś tańszego o mniejszym watazu! Ja swojego P3 ciągne na 120Watowym SunPowerze. Napięcia mam niezle : 4,95 ; 11,73 ; 3,45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FEELa 300W ESP-300ATXSP4 v2.03 kupiłem za 60 zł. Zestaw pobiera 298 W i wszystkie napięcia w normie. Przy max obciążeniu temperatura w środku nie przekracza 42 stopni. Można założyć do PSU drugi wentylator, bo są miejsca na płytce do wlutowania kabelków.

 

To wystarczy za rekomendację.

Tylko wystrzegaj się FEELi wyglądających w środku jak codegeny (poznasz po kształtach radiatorów-> prosty kawałek aluminium pocięty na górze w grzebyk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FEELa 300W ESP-300ATXSP4 v2.03 kupiłem za 60 zł. Zestaw pobiera 298 W i wszystkie napięcia w normie.

Ten zestaw:

 

AThlonXP 1500@2000+ at 2V core /

SHUTTLE AK37GT /

DDR VDATA 333 CL2/

MINT ATI 7500 64MB DDR/

WD Caviar 400BB /

CDRW LG 8320B @ 8400B 8MB bufor;

 

???

Jeśli tak, to jego moc (mierzona) nie przekracza 230W, nawet po doliczeniu 3 wiatraków i 2xPCI . Pod oznaczeniem "ESP-300ATXSP4 v2.03" sprzedawane były (są?) co najmniej dwa modele zasilaczy, z których jeden działa w miarę normalnie (do ~250W obciążenia).

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to moge ci sprzedac zasilke Feel'a 300W w cenie 60zl. Ja pokryje koszty wysylki. Sprzet nowy i nieuzywany. Jesli chcesz bezpiecznie kupic to moge go wystawic na allegro. Jak jestes zainteresowany to odpisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie w niedziele pozegnalem feela 300W.... nastapilo male bum i juz sie nie wlaczyl... chwilowo jade na pozyczonym codeshitcie ale jak tylko zbiore kaske to chieftec 360W zawita :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FEELa 300W ESP-300ATXSP4 v2.03 kupiłem za 60 zł. Zestaw pobiera 298 W i wszystkie napięcia w normie.

Ten zestaw:

 

AThlonXP 1500@2000+ at 2V core /

SHUTTLE AK37GT /

DDR VDATA 333 CL2/

MINT ATI 7500 64MB DDR/

WD Caviar 400BB /

CDRW LG 8320B @ 8400B 8MB bufor;

 

???

Jeśli tak, to jego moc (mierzona) nie przekracza 230W, nawet po doliczeniu 3 wiatraków i 2xPCI . Pod oznaczeniem "ESP-300ATXSP4 v2.03" sprzedawane były (są?) co najmniej dwa modele zasilaczy, z których jeden działa w miarę normalnie (do ~250W obciążenia).

---

AT

Jak to wyliczyłeś? co? Bo sam mój proc pobiera 98 watów. Do tego co wypisałem dodaj jeszcze modem, sieciówkę i dźwiękówkę 5.1, 3x wiatrak 80x80 i flopa :)

Ja liczyłem na tomshardware. tam jest stronka o tym. Poza tym jak mozna porównywać moc prądu stałego i przemiennego. Bo chyba tak chciałeś to zmierzyć.

Co do zasilaczy to w sprzedaży są nawet 3 modele.

1- wygląda w środku i działa jak codegen

2- ciężkie bydle, PFC, fortron inside, regulacja obrotów pokrętłem

3- najnowsza wersja , bez PFC, fortron inside, regulacja obrotów termistorem -> właśnie ten posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moc (mierzona) działa w miarę normalnie (do ~250W obciążenia).

---

AT

Jak to wyliczyłeś? co? Bo sam mój proc pobiera 98 watów. Do tego co wypisałem dodaj jeszcze modem, sieciówkę i dźwiękówkę 5.1, 3x wiatrak 80x80 i flopa :)

Przeczytałeś mojego posta? Z odpowiedzi wynika że NIE, a jeśli nawet - to nic nie zrozumiałeś.

Ja po prostu miałem identycznego (prawie) kompa na warsztacie - zmierzyłem prądy we wszystkich głównych gałęziach (+3,3V, +5V, +12V). Procesor był inny (A XP2000+), dlatego od całości odjąłem moc procesora (~60W) i dodałem 117W (wyliczona moc podkręconego procesora A1500Palomino @2GHz/2V). Widzisz w tym jakiś błąd?

Jakim miernikiem mierzyłeś moc procesora? Sprawdzałeś prąd na Vcore?

Specjalnie policzyłem dla procka @2GHz, żeby nie było gadania "za mało doliczyłeś". Poszukałem tej tabelki na Tomshardware.pl - i nawet z niej nie wychodzi więcej niż 230W.

http://www.tomshardware.pl/howto/20030609/...upplies-04.html

 

Jeśli chodzi o metody i urządzenia pomiarowe, to przypuszczam że wiem na ten temat nieco więcej niż Ty, tak że texty o "mocy prądu stałego i zmiennego" możesz sobie w przyszłości darować.

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...