Skocz do zawartości
Halfi

Dylemat : sata raid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostanio zastanawialem sie czy nie kupic sobie 2 dyskow sata i podlaczyc ich w macierz raid 0. kompa urzywam czasem do obroki filmow z kamery a w wiekszosci do grania i mam dylemat czy pchac sie w ten zakup czy nie, bo moje 2 dyski zaczynaja byc juz antyczne :)

Czy zainstalowanie raida 0 wplynie chociaz troche na wydajnosc gierek ( czyt. ladowanie lvl itd ) Prosze wszystkich o wypowiedz i uwagi, z gory thx

 

btw zastanawiam sie nad zakupem 2x 40/80gb 8mb cashu maxtora lub seageta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam maxtora 80GB SATA 8MB cache i jest jak najbardziej spoko jesli chodzi o glosność dzisiaj zorbie mu test i powiem Ci jaki ma wynik ( robilem wczoraj ale zapomnialem :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w podpisie

 

Pod XP osiągi mojej macierzy są następujące:

 

Sandra - 58325

 

HDTach

max - 67770

min - 10287

aver - 45340,0

access - 12,6

cpu - 8,6

 

Dyski się raczej mocno grzeją, czasami je słychać (np: defragmentacja)

 

Windows XP teraz wolniej się zamyka niż otwiera, w Command & Conquer Generals otwieranie kolejnych plansz/scenariuszy trwa naprawdę krótko.

 

Jestem zadowolony.

 

Nie mogę porównać do jednego dysku, drugiego kompa w zasięgu nie mam, a przesiadać się na jeden dysk nie mam zamiaru.

 

Tylko że w przypadku RAID 0 ryzykujesz, że jak zepsuje się jeden dysk wchodzący w skład macierzy to tracisz wszystkie dane.

 

Twój wybór, ja podjąłem takie ryzyko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a jak na grach i ogólnie cały system dziala na raid ? szybciej ? czy macie umieszczony plik wymiany na raid i czy zauwarzyliście chociaż niewielki wzrost fps w grach?

Szybciej uruchamia się system, wszelkie programy, gry - szybciej są odczytywane dane w RAID0

 

A gdzie indziej plik wymiany ma być umieszczony :?:

8O

 

A co mają fps'y wspólnego z dyskiem :?:

8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...