Skocz do zawartości
NiemacieK

Enermax EG365AX-VE(G) ?automatyczna kontrola obrotow?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam drobny problem. Kupilem zasilke Enermax EG365AX-VE(G) i generalnie chodzi o to ze duzy wentyl wciagajacy powietrze z obudowy do wnetrza zasilacza startuje losowo (raz wystartuje raz nie i nie ma w tym zadnej reguly). Napiecie na nim jest przez caly czas bo jak sie go bujnie to startuje i powolutku sie kreci. Zasilka nie ma recznej regulacji obrotow (brak potencjometra) tylko automatyczna sterowana przez mobo (podobno). I teraz pytanko: czy moze byc tak ze wentyl startuje dopiero po osiagnieciu pewnej temp (obciazenia).Nie mam tego teraz jak sprawdzic (brak czasu) a musze wiedziec bo nie wiem czy mam odeslac kolesiowi od ktorego kupilem czy wszystko z zasilka ok. Z gory dzieki za pomoc :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz regulacje obrotow wentyla. Zasilacz daje poprostu napiecie na granicy napiecia rozruchowego i jezeli sie wentyl dobrze ustawi to przeskoczy na nastepny czlon elektromagnesu i bedzie sie krecic. Jezeli odpowiedniej predkosci nie nabierze to nie zaskoczy i bedzie stac do poki sie zasilacz troche nie nagrzeje i nieda wyszego napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem wczesniej nie mam zabardzo czasu zeby sie nim bawic a musze jak najszybciej zalatwic sprawe wiec prosze was o pomoc.

 

 

Feluke- nie wiesz przypadkiem czy w enermaxach jest taka regulacja i czy dziala wlasnie w ten sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje wlaczyc program typu prime95 poczekac z pol h i zobaczyc czy wentyl wystartowal.

 

ja mam dwa takie enermaxy (co prawda regulowane recznie), poza tym widzialem jeszcze jeden egzemlarz bez regulacji i drugi wentyl zawsze sie wlaczal przy uruchomieniu kompa.

 

ps z tego co wiem to tez zasilki maja spore odchyly w predkosciach obrotow (na zimno). moze u ciebie poczatkowe napiecie jest tak niskie ze wentyl nawet nie startuje. jesli po nagrzaniu w koncu zaczyna sie obracac, to bym sie tym nie przejmowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne bo mam ten zasilacz i zawsze wentyl 92mm startuje  8O

Jeden maluch wyciaga ledwo 90 a drugi 110 z palcem w gazniku ;)

Moze byc tak samo. Wieksze tarcie na lozystku, odchyly w kalibracji regulatora obrotow itd.

 

Ja bym jeszcze prawdzil jak on sie obraca przy braku napiecia. Czy lekko czy dosc ciezko. Jezeli to jest nowka to raczej watpie w to zeby byl podtarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo poprostu podpiac inny wentylator na chwile i sprawdzic czy sie kreci normalnie.

 

TURZOL- moglbys mi pstryknac jakas fotke wnetrza zasilacza zebym mogl porownac ze swoim i sprawdzic czy wszystko jest tak jak powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo poprostu podpiac inny wentylator na chwile i sprawdzic czy sie kreci normalnie.

 

TURZOL- moglbys mi pstryknac jakas fotke wnetrza zasilacza zebym mogl porownac ze swoim i sprawdzic czy wszystko jest tak jak powinno?

nad tym bym sie zastanowil, bo jak go otworzysz to na pewno tracisz prawo do gwary i wszelkich roszczen do sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...