Skocz do zawartości
Gość

Crosowanie UTP 1Gb

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak mam dwie karty 1 Gb i checialem je polaczyc razem.

W standardzie 100 Mb/s sygnal przezylany jest 1 2 3 i 6 w 1Gb wszystkimi. W zwiazku z tym mam pytanie czy jak skrosuje kabel normalnie to moge osiagnac wiecej niz 100 Mb/s ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze Cie wyprowadzic z bledu: gigabitowa skretke rozszywa sie tak samo jak 100Mbit. Tak sie sklada ze ukladalem skretke gigaspeed avaya ostatnio w nowej siedzibie microsoftu, krosowalismy ja tak samo jak cat.5 i o dziwo wszystko dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Paraniok.

Tak myslalem ze trzeba tak zrobic. Jeszcze jedno pytanie a cat 5e starczy.

Mam nadzieje ze tak bo mi potrzebne 7.5.

 

Z tymi kartami to chyba masz racje niektore karty sie maja problemy z crossowaniem.

Jak podlaczylem 3com'a Gb server to nvidii tej co jest na plycie to szlo jakos tak strasznie wolno

a jak tego amego 3coma podlaczylem do Intela to szlo duzo szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszzce eaz ja kabel skrosowalem wedlug przepisu i wszystko chodzi duzo szybciej ale jak testowalem sandra to mialem tylko 33 MB/s przepustowosc. poruwnalem z wynikami 1000BASE-T i powinno byc

117 MB/s test przeprowadzilem na 3com i realteku obie 1GB myslicie ze jak bym zamiast tego realcostam uzywal 3com to by chodzilo szybciej?

Dodam ze karta jest wbudowana w plyte wiec moze byc z nia roznie.

Pozdrawiam i dziekuje

 

Ps aha jeszcze jedno czy ma znaczenie czy karta sieciowa pracuje na PCI czy na PCX (nie wiem czy dobrze nazwe podalem to takie jak pci tylko dluzsze) tzn czy naprzyklad zeby osiagnac te 117 MB/S wystarczy piac karte w zwyczajne PCI????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 pary ? w 1000base-t ? co wy za bzdury piszecie ? :> zarówno kabel (zwykły utp 5) jak i skrosowanie par jest jednakowe. nie mieszajcie biednym ludziom w głowach

 

 

Kapsalak: a jaki to jest kabel 6 kategorii ? :>

 

hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mi powiedziec co zrobić zeby działał Full Duplex na 100 Mbit Mam 2xNF7s 2.0 ze zintegrowana sieciowką i nie wiem co zrobić na zwykłym krosowanym kablu nie działa jak ustawiam 100 Mbit Ful duplex :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Because most of the cabling installed inside buildings today is Category 5 copper, the IEEE 802.3 1000BASE-T standard supports Gigabit Ethernet operation over the Category 5 cabling systems installed according to the specifications of ANSI/TIA/EIA-568A (1995). As Figure 7 shows, 1000BASE-T works by using all four of the Category 5 pairs to achieve 1000 Mbps operation over the installed Category 5 copper cabling. 1000 Mbps data rates are achieved by sending and receiving a 250 Mbps data stream over each of the four pairs simultaneously (4 X 250 Mbps = 1 Gbps)

Cisco - 1000BASE-T---Delivering Gigabit Intelligence on Copper Infrastructure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...