Skocz do zawartości
cih

RAM w góre?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostanio zuważyłem pamięci ciągle idą w góre i chyba nic tego nie zmieni chyba że ........?

 

Jakie są wasze sugestie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci nie stanieją w najbliższym czasie ponieważ popyt przewyższa sprzedaż. Było o tym już głośno pod koniec zeszłego roku przy prognozach na 2002. Nie wszystkie fabryki przesiadły sie na produkcję DDR-ów. A te które się przesiadły to muszą wypuszczać coraz to nowe modele pamięci co też nie wpływa na obniżenie kosztów produkcji. To ,że przez pewien czas były tańsze pamięci to tylko wynik walki o wysiudanie Hynix-a z rynku. Ale to się już skończyło i pamięci jeszcze skoczą w górę, aż do osiągniecia pułapu akceptowalnego przez producentów. Wniosek jeden kupować jak najszybciej i jak najwięcej, gdyż póżniej będzie tylko gorzej. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde ja jusz nic nie muwioe :P zarobilem cieszka :roll: 100 zeta i mysle ze starczy a dawno w sklepie nie bylem :P tzn byly za ok . 100 zeta i myslalem ze ceny spadly :P a tu wał 160 :P za 128 :P

 

wiec bede musial siedziec na allegro i zawijac jak ten swistak w te sreberka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni ceny trochę spadły

256MB DDR:

18.07 : 259,99 (netto)

22.07 : 239,99 (netto)

więc nie jest tak źle chyba i przynajmniej niedrożeją. Ostatnie podwyżki były głównie spowodowane wachnięciami kursów i niepewnością co do polityki Kołodki. No co będzie dalej tego chyba nikt nie wie ... :cry: Ale przypuszczalnie drożej nie będzie, bo w tej branży nic nie drożeje na dłuższą metę - tylko przeciwnie. Jest to efekt coraz nowszych technologii produkcji i wdrażania nowych produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, pamięci jeszcze podskoczyły od czasu, kiedy ostatnio patrzyłem. Chyba najbardziej zdrożały RIMMy i firmowe DDRy. Z SDRami też nie najlepiej, ale to mi akurat nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...