Skocz do zawartości
Division_S

Problem z azureusem

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc , mam Linuxa Mandrake 9.2 chciałem zainstalowac sobie azureusa sciagnołem jave zainstalowałem ją zassałem azureusa rozpakowałem go na stornie jest podana metoda instalacji ( cd azureus potem ./azureus) i gdy wpisuje tak wyskakuje mi blad :./azureus: line 39: java: command not found , mam linuxa dopiero pare dni i nie czaje o co chodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ten sam problem, to znaczy, ze nie ma w zmiennej PATH ustawionej sciezki do katalogu, gdzie znajduje sie program/skrypt o nazwie java. Musisz zlokalizowac ten program i dopisac sciezke, pod ktora sie znajduje do PATH. Zeby to zrobic, musisz poczytac sobie manuala do rpm, wpisujac man rpm. Bedzie tam taka opcja, ktora wylistuje zawartosc pakietu i gdzies tam bedzie zapewne ta nieszczesna java.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:idea: 

.

a jest jakaś nakładka na Azureus`a żeby działał na Win 2000  :?:  :?:  :?: 

.

:idea:

Java ma to do siebie ze jest multiplatformowa :twisted: wiec Azureus dziala tam gdzie dziala Java(ofcoz 2k pod to podpada :twisted: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza zainstalowac cedega + wine (z paczek najlepiej i najszybciej), zainstalowac stery dla grafy i sprawdzic czy dzialaja. A potem juz jedyne co zrobic to odpalic CSa ;] (1.5 nie trzeba nawet pod linuxem instalowac, tylko z partycji windowej odpalic, z 1.6 jest juz problem, ale wlasnie na torrencie widzialem link, z tutorialem czy programikiem o tym jak odpalic streama po linuxem). Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Azureusa pod WinXP

 

Muszę też zainstalować też Javę, ale nie mogę jej ściągnąć ze strony java.com, strona w plikiem się nie wyświetla

:(

 

Możecie podać jakieś linki do wersji instalacyjnej tej javy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://kesek.eu.org/free/

ta bedzie działa na pewno

ptys, bardzo dziękuję za pomoc, ale nadal nie działa. ZIP'a ściągnąłem, rozpakowałem. W środku są dwa pliki: jinstal.exe i instal.js. Po kliknięciu na exe dostaję komunikat o błędzie: Usage: jinstal <URL of configuration file>

 

:(

 

Ptys, a możesz zobaczyć jak dokładnie nazywa się plik z wersją instalacyjną Javy? Ten ze strony java.com? Może w ten sposób go znajdę Bo download java.com nadal mi się nie otwiera

 

EDIT:

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Instalkę w końcu znalazłem, tutaj: http://www.bdm.pkobp.pl/index.php/id=insta...-1/section=ogol

:D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem z azureusem, gdy próbuję go uruchomić wywala mi taki błąd:

java -Xms16m -Xmx128m -cp "/bin/*.jar" -Djava.library.path="/bin" -Dazureus.install.path="/bin" org.gudy.azureus2.ui.swt.Main ''Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: org/gudy/azureus2/ui/swt/MainAzureus TERMINATED.
mam go w usr/share/

 

co teraz musze zrobić? bo mi to niewiele mówi poza tym, że "Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError"

help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi pomoze, bo szukam odpowiedzi juz pol dnia i nic... :-|

 

sciagnalem Azureusa, dokladnie: "Azureus_2.4.0.2_linux.tar.bz2", rozpakowalem i zabieram sie do instalacji. nie poszla, bo wyswietlilo mi sie, ze nie mam javy. zaistalowalem jave i znowu probuje zainstalowac Azureusa. wyswietla sie komunikat ze nie moze znalezc pliku: java exec. Zabralem sie do edytowania pliku "azureus" z tego folderu ktory utworzyl sie po rozpakowaniu "Azureus_2.4.0.2_linux.tar.bz2". wpisalem poprawna sciezke do javy. Niestety i tak nie moge zainstalowac Azureusa. Przedstawiam tutaj screen'a z komunikatem ktory mi sie wyswietla i folder z java w ktorym niby nie ma tego pliku java exec...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Vindeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja moze sie podepne do tematu : co zrobic zeby odpali GTA SA pod linuxem dokladnie mandriva 2006 ? czy wystarczy wine czy cos jeszcze trzeba kombinowac ?

pozdro

 

cedega

 

 

(Ps gratuluje odswiezenia starych kotletow (sierpien 2005 wow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...