Skocz do zawartości
AndiDVB

ATI 9500 vs G4TI 4200 ????????co zostawic ???

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

 

kupilem od gostka Radka 9500 Saphire 128 DDR 256 bit

nie moge jej zmodowac bo ma uwalone te 4 dodatkowe potoki :(

 

i teraz nie wiem czy ja sprzedac i dalej leciec na G4TI 4200 4x 64 DDR MSI ktora smiga mi 300/600 czy zostawic i jakos podkrecic moze na wersje Pro .

 

Jak myslicie i pomozcie mi w wyborze bo mam ciezki orzech do zgryzenia :(

 

Ps .miala sie dac zmodowac a tu kupa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg.mnie bezapelacyjnie zostawilbym radka: wiecej pamieci i znacznie lepiej sie kreci,kompatybilna z dx9,ani chwili bym sie nie zastanawial

 

choc ti4200 to dobra karta byla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka 

 

kupilem od gostka Radka 9500 Saphire 128 DDR 256 bit 

nie moge jej zmodowac bo ma uwalone te 4 dodatkowe potoki :( 

 

i teraz nie wiem czy ja sprzedac  i dalej leciec na G4TI 4200 4x 64 DDR MSI ktora smiga mi 300/600 czy zostawic i jakos podkrecic moze na wersje Pro .

 

Jak myslicie i pomozcie mi w wyborze bo mam ciezki orzech do zgryzenia :( 

 

Ps .miala sie dac zmodowac a tu kupa  :(

Jesli nie idzie zmodowac na 9500pro lub 9700 to bym sobie zostawil tego gf4ti4200 ;)

 

Masz dwie karty to masz komfort sytuacje i mozesz sobie porownac ktora bardziej jest wydajna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, zrób teściki, podkręć radka ile możesz i zostaw wydajniejszą. mnie bardzo kręci żeby zobaczyć true form na nfs 1 :D no i zawsze radek ma DX9, na HL2 się przyda.

jakoć obrazu można olać, pic na wodę, ale wydajność powinna być lepsza na radku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po testaw w 3dmarku03  zostaje Radeon a G4TI4200 sprzedaje bo rznica sa znaczne 

obydwa puscilem 300/600

 

i Radek 9500-------3160

a Msi G4TI 4200    1677 :(

Bosheee, coś ty tej karcie zrobił...

Na takim procu taka bieda, ja mam w 3dm01 14,500tyś, natomiast w 3dm03 lekko ponad 4tysiące...

Zostaw sobie tego Radeona, mówie Ci, nie pożałujesz, wydajność z AA i AF o niebo lepsza, no i DX9.0 w którym to o wydajności kart 4Ti nie można mówić ponieważ nie mają jego supportu...

Podsumowując - będziesz głupcem pozbywając się tej karty na rzecz 4Ti...

Kwiecień -> LOL - sorry, ale nie mogłem się powstrzymać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zostawił z koleji gf4ti4200 on spokojnie pojedzie jeszcze pare mieisiecy ... no chyba ze nie masz co robic z kasą... mi gf4ti spokojnie starcza i chyba do kwietnia/maja wytrzyma potem spyle gf4ti stawiam ze to beda chodliwe karty tak jak teraz radek 8500 a karty o wydajności zbliżonej do 9500 spokojnie potanieją to tego czasu... pozatym pytanie czy w marcu/kwietniu 9500 bedzie sobie radził z dx 9.0 ?? bo tak naprawde chyba nikt nie jest w stanie tego stwierdzic mam również nadzieje ze wejsci Volari (chyba tak to sie pisze) wymusi na nVidii i ATI obniżki cen.... co 3 to nie 2 konkurentów.... IMHO trzymaj na razie gf4ti4200 spokojnie sobie radzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio padł Palt GF4Ti4200 128MB agpx4 i od tygodnia mam Sapphire 9500 64MB. Potoki udało sie odblokować i bije GF o głowe!!! przed odblokowaniem był porównywalny z GF. Zostawił bym jednakj Radeona mysle że werska 256Bit będzie szybsza od GF.

 

A tak na marginesie to zamieniłbym dwie karty na jedną wypasioną!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytko fajne z tymi testami tylko nasz radek 9500 ma szyne 256 bit a w testach jest ten zwykly i jak tu wpasowac wydajnosc tego 256 bitowego??

Można po troszę sugerować się Radeonem 9800SE 256 bit, ktory jest,

ze względu na wyższe taktowanie, troszkę szybszy od 9500 256 bit.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...