Skocz do zawartości
Esc

WIELKA TRÓJCA -KONKURSIK Dla najlepszych

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy i chcę jakoś zaistniec tworząc jakiś fajny temat.

No i chyba cos wymysliłem.Procek+Płyta główna+Pamięć Ram muszą pracowac idealnie ,kazdy by chciał zeby tak było.Wiele ludzi ma swoje pojedyncze typy ale zeby złozyc te trójkę to nie lada problem.Dlatego proponuję konkursik ,podaj te trzy komponenty , z uzasadnieniem , linkami do nich.Proponuję skalę ocen jak którys zestaw wam sie spodoba albo przeciwnie 1-10.Ten konkurs będzie trwac bedzie do 24 grudnia.

Nagrody

1.Tytuł Mistrza Wielkiej Trójcy :)

2.Tytuł Wicemistrza Wielkiej Trójcy :)

3.Tytuł II Wicemistrza Wielkiej Trójcy :)

 

Ps.Jesli chodzi o podkrecanie to mozna ale realne liczby Panowie :)

Sprzęt do 2000 zyla to max.

 

Startujemy !!!

 

 

Oto mój typ

1.Athlon 2500+ Barton

2.Asus A7N8X Deluxe

3.Kingston HyperX DDR 2x 256MB PC-400 (KHX3200AK2/512) CL2

Linki: www.kompuronik.pl Cena ok. 1650 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo soltek frn2l, antek thorton 2000+ (koniecznie z odblokowanym mnożnikiem) i pamiećie Kingston HyperX DDR 2x 256MB PC-400 (KHX3200AK2/512) CL2 = 1189 zł

 

muj to jest zestaw ekonomiczny ale po @ bardzo wydajny, nawed nie mówie o mozliwym odblokowaniu 256 cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy procek jaki znam do kręcenia to był Celeron 2.0, a mobo Abit IS7. Po podniesieniu napięcia o 0,1V proc chodził bez żadnych innych zmian (cooler standardowy) na 3,32 GHz.

Pamięci to nie wiem bo nigdy nie kręciłem żadnych DDR-ów. Ale może moje 128MB SDRAM PC133 firmy AM1, które po obniżeniu maksymalnie timingów wykręciłem na 153MHz. Chyba nieźle jak na takie dziadostwo. Dalej sie nie dało bo proc nie wyrabiał (obecny Morgan zresztą). :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry www.komputronik.pl

 

Więc ktoś podaj konfiguracje a wybieracie komu sie która najbardziej podoba nie mozna na siebie głosowac. 1-10 skala.

Moze lepiej jak byscie dawali według schematu

1.Procek

2.Płyta

3.Pamiec RAm

 

Linki

 

Uzasadnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, gdybym dzisiaj składał sprzęt, nie odbiegałby od tego, co mam obecnie:

1. Asus A7N8X deluxe gold (540)

2. AXP 1700+ DLT (250)

3. TwinMOS na M.Tecach 2x256MB 400MHz cl 2,5 (440)

Razem 1230PLN a bezproblemowo chodzi na 195*12,5@1,75V mem@defoult (2428MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec sie nie smiac:D

 

moj duronek @ athlonik XP +(codzi spokojnie na fsb 185 z podniesieniem napiecia o 6% czyli 0,1V :lol: ) płytka na nforce 2 jakas plus moje noname DDR 400 CL2 za uwaga 143zł :D ja to mam fuksa wogole nie wiedziałem na jakich timingach beda smigac a tu sie okazuje ze CL2!!!!

 

czyli podliczamy 165zł +350+143zł ja

jak narazie wygrywam :twisted:

 

:roll: chyba? nie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wawelski masz jakies dowody na to ze masz 2448 stablo ??

Bo jesli tak to otrzymasz ode mnie 9. 

Smilek najtansze tez ale zeby było dostepne :)

ostatniego zdania nie rozumiem :lol: o co Ci chodzi z ta dostepnoscia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smilek to ma byc pomocny Temat dla ludzi poszukujujących wiadomo czego :) Chce zeby wiara mogła sobie zaczerpnąc wiedzy przesd kupnem

Procka lub innej omawianej tu czesci

Popatrz troche w necie mozesz to udoskonalić

polecam www.komputronik.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aster kupuje kompa ale przyzekam przegladałem to forum 5 h (sam podałem konfiguracje ) i jestem ciekaw czy ktos przedstawi lepsza ,to bedzie pomoc dla mnie i nie tylko dla mnie a ten kto wygra bedzie miał

jąkoś satysfakcje.

PS.Ja jestem zdecydowany na na moją konfiguracje w 80 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee ja tam zmieniam mobo wlasnie i... :D wybralem Abit NF-7 i ddr 256 333mhz a dlatego takie noname bo mam okazje zamienic moje sdrki na ddr bez oplaty :P plytka chyba dobra nie? w przyszlosci qpuje bartona 2500 wiec O/C sie szykuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy procek jaki znam do kręcenia to był Celeron 2.0, a mobo Abit IS7. Po podniesieniu napięcia o 0,1V proc chodził bez żadnych innych zmian (cooler standardowy) na 3,32 GHz.

Pamięci to nie wiem bo nigdy nie kręciłem żadnych DDR-ów. Ale może moje 128MB SDRAM PC133 firmy AM1, które po obniżeniu maksymalnie timingów wykręciłem na 153MHz. Chyba nieźle jak na takie dziadostwo. Dalej sie nie dało bo proc nie wyrabiał (obecny Morgan zresztą). :(

Fakt ladnie sie kreci ale 3,32 GHz nie czynia jeszcze z celaka potwora wydajnosci, pewnie bedzie tak samo wydajny jak PIV 2.0 -2.2GHz. (choc za mniejsze $$ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja (vide podpis) tylko bez silent bossta wychodzi calkiem tanio... :twisted: Proc razem z pamiatkami pracuje synchro w dualu na fsb 400 mhz. Za 40 zl mozna kupic cooler ktory schlodzi to co ja mam do ok 50 st w max stressie ;) Tylko trzeba trafic na dobrego proca ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...