Skocz do zawartości
Fallout

Dylemat co do grafy i zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zmienić już niedługo grafe na jakiegoś radka najprawdopodobniej..l zastanawiałęm się nad r9500pro,r9700 i r9600 xt czy tam tx :D no i nie wiem jakiego najlepiej wybrać..

do tego jeszcze pytanie zy zasilacz wytrzyma??

to jest konfig taki jak w opisie i zasilka codegen 300W :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki zasilacz polecacie za jak najmniej ?:D solidny jakiś:D pewnie jakiś cheftec tylko jaki i za ile ?:D nie znam się zbytnio na zasilaczach

i czy jakiś inny wejdzie do starej obudowy? (myśle że jeżeli standart atx to chyba musi:) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fallaut napisal

Mam zamiar zmienić już niedługo grafe na jakiegoś radka najprawdopodobniej..l zastanawiałęm się nad r9500pro,r9700 i r9600 xt czy tam tx  no i nie wiem jakiego najlepiej wybrać..

no wiesz tu bedzie ciezka sprawa co ci doradzic najlepiej poczytaj sobie bo czesto jzu byly poruszane te tematy odnosnie radeonow tylko przysiasc i poczytac bo nie ma sensu zaczynac odnowa oklepanego juz watku sam rozumiesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie i ja mam podobny dylemat (gdybym wiedzial przed odbiorem ze ziomki ze sklepu wwala mi codegena to bym nogi z [gluteus maximus] powyrywal, a tak niedopatrzylem i teraz cierpie :( ). Komp to : AXP1.6+ , DVD, CDRW, B7200.7 40GB, B7200.7 80GB, Zalman 6000 i kilka zajetych slotow PCI (siec, modem, Live itp) no i ofcoz Codegen 300W !!!!

Obecna grafa to staruszek Radeon7200 32SDR i planuje zmiane na czysta 9600 (szafira badz hisa) 128DDR.

Czy przy takim obladowaniu kompa i z ta grafa zasilak padnie ?? czy tez ni ?? :]

 

PS. Jest jakas bezglosna zasilka okolo 360W w cenie do 200zl ?? Bo jak bede zmuszony zmienic to tylko cichutka wchodzi w gre !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko schodząc z tematu, powiem że jak miałem Celerona 466, 192SDRAM, jeden dysk i jeden cd, zintegrowaną grafe i dźwiękówe to miałęm zasilacz Scheiss 235W. Po jakiś dwóch latach wentyl w nim zaczął zwalniać. W końcu stanął.

Chyba ze dwa miesiące używałem kompa z zasilaczem bez wiatraka, grzał sie na maksa ale wszystko było ok. Kiedyś odłączyłem wtyczkę od zasilacza żeby podpiąć dysk od kumpla. Wsadziłem kabel do zasiłki, coś pykło. Włączam kompa - nie dzieje sie nic, słysze jakiś cichutki pisk, który podnosi swój ton i lekko głośność, aż w końcu BUM. Poszedł dym i smród na maksa.

I tak oto wtedy (rok temu) kupiłem moją obecną zasiłke. Nic sie nie zepsuło. Tylko było troche głośniej przez ten wiatrak w zasiłce. :D

Lubie takie historyjki. Miał ktoś jakąś tego typu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wychodzi mi około 260 W ale napisali że w codegenach itp. +50 wat

i jeszcze +10 bo obliczenia nie są dokładne :D:D no to ja siedze na bombie ???:)

czy chieftec to na prawdę porządna zasilka która powinna na prawdę wystarczyc ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok.. a teraz powiedzcie mi.. czy warto inwestowac w tą wersje tego chiefteca z dwoma wentylami ? on ma jakies to aktywne pfc co to jest ??

czy jest on duzo lepszy od tego standartowego za 199 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta chieftec chiefteciem ale czy ja po zmianie grafy naprawde go potrzebuje ???? O to mi glownie chodzilo !!

Swoja droga to na tej stronce jest wszystko poza iloscia decybeli generowanych przez to ultra low noice ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcerz miec spokojna glowe ze nie spali sie (jak wiadmo zasilacze lubia spektakularne metody paleniasie czyli razem z polowa kompa ;) ) to tak

wracajac do tematu kolo na gieldzie powiedzial mi ze to aktywne pfc do daje cos ze mniej pradu rzre czy cos takiego do tego ma drugi wiatrak i pudelko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee no fajnie..

zauważyłem że w mojej obudowe nie ma miejsca na doprowadzenie powietrza do drugiego wentylatora zasilacza... czyli od góry....

mam tylko wentylator dmuchający od góry ale na sprzęt a na zasilke nie ma miejsca...

czy nie da sie odewrócićjakby co zasilacza do góry nogami ???

Czy warto robić dziury w obudowie i dopłacać 50 zł na tego chiefteca żeby był 2 wentyl ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem .... nie przymieżałem.. ale ten wentylator drugi co jest na tym chieftecu to on w końcu powinien być u góry czy na dole? (czyt. odwrrócony ku górnej ścianie obudowy czy płycie głównej i procesorowi) bo juz różne wersje słyszałem :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...