Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

ja niestety nie potestowalem tego biosu bo przy flashowaniu.... moze powiem odrazu ze nie polecam flashowac z pod windy a teraz miech czekania :cry: ale i tak ja chyba zmienie na 8rda+ rev 2.1 (znowu :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie www.station-drivers.com pojawil sie nowy bios do ABIT NF7 rev 2.0 & NF7-S rev 2.0 bios 2.2. Ktos go juz sprawdzal? To chyba jakas nieoficjana wersja co bo na stronie oficjalna to 2.1 ??

Polecam ta stronke :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktos juz sprawdzal oficjalny 22 lub ten przerobiony przez EQuito? Czytalem ze na oficjalnym jest problem z boot'owaniem z SATA :| Boje sie go wgrywac bo nie chce mi sie potem wgrywac systemu na 2 dysk IDE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem tak wlasnie wgralem sobie oficjalny 2.2 i dziala SATA :) Wiec jesli ten EQuito ma zmieniac tylko to, to ja zostaje na oficjalnym. A jutro sprawdze jak z FSB bo bede mial nowe pamieci :twisted: :twisted: U mnie co dziwne na strych pamieciach 2xKHX2700/256 na biosie d10hacked nie chciala plyta wstac powyzej 205MHz :? na 20 i 21 wstawala spokojnie przy 215 ale pamieci nie wyrabialy wiec dalej nie probowalem. Zobacze jak bedzie dzialac ten i d10hacked na nowych pamieciach jutro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poisson5 bo problemy sa jak ludzie maja RAID, co do nowego bios:

 

BIOS release 2.2 for NF7 / NF7-S 2.0 / NF7-V 1.0

 

 

Release information:

 

[ENGLISH]

 

1. Please use AWDFLASH 8.23D or later to update NF7 series BIOS. With

incorrect AWDFLASH version, the GUID will be erased, and leads to

IEEE1394 peer to peer function failed. AWDFLASH 8.23K is included

in this BIOS package.

2. First release for NF7-V.

Nothing is changed for NF7 and NF7-S.

3. BIOS compile date: 12/24/2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no i wszystko jasne jesli chodzi o BIOS :) RADI hmm ja juz sie chyba zaczynam gubic :| Czym w takim razie jest RAID. Ja mam dysk SATA. I dzial mi normalnie. Myslalem ze jak podlaczam SATA to wlansie wykozystuje RAID. Moge prosic o jakies wytlumaczenie oco chodzi. Wiem ze to nie ten temat alo moze ktos srobi wyjatek albo podesle jakies linki :)

 

Aha i jeszcze jedno co to jest za plyta ta NF7-V ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa seria biosów do testowania:

1) D10 beta1

Features: D10 + SATA 4227

- All hidden option : enable

- SATA Version 4227

- D21 timing

 

2) D10 beta4

 

Bios Version = D10 + SATA 4227

 

Features :

- All hidden option : enable

- SATA Version 4227

- Base on D10beta1 timing plus additional DFI infinity timing

- Turbo Edition Layout (build for overclockers)

 

Size = 228Kb (compress with WinAce)

 

3)AbitNF7SRev2D21-Turbo.ace

Bios Version = D21 + SATA 4227

 

Features :

- Unhidden all hidden features

- SATA Version 4227

- Different bios layout

 

4) D21 + SATA 4227

 

5) D22 by EQuito modified with SATA bios v4.2.27.

 

6) Cos do odzyskania bios jesli cos poszło nie tak.

 

Miłego testowania, oczywiscie na własne ryzko :)

dla tych co nie kumaja SATA 4227 ma działac poprawie z macierzami RAID pod Sata wiec testujcie, na zacheta powiem ze goscie wyciagaj prawie 4k w Sandra (Int Buffered) na D10beta4 :D

pzdr i RESPEKT dla TICTAC i EQuito :!:

 

http://goliat.lublin.mm.pl/~metyl/modified...bitNf7-s2.0.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakież to opcje "Unhidden all hidden features" ??

Nie mam pojecia, a wlasnie zapodalem numerek 2. Nic nowego nie zauwazylem, oprocz innego ukladu opcji w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chetnie bym wam odpowiedziałe co to sa te hidden features ale nie sa to biosy moje wiec nie wiem ,ale poprawia sie wydajnosci pamieci co jest zapewno zasługa zabawy z timingami.

A to wyniki z na d10beta4:

http://forum.abit-usa.com/attachment.php?s=&postid=232020

 

no i fsb 260

http://forum.abit-usa.com/attachment.php?s=&postid=232022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chetnie bym wam odpowiedziałe co to sa te  hidden features ale nie sa to biosy moje wiec nie wiem ,ale poprawia sie wydajnosci pamieci co jest zapewno zasługa zabawy z timingami.

A to wyniki z na d10beta4:

http://forum.abit-usa.com/attachment.php?s=&postid=232020

 

no i fsb 260

http://forum.abit-usa.com/attachment.php?s=&postid=232022

Fajnie, tylko zeby jeszcze zdjecia dzialaly... u mnie nie dzialaja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://goliat.lublin.mm.pl/~metyl/modified...bitNf7-s2.0.rar - cosik nie tegez jest ten link  :? 

 

zapodajcie jakiegos dzialajacego linka z d10beta4 bo googlowanie cosik nie idzie

U mnie ten link dziala - wlasnie sciagnalem (jest w nim 5 spakowanych biosow + recover jakis), ale nie dziala za to ten link do zdjec z d10beta4 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://goliat.lublin.mm.pl/~metyl/modified...bitNf7-s2.0.rar - cosik nie tegez jest ten link  :? 

 

zapodajcie jakiegos dzialajacego linka z d10beta4 bo googlowanie cosik nie idzie

U mnie ten link dziala - wlasnie sciagnalem (jest w nim 5 spakowanych biosow + recover jakis), ale nie dziala za to ten link do zdjec z d10beta4 :?

u mnie zdjecia dzialaja,pliczek sie sciage,ale po rozpakowaniu mam pusty katalog :D

 

UPDATE :

 

jednak to moj winace posysa :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chetnie bym wam odpowiedziałe co to sa te  hidden features ale nie sa to biosy moje wiec nie wiem ,ale poprawia sie wydajnosci pamieci co jest zapewno zasługa zabawy z timingami.

A to wyniki z na d10beta4:

...

Czyli wyniki nie Twoje :/ a już się chciałem podpytać jakie ramsy (to fsb 261,5 :D ) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie foty widac nie wiem dlaczego macie problemy.

Pliczek ma cos okolo 2MB zawiera wszystko co wypisałem cały czas dostepny, na serverku 2mbit, no limit wiec o co chodzi z zassanie :?:

plikacie i leci.

 

Pliczek jest spakowany rar a w srodku biosy ace. Osobisce mam winrar i rozpakowuje wszystko nie widze w czym problem, nawet spod totalcmd rozpakowuje wiec...

 

Do pliczku lada chwila dodam bios d22beta4 czyli wszystkie opcje z 22(poprawki) ale z max timingami od d10beta4 czyli timingi z d10beta1+ DFI infinity timing, wydajnosc ram powinna byc na nim najwieksza.

 

ps. wiem ze sa problemy z d10beta1/4 ale wystepuja tylko w płytach które wogóle nie lubia d10 i nawet tego oryginalnego nie chciały łynkąć.

 

@yotomeczek pamiatki to 2x256 Twinmos 3700 @ 2,5 3 3 11

 

Pliczek po update wiec ma juz 22beta4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niby spoko, zdjecia juz dzialaja, ale ten uaktualniony plik z biosami nie pozwala mi rozpakowac tego, ktory mnie najbardziej interesuje - nf7d_22b4 - wystepuje blad w spakowanym pliku *.ace, blad crc, plik archiwum uszkodzony... Dziwne, bo reszta rozpakowuje sie bez problemu :?

 

Moglby mi ktos podeslac na maila albo caly ten 2MB plik, albo chociaz sam ww. bios :?: Thanx from the mountain :wink:

 

Jeszcze pytanko: jaka wersje biosu SATA ma ten bios nf7d_22b4 :?: Ten sam co w oficjalnym biosie od Abita (22) czyli 4.2.43 czy jakas inna :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...