Skocz do zawartości
krojczy

Jak dobrze rozebrac molexa? :/

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam w licznych artykulach o roznych modach: ...teraz rozbieramy molexa... , ....po rozebraniu molexa na czesci pierwsze... , ...rozbierajac molexa szpilka... etc.

No dobra ale jak to zrobic :x chodzi mi o jakies dokladniejsze opisy bo jak probowalem to yyy obawialem sie ze moja wiedza pozwoli mi tylko na rozje***** molexa ( i zrobienie z niego czegos takiego jak moj avatar :lol: sam go zrobilem 8) zdolny jestem co :lol: ) :? wiec plis niech ktos napisze jak tego molexa rozlozyc na czynniki pierwsze ( moze jakies dokladniejsze fotosy, albo wlasno reczne rys, lub bardz ale to bardzo dokladne opisy plisss :lol: 8) )

p.s.

ide spac wiec nie liczcie na moja szybka reakcje :roll: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na metalowych koncowkach sa takie odstajece "uszy" zapobiegajace wysunieciu sie koncowki z wtyczki - sciskasz te "uszy" i koncowki wylaza - to jezeli chodzi o duze MOLEXy (jak od HDD)

co do malych MOLEXow - jak te od wentylatorkow to masz na wtyczce z boku takie male dziurki - wciskasz to co tam jest i tez koncowki wylaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nikt dokładnie nie opisuje jak się molexa rozbiera - a sprawa jest prosta; niektórzy używają szpilki, inni pensety do wyciągnięcia tych blaszanych bolców; o co chodzi?

Bolec wygląda mniej więcej tak:

 

||

||

||

/

||

Te "slashe" to odgięte fragmenty blachy, które utrzymują bolec w plastikowej osłonce. Wystarczy wziąć cienkie metalowe narzędzie i wgiąć te odgięte blaszki - bolec wyjdzie bez problemu. Montując molexa z powrotem należy odgiąć te blaszki, aby bolec się w plastiku zakotwiczył.

 

Prosta sprawa ;-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niech mi ktos powie po jasna cholercie rozbierac molexa zeby go skladac spowrotem ??? jak juz rozebrac to jeszce odpowiedni przyciac koncowki i wkrecic w kostke, potem mozna wentylatorki pod kostke podlaczyc czy np. swiatlo w obudowie jak sie ma plexi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...