Skocz do zawartości
petrumi

przesiadka z P IV na AMD - klika pytań filozoficznych.

Rekomendowane odpowiedzi

witam cierpliwych co chcą przeczytać i odpowiedzieć na n-ty z rzędu topic z serii "co kupić". Proszę o wyrozumiałość.

 

Mam obecnie mobo Asus P4T socket 423 , 1.5Ghz i 512 ram w RDRAM PC-800 (calość na sprzedaż). Ponieważ nie można tego dalej rozbudować chce zmienić główne bebechy na AMD ;> (to bedzie mój pierwszy AMD)

 

Ponieważ mam Audigy i dwa dyski ATA-133 7200 (Seagate 80 i WD 120) dlatego szukam płyty głownej bez soundstorma , firewire i kontrolera raid/sata. Zależy mi, żeby była na Nforce (chyba słusznie) i była dobra.

 

Szczerze mówiąc nie wiem jak jest ze stabilnością "budżetowych" mobo jak Asrock lub ECS. Przyzwyczajony jednak do bezwisowej pracy z Asusem jestem w stanie wydać 200zł wiecej na zakup markowej mobo.

 

Odnosnie procka chyba najlepszy bedzie xp2600+. Nie jestem mega overclockem dlatego wole kupić od razu procek troche szybszy fabrycznie niż np. xp2200+ i kombinować z chlodzeniem , zmianą napięc itp.

Po prostu nie znam się na tym i wole nie uczyć się na błędach (za 500zł..)

 

Na kompie przede wszystkim gram. Czytałem, że puszczenie pamięci w dualu daje wzrost w aplikacjach typu 3dmax itp a nie w grach.

Stąd pytanie czy warto inwestować w duala.

 

Obecnie mam Radeona 8500 (HIS 275/275 default). Myśle ,że w niektórych grach wąskim gardłem jest u mnie procek. (np. NFS:U, PES3 gdzie zmiana rozdziałki nawet na 640 mało daje bo proc nie wyrabia)

Mam nadzieje ,że wsadzenie go do zestawu z xp2600+ rozwinie mu skrzydła. Nie gram w 1600x1200 ale zależy mi na plynnej grze w 1024 bez skoków jak to sie zdarza teraz.....

 

Komp jest formowy od Hewlett Packarda Vetcra VL800 (służbowy ale juz mój) i słaby wydajnościowo w grach.. ale za to mega stabilny - jesli ktoś chce coś takiego do pracy to polecam bo warto. Jak ktoś chce niech się odezwie na petrumi@aster.pl

 

Reasumując proszę o komentarz w następujących kwestiach.

 

1. Którą płytę na nforce wybrać pod xp2600+ . Płytę bez bajerów typu SATA, firewire, soundstorm). Wiem,że trudno wybrać najlepszą dlatego porszę o kilka propozycji oraz radę czego nie kupić.

 

2. Kupić 2x256 w dualu czy 1x512 ? (wiecej ramu mi nie potrzeba ew. dokupie pózniej wiec proszę też to brać pod uwagę)

 

3. Czy Radek 8500 (teraz max mam 6900pkt 3dmark01) rozwinie skrzydła na nowym kompie czy lepiej go sprzedać i kupić coś mocniejszego. Nie mam mega wymagań. Wiem,że AA zabija tą kartę ale chce zeby plynnie chodziło w 1024 ewentualnie 1280 bo mam 19" monitor.

Nie chce na kartę wydawąć majątku - max dopłaty 300-400zł. w tym przedziale znajde pewnie R9500. Licząc za swoją ok.300. Za R9500 przemawia DX9.

 

Dziekuje za uwagę.

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj, plytke na nforce 2 bez "bajerkow" i dobra, to Soltek FRN2 rev. D, pamieci w dualu, zreszta jedna kosc 512 bedzie drozsza niz 2x256, no i dual to dual, nie to co na p4 ale zawsze do przodu, ten radek rozwinie jeszcze skrzydla, ja na plycie kt400 procek na 2ghz radek to wersja LE czyli wolniejsza od twojej(250/250mhz) mam 9400 punktow, szacuje ze po zmianie na Athlonka 2,6+ i nfoce2 bez krecenia Radeona bedziesz miec powyzej 10 000 dobierzesz sobie dobre sterowniki do mobo + grafa (polecam catalyst3.2) lekkie oc i stuknie 11 000+.

 

:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupując płyte też nie zależało mi na sata, firewire, lan itp.

 

kupiłem epox 8rda3 bez plusa nie ma żadnych zbędnych bajerów, ma tylko zintegrowana dzwiekowke :) dałem 339 złotych miesiąc temu i jestem zadowolony, oczywiscie ma nforce 2 spp

 

proca polecał bym bartona 2500+ koszt kolo 450zł i puścic go na 3200+, z tego co wiem to 3200 jest tym samym procem tylko ma inaczej poustawiane, więc po co przepłacać :)

 

pamięci hmm no w dualu lepiej daje to 5-10% więcej, niby niewiele ale zawsze

 

co do grafy to miałem identyko radka 8500 his excalibure, ale zmieniłem na gf4 ti 4200 tylko z jednego powodu w nfs hp2 dym z opon na radku był zielony :) nie wiem dlaczego, jakiegoś trefnego miałem, ale na 8500 powinno wszystko płynnie śmigać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABIT NF7

chipset: nForce2; FSB333; 3xDDR400, Dual-Channel; AGP 8x; 5xPCI; Audio 5.1; Lan 10/100; ATA133; 6xUSB 2.0; port podczerwieni; gwarancja: 24 miesiace cena 375

 

 

ABIT NF7-S rev.2.0

chipset: nForce2; FSB333; 3xDDR400, Dual-Channel; AGP 8x; 5xPCI; Audio 5.1 SoundStorm; Lan 10/100; ATA133; 2xSATA; 6xUSB 2.0; FireWire(IEEE-1394); port podczerwieni; konwerter SERILLEL; gwarancja: 24 miesiece cena 498

 

 

ABIT NF7-SL rev.2.0

chipset: nForce2; FSB333; 3xDDR400, Dual-Channel; AGP 8x; 5xPCI; Audio 5.1 SoundStorm; Lan 10/100; ATA133; 2xSATA; 6xUSB 2.0; FireWire(IEEE-1394); port podczerwieni; gwarancja: 24 miesiece cena 469

 

 

EPOX 8RDA3

chipset: nForce2; FSB400; 3xDDR400, Dual-Channel; AGPx8; 5xPCI; Audio 5.1; ATA133; 6xUSB 2.0; gwarancja: 24 miesiace cena 330

 

 

w epoxie fsb 400 brzmi interesująco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABIT NF7 

chipset: nForce2; FSB333; 3xDDR400, Dual-Channel; AGP 8x; 5xPCI; Audio 5.1; Lan 10/100; ATA133; 6xUSB 2.0; port podczerwieni; gwarancja: 24 miesiace  cena 375

 

 

ABIT NF7-S rev.2.0 

chipset: nForce2; FSB333; 3xDDR400, Dual-Channel; AGP 8x; 5xPCI; Audio 5.1 SoundStorm; Lan 10/100; ATA133; 2xSATA; 6xUSB 2.0; FireWire(IEEE-1394); port podczerwieni; konwerter SERILLEL; gwarancja: 24 miesiece  cena 498

 

 

ABIT NF7-SL rev.2.0 

chipset: nForce2; FSB333; 3xDDR400, Dual-Channel; AGP 8x; 5xPCI; Audio 5.1 SoundStorm; Lan 10/100; ATA133; 2xSATA; 6xUSB 2.0; FireWire(IEEE-1394); port podczerwieni; gwarancja: 24 miesiece  cena 469

 

 

EPOX 8RDA3 

chipset: nForce2; FSB400; 3xDDR400, Dual-Channel; AGPx8; 5xPCI; Audio 5.1; ATA133; 6xUSB 2.0; gwarancja: 24 miesiace  cena 330

 

 

w epoxie fsb 400 brzmi interesująco :)

rodzina NF7 ma obsługe FSB 200 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo: Abit NF7, soltek, epox ktore polecili Przedmowcy ale....

skoro Inwestujesz w nowy sprzet to moim zdaniem warto kupic lepszy model niz podstawowy (szczegolnie mobo). Moze warto sprzedac Audigy i kupic np. Abit NF7S (rev.2) z SoundStormem ??

 

Co do wymiany grafy to nie ma co sie spieszyc :)

 

Co do Ramu. Trudne pytanie :) Wzialbym 512, dobrej firmy (Twister, Hyperx, Geil, OCZ) i pozniej w razie potrzeby dokupil druga. Zysk z duala jest maly, ale tu sie nie bede upieral ani klocil :) Zarowno 2x256 jak 1x512 ma swoje zalety i wady. Tylko Bierz DDR 400 ! Bo procek nie powinien miec problemu z FSB 400 a w porownaniu z 333 bedzie zdecydowanie lepiej :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam za odpowedz. Epox brzmi niezle i xp2500+

Do tego 2x256 pewnie Kingston na początek. Grafy nie zmienie dopóki nie sprawdze jak to śmiga. Zawsze będe mógl to zrobić.

Jak już będe miał kompa na stole przeczesze forum pod kątek małego o/c.

Jeszcze jedno pytanie mi się przypomniało. Zakupione bebechy włoże do sterej obudowy od HP typu desktop. Ktoś mi zasugerował,że może być za ciepło dla AMD. Obudowa ma jeden wentyl w tyłu plus ten w zasilaczu Chieftec 360 PFC? (ostatnio zakupionym :)) . Obecnie nie wiem jaka jest temp. w środku i na mobo bo moja plyta nie wyświetla takich danych.

Mam nadzieje jednak ,że bedzie dobrze.

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

Odezwę się jak kupie.

 

Houk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Jerz:

a jaka jest przewaga Soundstorma na Audigy? Mam głośniki 5+1 Creativa kiedyś sprzedawane w komplecie z Audigy w MediaMarkt)

Już mam zalegającą kartę SB live! na półce , teraz miałbym drugą do kompletu. Jeśli możesz rzuć jakimś linkiem z porównaniem SB z SS to może się zdecyduje.

 

Sugerujesz żebym nie kupowałe podstawowego modelu ale czy nie jest tak,że u tego samego producenta poszczególne modele mobo róznią się tylko dodatkowymi opcjami a reszta (chipset , podzespoły) są takie same?

 

Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam; pozwól, że ja sie włączę do dyskusji.

 

Sugerujesz żebym nie kupowałe podstawowego modelu ale czy nie jest tak,że u tego samego producenta poszczególne modele mobo róznią się tylko dodatkowymi opcjami a reszta (chipset , podzespoły) są takie same?

Odpowiem trochę nie wprost, ale sądzę, że wyjaśni Ci trochę problem.

Mojej szwagierce rok temu składałem konpa na MSI i845PE; w sklepie włożyli jej najdroższą wersję za około 660PLN (wtedy). Kompik pracuje rewelacyjnie, super stabilny, wydajny itd. Ja mam tą sama płytkę, ale w podstawowej wersji no i różnica w jakości jest znzczna. Zatem jeżeli chcesz kupić płytę, weź jednak model bogatszy. Uważam, iż obecnie ceny płyt są przystępne i nawet najbardziej wypasiony ASUS koszyuje okolo 550 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO

Zgadzam sie z poprzednikami ze NF7 to jest plyta dla ciebie. NF7 jest dojzala plyta poniewaz BIOS ma juz sporo rewizji. Jest doskonala do overclockingu plus jest bardzo stabilna. Upewnij sie tylko ze jest to najnowsza rewizja 2.0 z NF2 Ultra 400 ktora ma oficialne wspomaganie na XP przy FSB 200Mhz.

 

Takze powinienes sie zastanowic jak dlugo masz zamiar trzymac swoj nowy system. FIREWIRE, SERIAL ATA etc. to jednak dobrze miec. Szczegolnie SERIAL ATA. A potem dokladac pieniadze w PCI karty to sie nie oplaca wogole.

 

PAMIEC

W przypadku AMD konfiguracja pamieci w Dual Channel nie robi az tak wielkiej rozincy jak w przypadku P4. Widzialem jeden artykul o tym temacie i roznica miedzy SINGLE i DUAL Channel byla w granicach 3-5% w zaleznosci od aplikacji. Ja osobiscie bym kupil dwie identyczne kostki bo 3-5% droga nie chodzi :) . Lepiej dodac pare groszy na dobrej jakosci pamiec jak OCZ, CORSAIR, KINGSTON. Polecam takze CRUCIAL i SAMSUNGa jesli sa dostepna w Polsce. Sa to pamieci budzetowe ale z pewnoscia wysokiej jakosci. Takze jak to juz ktos wczesniej wspomnial napewno kup PC3200 a nie PC2700.

 

Procesor

Ja osobiscie kupilbym procesor z rdzeniem BARTONa a nie THOROUGHBRED. 2600+ sa przewaznie THOROUGHBRED choc AMD wypuscila nie dawno te procesory z rdzeniem BARTONa. Jesli nie bedziesz mogl znalezc BARTONa 2600+ to mysle ze 2500+ jest lepszym wyborem.

Powodem dla ktorego mysle ze BARTON jest lepszy od THOROUGHBRED

jest to ze BARTON ma wiecej 2xCACHu co THOROUGHBRED a kreci sie takze dobrze. nie mysle ze bedzisz mial problemy z podkreceniem tego CPU na 200FSB z zanizonym mnoznikiem

 

AUDIGY vs. SOUNDSTORM

AUDIGY jest bezwatpienia lepsza poniewaz.

1. AUDIGY mniej zuzywa mocy procesora

2. AUDIGY wspomaganie na EAX HD a Soundstorm nie.

3. AUDIGY ma mniej zaklucen na SOUNDSTORM

4. SOUNDSTORM tylko dziala w zestawieniu digital. W trybie ANALOGOWym NF7S ma zwykly kodec AC97 ktory jest totalnie dretwy

 

8500

Napewno bedzisz mial lepsze wyniki i gry beda ci bardziej plynnie dzialac ale musisz pamietac ze gry sa w wiekszosci uzaleznione od twoejej karty graficznej niz od procesora. Takze z czasem bedzisz musial kupic nowa karte. Nowy R9600XT dobrze wyglada i ma niezle wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dodac pare groszy na dobrej jakosci pamiec jak OCZ, CORSAIR, KINGSTON.

OCZ,CORSAIR,GEIL! Gdzie tym pamieciom Kingstonowi?

Takze jak to juz ktos wczesniej wspomnial napewno kup PC3200 a nie PC2700. 

Znowu sie nie zgodze. Pisalem o pamieciach PC2700 ale OCZ Performance rev.3.2! a te pamieci o ile nie wiesz dzialaja standardowo jako 166MHz przy CL2-2-2-5-1T, a na CL2.5-3-3-7-2T pojda na 240MHz(480MHz)! Wiec nie uwazam ze te pamieci sie nie nadaja! Sa wrecz lepsze od kiepskich Kingstonow PC3200 400MHz.

 

Peace!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do artykulu o SS: http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/154

 

Co do plyty: wychodze z zalozenia, ze skoro sklada sie kompa to jego podstawa (mobo) powinna byc mozliwie, hmmm rozwojowa. I stad wybralbym (i wybralem sobie) model oferujacy wiecej niz podstawowy, czyli NF7S (teraz wzialbym SL bo serillela nie uzylem od marca do tej pory ani razu )

Co do jakosci wersji tanszej a wersji drozszej to powinna byc taka sama

Spor czy Audigy czy SS trwa. Imho sa porownywalne (nie mam na to dowodow). Chodzilo mi o to ze Mozesz sprzedac Audigy i uzyskana sume dolozyc do lepszej plyty.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak. Na mikołaja :) sprawiłem sobie nowe mobo. Chciałem asusa A7NX8 bo się o nim naczytałem że mniodzio i w ogóle. Nie mieli. No to pytam jakie mają i polecają, nie chciałem czekać tydzień na Asusa bo byłoby po mikołaju :) . Pan mówi że radzi Epoxa 8RDA3+. Biorę mówie, do tego athlon thoroughbred 2000+ steping B no i cichy i wydajny cooler.

W domu poskładałem uruchomiłem, git. Czytam instrukcję a tam pisze że mostek MCP nie MCP-T czyli bez soundstorma, sie wkurzyłem. Jak ja tą płyte kupowałem że tego nie sprawdziłem. No dobra kręcimy. Pamięci miałem no name 256Mb DDR333 więc darowałem sobie kręcenie ramu zwłaszcza gdy przeczytałem w którymś topicu że kręcone synchro z procem takie no name wyczyściły komuś bios. W sumie i tak ta kostka miała iść do drugiego kompa z ECS L7VTA i athlonem 1700+ (i pracuje tam teraz synchro z procem 11,5*166Mhz full stable 4-2-2-2). Będą TWINMOSY myślę, tak z 512Mb 400Mhz w jednej kości. Na wiosnę pamięci tanieją, to kupię drugą i będzie dual. 429PLN i są. Proc szedł z noname asynchro 83% FSB215 (więcej nie próbowałem) 6 godzin w prime95 super stabilnie. Ustawiam wszystko na optimal/defoult mnożnik proca 7 żeby mieć pewność że jak wywali to proc puszcza i pamięciom trza poluzować. Twinmos napięcie w auto pokazał 2,75V się zdziwiłem czemu nie 2,5 no ale cóż, widać fabrycznie kręcone, timingi by SPD 6-3-3-2,5. Prime po 7 minytach error. No to timingi ręcznie 6-3-3-3 full stable. No ale nie po to płaciłem za TWINMOSa cl 2,5 żeby mieć cl3. Wymienili, to samo tylko gorzej 200Mhz nie chciał nawet 9-4-4-3. 6-3-3-2,5 do 184Mhz synchro z procem, nawet 2,9V i 1,8v VDD nie pomogło. Wymienili, idzie 212 MHz 4-3-3-2 i na 2,75V defoult i na 2,9V i ani 1 MHz więcej 6 godzin prime i OKi, 213 MHz i po 2 pętlach error. Pamięci są ledwo letnie. Ktoś napisał "markowe pamięci w N Force to podstawa, ja dodam markowe + szczęście, a może samo szczęście. Gdy brałem TWINMOSy na M-tecach były też kingstony na kingstonach, ale cl3. Te moje miały napisane cl 2,5 i była podstawa do reklamacji, tak to bym został z TWINMOSami 200MHz ale 6-3-3-3. No i uwaga na koniec - nie ma cicgych i wydajnych coolerów, albo albo. Mój złocony cooler musiał dostać no name'owego wiatraka 6000 obr zamiast oryginalnych2500, ale wyje, ale temp proca 2000+@2700+ spadła w stresie z 58 do 50. W sumie gdybym miał Audigy byłbym verry happy. Niby nie mam dysku SATA tylko barracudę 80Gb IDE ale pamiętam dobrze jak szydziło się z AGP w czasach Voodo2, a po roku bez AGP ani rusz. O te 150-200 zeta przeżyję a zabezpieczony na przyszłość jestem. O kartach SATA pod PCI należy zapomnieć- taktowanie PCI to tylko 33MHz, a SATA2 przewidują na 2005 r lub póżniej. Nie sądzę by za rok nowe dyski IDE były jeszcze produkowane. Pamiętacie jak było z AGP. Acha mój Radek9000 PRO 128Mb VIVO 275@320 GPU 250@275 pamięć (zresztą tylko 5ns ale za to Samsung) daje 9100punktów w 3Dmarku2001. U kumpla kupiony 2 tygodnie temu radek 9200 VIVO pamięci 3,6ns Hynix ciągną tylko do 240Mhz i z lekkimi artefaktami (defoult 200 MHz) -7900 punktów. Ale długie wyszło, ale na pewno się przyda komuś . No i najważniejsze, moje obecne TWINMOSy są z 43 tygodnia produkcji, a tamta oddane z 50 czy 51 - w domu mam zapisane. podobno stosunek sygnał szum sound storma z kodekiem realteka to tylko 76 dB, to jak w radiu Taraban, ale może tam gdzie czytałem się mylili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego komputra bedziesz skladal w obudowie po HP czy cos nowego kupujesz? Jesli w starej budzie, to zasilacz mozesz miec za slaby. Firmowe kompy sa skladane "na styk" i raczej napewno nie dali tam mocniejszego zasilacza niz potrzebowal sprzet. Twoja nowa konfiguracja bedzie brala wiecej pradu, szczegolnie z lini 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego komputra bedziesz skladal w obudowie po HP czy cos nowego kupujesz? Jesli w starej budzie, to zasilacz mozesz miec za slaby. Firmowe kompy sa skladane "na styk" i raczej napewno nie dali tam mocniejszego zasilacza niz potrzebowal sprzet. Twoja nowa konfiguracja bedzie brala wiecej pradu, szczegolnie z lini 12V.

hmm, chyba nie doczytales :) kolega pisze ze niedawno zakupil chieftec'a 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

exmister wyprzdziłeś mnie o dosłownie kilka sek..... chciałem to samo napisać :D

 

Co do tego zestawiku, to polecał bym ci jak Jerz, sprzedać Audigy i zakupić płyte z SS. Przeczytej ten artykuł na Frac.pl. Powiem ci tak, miałem livea 5.1 i po włączeniu SS, Live poszedł na półke (zaraz potem na giełde). Jakoś dzwięku w SS jest dla mnie super! Mam epox 8rda+ rev. 2.1. Płytka kosztuje teraz coś ok. 400 zł, polecał bym ci brać to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wyżej wyprowadzam cię z błędu (Audigy mocniej obciąża procesor niz Sound Storm)

 

Masz namysli Audigy czy Audigy 2 ? Gdzies widzialem recenzje SS vs. Audigy 2 i A2 wyszla znacznie lepiej. Co do Audigy to nadal ona ma support na EAX HD czego nie ma SS.

 

OCZ,CORSAIR,GEIL! Gdzie tym pamieciom Kingstonowi?

Ja to mowilem ogolnie. Nie testowalem nigdy tak pamieci aby powiedziec ze jedna firma jest z pewnoscia lepsza od drugiej. Zakup pamieci z kazdej z tych firm gwarantuje dobra prace i kazda z nich jest dobra do "malego" overclockingu.

 

 

Mysle ze lepiej jest kupic PC3200 a nie PC2700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie w moim temacie. Wróciłem właśnie z giełdy z głową pełną nowych rozterek. Jak pisałem na początku chciałem zmienić bebechy z P4 na AMD. Mam kupca na swoje graty za 700zł. Za zestaw mobo (Epox etc.) , Bartona2500+ i 512 muszę zapłacić ok. 1150 . Nie mam jednak zaufania do kupowania pod chmurką - w sklepie to koszt ok. 1300. Musze jeszcze kupić obudowę - 150zł za jakiś chłam. Razem do dopłaty 750 zeta. Ludzie twierdzą, że zyskam na przesiadce z Pentium 4 1.5 na Bartona 2500+ około 20% przy założeniu ,że mój Radek8500 zostaje. Stąd moje pytanie czy nie lepiej sprzedać swojego Radka i kupić coś z obsługą DX9. Zależy mi przede wszystkim na grach. Pożyczyłem R9600 (325Mhz - żadna rewelka jak za 600zł) i wprawdzie wyszło mi mniej (!!) w 3dmarku 2001 bo 6600pkt ale NFS:U chodził plynniej.

 

Dlatego pytam czy nie sensowaniej i wydogniej dla mnie (montowanie, wysyłka starych gratów itp, nowe doświadczenia z AMD) jest kupić kartę klasy 9500pro/9600XT/9700 i włożyć do starego kompa? Czy 1500Mhz wystarczy jeszcze na troche grania ???

 

Michał

 

ps. gdzie mogę znaleźć porównianie róznych konfiguracji? A dokładnie co bedzie szybsze w wiekszości gier:

P4 1500 512Ram i karta klasy 9600XT

czy Barton 2500+ 512 i Radek 8500. ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za późno :> kupiłem Radka 9700

efekt mizerny na tej platformie ale spodziewałem sie tego. teraz bede miał pretekst do zmiany na coś >AXP2500+

na poprzednim R8500 osiągałem 6900 w 2001. teraz - 8800 więc to chyba jeden z niższych wyników jak dla R9700.

w 3d 2003 już troche lepiej 4400 pkt. ogolnie widac przyspieszenie w grach ale o graniu w 1600x1200 moge na razie zapomniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...