Skocz do zawartości
Gość

Muzyka powazna i inne orkiestry ;)

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie czy na tym forum sa ludzie ktorzy lubia taka muzyke jak muzyka Mozarta Beethovena itp ?? albo np metallica no leaf clower (chyba tak sie pisze :oops: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jednego jee znam czlowieka co to lubi :D u mnie w miescie tego nienawidza :) tylko jol jol jaki fajny k**** jestem wogule reszta jol jol to debile i jol jol :)

 

a przypomnialo mi sie ruski(cccp) hymn fajny jest :) ( www.rosianin.pl :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkretnie tego kolesia nie slyszalem :) ale ogulnie to lubie :) nie kojaze nazwisk ale jest prae fajnych tytolow(kotrych terz nie pamietam :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto jest autorem tego hymnu - prokofiev? nutki mam, zagrac nawet umiem a autora nie znam;

z fajnej muzyki klasycznej (okreslenie 'powazna' bywa czasem mylace) to polecam adagio na smyczki samuela barbera - wykorzystane w wielu filmach a nawet i grach (kto nie zna muzy z homeworlda);

co do beethovena to przestaje sie go lubiec w momencie gdy kaza ci znac na wyrywki jego symfonie;

no a jesli chodzi o kawalki na piano to nie ma, nie bylo i wielce prawdopodobne ze predko nie bedzie takich numerow jakie splodzil chopin - moj normalnie idol;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje tehno to ja mam przechodzac kolo pierwszej lepszej budowy :) hh to ja joz zygam taka "muzyka" to kazdy baran potrafi takie monstrum stowrzyc na kazdym kroku to slychac jol jol jaki ja kur.. fajny kolo jestem cool i wogule jol jol :) ale co tam jeden lubi to trugi tamto a jeszcze inny siamto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie przypomnialo ojciec mojego qmpla ma bmw kabrio fajnie sie na niego patrza jak jedzie przez miasto (latem) z mozartem na max :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z muzyki klasyczne to najbardziej podoba mi sie soundtrack z "Gladiatora" naprawde wgniata w fotel, a poza tym "Dead can dance" tez jest super...

Poza tym polecam sciezke z Terminatora II normalnie jest niewiarygodna, jak zapuscisz tak konkretnie w ciemnym pokoju i zamkniesz oczy to normalnie skora na plecach sie jezy! :twisted:

Tylko strasznie ciezko dostac ta plyte, moja jest z 1991 r 8O , czekalem na nia 3 albo 4 tygodnie i zaplacilem chyba kolo 70 Pln ale warto bylo!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z muzyki klasyczne to najbardziej podoba mi sie soundtrack z "Gladiatora" naprawde wgniata w fotel, a poza tym "Dead can dance" tez jest super...

Poza tym polecam sciezke z Terminatora II normalnie jest niewiarygodna, jak zapuscisz tak konkretnie w ciemnym pokoju i zamkniesz oczy to normalnie skora na plecach sie jezy!  :twisted: 

Tylko strasznie ciezko dostac ta plyte, moja jest z 1991 r  8O , czekalem na nia 3 albo 4 tygodnie i zaplacilem chyba kolo 70 Pln ale warto bylo!!  :wink:

Moze sie nie znam, ale czy To jest muzyka klasyczna o czym kolega pisal??? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zna ktos takie cos niepamietam tytulu ale to takie jakis chor taki (dosc wysoki) to bylo w w niektorych filmach w chyba w Omen czy jakos tak (o tym dzieciaku co szatanem byl czy jakos tak )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto wedlug Ciebie jest wykonawca sciezki z Galdiatora, bo z tego co mi wiadomo to jest to Hans Zimmer (dyrygent orkiestry i producent) i Lisa Gerrard (wokal). No w tym momencie zalezy jak kto pojmuje pojecie klasyka... No w sumie masz troche racji powinienem powiedziec muzyka symfoniczna. :D z dead can dance jest to samo....

A co do Terminatora II to zaznaczylem, ze nie jest to czysta symfonia, ale nie wiem jak to okreslic... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....:

Moze sie nie znam, ale czy To jest muzyka klasyczna o czym kolega pisal??? 8O
kolega tez napisał "i inne orkiestry" :)

 

ja moge tu dodac soundtracki z min indiana jonesa , Gooniesa , Requiem For A Dream, true lies (tylko tango), wladcypierścionkoow, i oczywiscie Gwiezdnych wojen .

 

BTW Hans Zimmer nie jest zły ale IMO jankowi łiliamsowi do piet nie dorasta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"BTW Hans Zimmer nie jest zły ale IMO jankowi łiliamsowi do piet nie dorasta"

 

mam kolege co twierdzi dokladnie odwrotnie;

kwestyja gustu . :wink:

 

przypomniał mi sie jeszcze conan barbazynca .

 

i nie jestem pewien czy "nie elektroniczny" ale podoba mi sie tez Max Payne theme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecałabym :

Strauss - Symfonia alpejska opus 64 ,

- poematy symfoniczne - Z Italii opus 16, Don Juan opus 20 ,Makbet opus 23 , Śmierć i wyzwolenie opus 24 , Ucieszne figle Dyla Sowizdrzała opus 28, Tako rzecze Zaratustra opus 30 ,Don Kichot opus 35 , Życie bohatera opus 40

Bizet - Carmen

Popper - Polonez koncertowy d-moll , tarantella

Bach - suity na wiolonczelę solo

Saint-Saëns Camille - Havanaise

Ravel - Tzigane

;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham:

- Mozart (najlepszy kompozytor ever imho)

- Beethoven (drugi po Mozarcie - popadał troche w banal niestety - nie czuł tak muzyki jak Mozart imho; aczkolwiek sonaty genialne)

- Chopin

- Orff

- Bach

- Wagner

- Handel

- Tschaikowsky

- Grieg

- Albinoni

- Mendelssohn

- Bizet

- Borodin

- Vivaldi

- Verdi

- Dvorak

- Paganini

- Boccherini

 

@piotreek - ja co prawda rzadko sie ucze, ale jak juz muszę to przy Requiem Mozarta :)

 

A tak w ogóle to slucham przede wszystkim metalu i rocka:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...