Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem sobie właśnie ten soft Maxtora do poprawienia parametrow HDD ( które i tak zresztą są dobre ), ale co zauważyłem - transfer zamiast wzrastac to spada. Testowałem na HDTach, przed instalacją miałem 47,8 Avarege po instalacji 45,6. To samo dotyczy transferów minimalnym i maksymalnych - również spadły. Próbowałem zmieniać ustawienia MaxBoosta, nie jest ich wiele ale za karzdym razem osiągam gorsze wyniki niż bez tego niby dobrego softu. Ktoś ma podobne spostrzeżenia ? Może coś źle robie.....

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ja moze poczekam z instalacja :)

Na razie nie mam zadnych zastrzezen do szybkosci dysku. A po co usprawniac dobre.

 

A moze ktos jeszcze sie tym bawil i podzieli opinia?

 

 

Pozdrawiam

Gorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to ze na stronie Maxtora pisze ze jest od 3 do nawet 20 procent poprawa w wydajności po zainstalowaniu MaxBoost'a. Za cholere nie potrafię stwierdzić w którym momencie jest ta poprawa. Jest gorzej i koniec.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez zaaplikowalem ten sterownik: dodam ze dziala wysmienicie, filmy uruchamiaja sie jak błyskawica (momentalnie) dysk sie wyciszył aplikacje otwieraja sie szybciej nie testowalem zadnym programem. Od razu widac roznice w szybkosci...

polecam.

jedyny dylemat mam bo jak uruchamiam jakas gre to sterownik sie wylacza... ale to jeszcze faza testowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisali byście na jakich płytach głównych i na jakich systemach.

 

A i mam jeszcze jedną prośbe. Jeśli znacie stronke na któej jest opisane jak zmieniać rozmiaru pamięci cache dla plików dla ikon i innych pod windą XP. Denerwuje mnie np. że podczas kopiowania pod windą między dyskami transfer nie jest stały np 27MB/s tylko spada czasem systematycznie np do 12MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisali byście na jakich płytach głównych i na jakich systemach.

 

A i mam jeszcze jedną prośbe. Jeśli znacie stronke na któej jest opisane jak zmieniać rozmiaru pamięci cache dla plików dla ikon i innych pod windą XP. Denerwuje mnie np. że podczas kopiowania pod windą między dyskami transfer nie jest stały np 27MB/s tylko spada czasem systematycznie np do 12MB.

wlasnie mam ten sam, problem, jak kopiuje duze pliki to mi sie zapycha RAM i transfer spada a dysk "chrupie" az mi go szkoda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. Po zainstalowaniu MaxBoost'a, po otwarciu jego okna... nic w nim nie ma! W General Settings gdzie jest Supported Drives nic mi sie nie wyswietla :( Mam dysk MAXTOR 6L040J2. Mrogram pisze, ze MaxBoost is enabled. To disable right klick the MaxBoost system tray icon. Wszystko fajnie tylko, ze u mnie nie ma takiej ikonki w tray'u!! Czy cos robie zle?? HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. Po zainstalowaniu MaxBoost'a, po otwarciu jego okna... nic w nim nie ma! W General Settings gdzie jest Supported Drives nic mi sie nie wyswietla :( Mam dysk MAXTOR 6L040J2. Mrogram pisze, ze MaxBoost is enabled. To disable right klick the MaxBoost system tray icon. Wszystko fajnie tylko, ze u mnie nie ma takiej ikonki w tray'u!! Czy cos robie zle?? HELP

Coś pokićkałeś ja mam taki sam hdd i wszystko chodzi OK i zauważam wzrost wydajności !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz - jakie masz wyniki w HDtach'u ?? Zapodaj, ok?

W HD TACH 2.61

 

przy wyłaczonym progsie odczyt wygląda tak:

 

maximum read 44,2MB/s

average 35,6MB/s

min 22,3MB/s

 

po właczeniu proxa na enabled max odczyt jest taki sam kolo 44MB/s ale są straszne spadki transferu co chwile nawet do 3MB/s !! w najgorszym momencie (po kilku testach) jak sie domyślam w trakcie zrzucania ramu na dysk (bufor 16MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj jeszcze raz:

 

MaxBoost Cache Size ustawiony na 32MB - default.

 

Bez MaxBoosta:

 

-Maximum - 59,8 kps

-Minimum - 26,2 kps

-Avarage - 47,6 kps

 

Włączony MaxBoost:

 

-Maximum - 57,9 kps

-Minimum - 12,8 kps

-Avarage - 45,9 kps

 

 

Jak widac tragedii nie ma ale ten soft ma polepszac parametry a nie zwalniać pracę dysku. Poza tym nie zauważyłem aby mój HDD pracował z tym softem ciszej.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka

Gdzies doczytalem ze podobno MB faktycznie dziala przy NTFS ... ja niestety mam FAT32 ...

Ci ktorzy faktycznie maja lepsze wyniki - napiszcie jaki system macie

 

 

Pozdrawiam

Gorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak:

Proc: athlon 1800+ fsb 133 ( tak standardowo jakos ;p )

Dysk: Maxtor dx740 6L080J4 80 gb 2mb cache 7200 rpm ata 133

Plyta: Soltek SL75Drv5

Ram: 768 cl 2.5 266 mhz synchro

Windows XP pro SP1 na partycji ntfs i druga partycja fat32

 

HD tach:

 

1.normalnie: Max: 44 mb/s, min 23 mb/s, avg 36 mb, cpu 21%

2.zwyczajna optymalizacja maxboosta: Max 43, min 13, avg 34, cpu 31%

3.optymalizacja na audio/video

a) pierwszy test: Max 44 , min 3, avg 34, cpu 31

B) drugi test zaraz po pierwszym: Max 88 !, min 23, avg 39, cpu 32

 

Opis wynikajacy z obserwacji: Podczas operacji dysk typu otwieranie malego pliku, folderu z duza iloscia plikow itp z wlaczana optymalizacja generalna wydaje mi sie ze dysk pracuje krocej i glosniej. Ikonki sa wyswietlane odrazu przy wejsciu do folderu. W przypadku przesuwania paskiem przewijania w dol widac jak sie ikonki wczytuja ( pojawiaja na ekranie ). Bez maxboosta czasem ikonki przy wejsciu folderu sie odrazu nie pokaza i sie laduja jednak sa to ulamki sekunda i mi osobiscie w niczym nie przeszkadzaja.

 

Podczas 3dmarka 2001 wydaje mi sie ze dysk jakby czesciej cos mielil i wynik byl gorszy o ok 100 pkt

 

Wg mnie jest to do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..po pierwsze...testowanie Boosterów programami typu HD Tach wydaje sie raczej bezsensownym zajeciem. Z natury rzeczy HDTach ma unikalny algorytm testowania dysku i z czyms takim jak cachowanie dysku czy Boostery doskonale sobie radzi (albo raczej boostery sobie z nim nie radzą!).

Nie sądzicie chyba ze MaxBoost zmieni wam nagle parametry wydajnosciowe dysku ???....to nie koks ....heheeh :))):)

 

3ba by zrobic jakies konkretne testy - kopiowanie duzej ilosci niewielkich (lub wielkich plików) z poziomu systemu...tak jak to sie dzieje podczas normalnej pracy z systemem (do tego służą boostery) zeby miec jakies obiektywne opinie.

 

po drugie...PCMark 2002 mnie akurat wykazal poprawe wydajnosci...o ok 300pkt z ok 1300 na 1600 z malym hakiem :).

 

Natomiast....w trakcie uruchamiania gier (np Vietcong)....pojawia sie komunikat ..."mala ilosc wolnej pamieci w systemie" i...boosterek sie wyłącza :).

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja! :)

 

Nie testowalem dyskow zadnym programem, ale moje generalne wrazenia sa mieszane: dyski sie wyciszyly i to bardzo, ale ich praca wyraznie zwolnila :( - przykladzik: kopiowanie filmu 700MB z Samsunga na Maxtora: przed - 3,5 min, po - ponad 6 min (bez RAIDa :!: - z nim jest szybciej)

Takze ja odinstalowuje to badziewie - pomysl wart pochwaly, ale sadzac z innych opinii wymaga jeszcze dopracowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Instalowalem ten niby super boost i juz odinstalowalem:) Nie sprawdzalem zadnym programem tylko wlaczylem jakas gre:) Po wyjsciu z niej dostalem komunikat ze boost sie wylaczyl bo nie ma pamieci. 512mb to juz standard a do tego wymagajaca nowa gra wiec ok rozumiem. Sprobowalem przegrac film miedzy partycjami. Ledwie 700mb a tu znowu komunikat ze za malo pamieci i program sie wylancza. A co on chcial wgrac ten film do ramu??? Chyba trzeba poczekac na pelna wersje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam uzywanie HDtacha do testu dysku a napewno nie wersji 2.7 ktora jest totalna porazka. Od biedy moze byc 2.61 ale i tak nie wierze wynikom tego programu :P

Zreszta nie tylko ja wystarczy przeczytac porownanie dyskow z 8mb buforem na x-bit labs i tam tez pisza ze przestaja testowac dyski tym softem bo wyniki sie kupy nie trzymaja :P

Najlepszy i tak jest Winbench99.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam uzywanie HDtacha do testu dysku a napewno nie wersji 2.7 ktora jest totalna porazka. Od biedy moze byc 2.61 ale i tak nie wierze wynikom tego programu.

 

Sprawdzałem na programach do testowania dysku, HDTach w kilku wersjach międzyinnymi, zawsze było gorzej. Poza tym, wystarczy popracowac na dysku z włączonym MaxBoostem i samemu stwierdzić czy jest poprawa. Ja poprawy nie stwierdziłem, dysk jest wolniejszy i wolniej konfiguruje pliki. No chyba ze trzeba mieć NTFS ale tego akurat nie sprawdzałem. Na stronie Maxtora również nie ma wzmianki dotyczącej NTFS. Myślę że nie do końca dopracowany jest ten soft.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja softu nie instalowałem, ale moge dla porównania wrzucić swoje wyniki:

HDTach

Read MAX: 64MB/s

Minimum: 32,3MB/s

Average: 49,3MB/s

 

Instalowanie dodatkowego oprogramowania uznaje za zbędną czynność :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprawy nie stwierdziłem, dysk jest wolniejszy i wolniej konfiguruje pliki. No chyba ze trzeba mieć NTFS ale tego akurat nie sprawdzałem. Na stronie Maxtora również nie ma wzmianki dotyczącej NTFS. Myślę że nie do końca dopracowany jest ten soft.

 

pozdrawiam.

Dysk z partycja FAT jest szybszy niz z NTFS - przynajmniej tak wykazuje wiele testow.Co ciekawe kazdy model wykazuje rozna wydajnosc w NTFS i FAT - dysk majacy najlepsze wyniki na FAT nie musi osiagac max przy NTFS. Ja dziala na NTFS bo wg mnie bezpieczniej i szybciej no i nie wywala glupich bledow jak na FAT32 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej wylaczylem tylko w moim HDD opcje 'acoustic managmant' znanym wszystkim Maxtor'owcom programikiem Amset. Moze powinienem ja przywrocic i sprobowac? 

 

lukasrz - jakie masz wyniki w HDtach'u ?? Zapodaj, ok?

A wiesz jak mozna uzyc tego narzedzia majac dysk SATA podlaczony do kontrolera, ktory jest dodatkowy (choc zintegrowany z plyta) :?:

Sprawdzany jest tylko podstawowy kontroler (ATA) wiec ja majac dysk SATA otrzymuje komunikat, ze program nie wykryl dysku...

Mam ostatnia wersje sciagana ze strony Maxtora

 

HELP :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam dysk Maxtor'a 20GB i mam z nim ogromny problem...ale nie wiem dlazcego i czy tak ma być ??

 

W Performance Test dysk ten ma tak małe osiągi że przebija go naewt komp złożony na procku typu Celeron 333 albo Pentium 450MHz !!

 

Mój sprzęt to ECS K7S5A (nie komentować !!); Duron 1400@1800MHz; GeForce 4 MX 440 64DDR AGPx8; 256 SDR...i to chyba wszystko co się liczy...

 

Podłączony jest na ATA100 i ma tak fatalnie słabe wyniki, że to aż przeraża... Płyta tutaj nie ma większego znaczenia bo na wcześniejszych płytach (ASUS; ABIT) też miał podobne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek: Obecna wersja Amsetu nie działa z SATA. Maxtor obiecuje wprowadzić obsługę SATA w nowej wersji programu.

Dzieki za info - wiec nie jest zle... Teraz jesli wiesz, to powiedz kiedy bedzie ta nowa wersja - wiesz cos na ten temat :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...