Skocz do zawartości
BlockBuster

***Jak to zrobić??? Potrzebna rada - dysk startowy win xp***

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,

 

Mam następujący problem: Na laptopie mam Win xp Home ale wersje 30-dniowa nie aktywowaną. I nie bylo by problemu gdyby... nie to ze dysk ma 40GB a nie zrobili mu zadnej partycji. (pewnie co to ich obchodzi, zaplacil to co mu beda partycje zakladac). Laptop nie ma stacji dyskow. Mam pen drive z ktorego nie wiem czy moge bootowac ale znacznie lepszym rozwiazaniem byla by plytka startowa. Nawet jesli podlacze fdd i jakims cudem odpale przy starcie to mam dyskietke startowa win98 a tam wali partycje w fat32 a ja potrzebuje ntfs. Mam wersje home pelna i proffesional ale jako upgrade i pierw cos musi byc. Poradzcie jak to zrobic? Wiem ze dla niektorych pytanie jest banalnie proste i dlatego wlasnie prosze o pomoc. Dzieki

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W XP:

Start -> Ustawienia -> Panel Sterowania -> Narzedzia administracyjne -> zarzadzanie komputerem -> menadzer dyskow -> prawym na ten dysk -> utworz partycje.

 

 

Druga mozliwosc:

Załatw se program PartitionMagic inim możesz założyć NTFSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W XP:

Start -> Ustawienia -> Panel Sterowania -> Narzedzia administracyjne -> zarzadzanie komputerem -> menadzer dyskow -> prawym na ten dysk -> utworz partycje.

 

 

Druga mozliwosc:

Załatw se program PartitionMagic inim możesz założyć NTFSa.

 

To oczywiste. Az taki zielony nie jestem :)

 

Ale na tym dysku jest xp i nie mozna na nim utworzyć partcji. Najpierw musze zdjac ta podstawowa 40 GB.

 

A co do nero to dzieki! Sprawdzę jak wrócę do domu z pracy! Chodzi o konkretną wersję nero czy to stały element?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym dysku jest xp i nie mozna na nim utworzyć partcji. Najpierw musze zdjac ta podstawowa 40 GB. 

Jak to nie można?

Instalujesz Partition Magic, zmniejszasz rozmiar partycji, i w pustym miescu które zostaje po zmniejszeniu partycji zakładasz nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale na tym dysku jest xp i nie mozna na nim utworzyć partcji. Najpierw musze zdjac ta podstawowa 40 GB.  

Jak to nie można?

Instalujesz Partition Magic, zmniejszasz rozmiar partycji, i w pustym miescu które zostaje po zmniejszeniu partycji zakładasz nowe.

Ok ale to jest partycja fat 32. Czy przy pomocy Partition Magic zmienie ja na Ntfs nie kasując Windowsa? Wydaje mi się że nie. Owszem mozna zmienić jej obszar i dodac nowe ale jezeli ona jest fat 32 to czy moge cala ja zmienic na ntfs??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale na tym dysku jest xp i nie mozna na nim utworzyć partcji. Najpierw musze zdjac ta podstawowa 40 GB.  

Jak to nie można?

Instalujesz Partition Magic, zmniejszasz rozmiar partycji, i w pustym miescu które zostaje po zmniejszeniu partycji zakładasz nowe.

Ok ale to jest partycja fat 32. Czy przy pomocy Partition Magic zmienie ja na Ntfs nie kasując Windowsa? Wydaje mi się że nie. Owszem mozna zmienić jej obszar i dodac nowe ale jezeli ona jest fat 32 to czy moge cala ja zmienic na ntfs??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jest to takie polecenie:

CONVERT C: /FS:NTFS (konwertuje C: z FAT32 na NTFS).

"Woluminy konwertowane z systemu FAT na system NTFS oferują niższą wydajność w porównaniu z woluminami początkowo sformatowanymi w systemie NTFS. Na przekonwertowanych woluminach tablica MFT może ulec fragmentacji. Ponadto na przekonwertowanych woluminach rozruchowych uprawnienia systemu NTFS nie są stosowane po konwersji woluminu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem tak:

Zrobiłem w nero obraz dyskietki startowej win98 i jak sie bootoje z plytki to jak z dyskietki, fdisk - podzial na partycje a potem nie formatuje tylko win xp home wrzucam a on formatuje w ntfs a potem przeinstalowuje na xp professional! I tak jest chiba ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...