Skocz do zawartości
whiller

Kiedy najlepiej kupic RAM ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych userow :).

Stuknelo mi 18 latek i przyplynelo troszke pieniazkow, wiec zaczalem sie zastanawiac nad kupnem nowych pamieci :). W sumie dysponuje plytka glowna Gigabyte Ga-7vaxp Ultra i zastanawiam sie co by bylo dla niej najlepsze :) Oczywiscie za rozsadna cene ... Ale o tym zaraz.

1 . Najpierw chcialbym sie dowiedziec czy pora swiateczna, jest dobra pora na kupno pamieci. Moze ktos z Was wie kiedy cena pamieci najbardziej spada ?

2 . Ile teraz beda warte pamieci NoName 256 Mb 333 Mhz ? 100 zl za nie dostane ? :)

3 . No i teraz w sumie najwazniejsze, jakie pamieci kupic do 500 zl ... Zastanawialem sie nad zakupem jakis pamieci przystosowanych do pracy w Dual'u , bo mozliwe ze bede zmienial plytke glowna ( ale to dopiero po maturce ;) ). Jak sadzicie lepiej bedzie kupic teraz pamiec przystosowana do pracy w Dual'u, czy moze lepiej kupic 1 kosc i pozniej wykosztowac sie n 2 taka sama ? :).

4 . No i wkoncu co byscie polecali kupic ... ? TwinMos ? Geil ? Hehe przypominam ze pulap to 500 zl :) No ewentualnie moze byc troche wiecej :)

 

Pozdrawiam, WhiLLeR

 

ps. Wesolych Swiat ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do pytania co do cen kiedy spadną.

Z rok temu, moze nie rok, nie pamietam dokladnie, za no name 256MB 333 dalem 120 zł teraz trzeba dać 170 wiec jest drogo.

Może ktos prowadzis sklep i orientuje sie mniej wiecej jak to z tym bedzie po nowym roku? Chodzi o firmowe pamieci tym razem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych userow :). 

Stuknelo mi 18 latek i przyplynelo troszke pieniazkow, wiec zaczalem sie zastanawiac nad kupnem nowych pamieci :). W sumie dysponuje plytka glowna Gigabyte Ga-7vaxp Ultra i zastanawiam sie co by bylo dla niej najlepsze :) Oczywiscie za rozsadna cene ... Ale o tym zaraz. 

1 . Najpierw chcialbym sie dowiedziec czy pora swiateczna, jest dobra pora na kupno pamieci. Moze ktos z Was wie kiedy cena pamieci najbardziej spada ?

2 .  Ile teraz beda warte pamieci NoName 256 Mb 333 Mhz ? 100 zl za nie dostane ? :)

3 . No i teraz w sumie najwazniejsze, jakie pamieci kupic do 500 zl ... Zastanawialem sie nad zakupem jakis pamieci przystosowanych do pracy w Dual'u , bo mozliwe ze bede zmienial plytke glowna ( ale to dopiero po maturce ;) ). Jak sadzicie lepiej bedzie kupic teraz pamiec przystosowana do pracy w Dual'u, czy moze lepiej kupic 1 kosc i pozniej wykosztowac sie n 2 taka sama ? :). 

4 . No i  wkoncu co byscie polecali kupic ... ? TwinMos ? Geil ? Hehe przypominam ze pulap to 500 zl :) No ewentualnie moze byc troche wiecej :)

 

Pozdrawiam, WhiLLeR 

 

ps. Wesolych Swiat ;D

Witam :)

 

Tak wiec bez owiajania od razu do rzeczy ;)

1. Róznie z tym jest, na ceny pamieci nie ma reguły. Kiedyś trzeba kupic potem mozesz żałowac, że kupiłeś/nie kupiłeś.

2. Na allegro przy dobrych wiatrach dostaniesz za nie 130-140zł. Ja swoje sprzedałem miesic temu za 160zł

3. Na dzisiaj najlepsza jest http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4f43...35f353132523332

Za pół roku to już 1GB Ramu by sie przydał :)

A na tej płycie o czym dobrze wiesz 2x256 nic Ci nie da

4. j/w :) kosztuja 530zł ale to nie jest duża różnica i naprawde warto :) ma takie tylko o połowe mniejsze i spisuja sie dobrze, a nawet jeśli bedziesz chciał w przyszłości zmienic płyte to troche na nich podkrecisz :)

 

pozdro

 

Wesołych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim badz razie co bedzie lepsze ? :) Geil'e 512 Mb 400 Mhz CL 2 czy OCZ PC2700 512MB Rev3.2 Performance ? :)

 

Edit : OCZ PC2700 512MB Rev3.2 Performance juz zamowione :) Mam nadzieje ze sie sprawdza :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będziesz zadowolony, miesiąc temu miałem ocz 4000 el -ale się na nich zawiodłem za taką kasę może i chodzą wspaniale na pentium ale z AMD :( , po tysiącach problemów z logos-em udało się mi je oddać obecnie mam geil 400 ultra(cl2), i to był strzał w 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: whiller:

 

1. okres swiateczny to nie jest dobry okres do zakupow. styczen/luty bedzie lepiej.

2. allegro.pl

3. odrazu wez dual'a. pozniej mozesz miec problemy z dokupieniem drugiej takiej samej kostki.

4. proponuje Ci zakupic takie pamieci http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=56247 ;) zawsze mozemy sie dogadac (jak cos, to priv) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. okres swiateczny to nie jest dobry okres do zakupow. styczen/luty bedzie lepiej.

Błąd. Od 1 stycznia wszystkie podzespoły drożeją o 19% (brak możliwości odliczenia od podatku - swojego, rodziców czy znajomych, zawsze znajdzie się ktoś, kto może odliczyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. okres swiateczny to nie jest dobry okres do zakupow. styczen/luty bedzie lepiej.

Błąd. Od 1 stycznia wszystkie podzespoły drożeją o 19% (brak możliwości odliczenia od podatku - swojego, rodziców czy znajomych, zawsze znajdzie się ktoś, kto może odliczyć).

:arrow: oj... przepraszam za blad. dzieki Wawelski za informacje, napewno przyda sie.

 

19% - co oni, zglupieli. przeciez to kupa forsy jest :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. okres swiateczny to nie jest dobry okres do zakupow. styczen/luty bedzie lepiej.

Błąd. Od 1 stycznia wszystkie podzespoły drożeją o 19% (brak możliwości odliczenia od podatku - swojego, rodziców czy znajomych, zawsze znajdzie się ktoś, kto może odliczyć).

yyyyyyyyyy

chyba troszku sie źle wyraziłeś :?

Tak brzmi jakby ceny szły w góre o 19 %

 

Ceny nie będę wyższe o te 19%!!!

Np. jesteś informatykiem, kupujesz kompa i teraz poprostu nie będziesz mógł se odliczyć od podatku.

 

Powinno być chyba tak:

Od 1 stycznia będzie brak możliwości odliczenia od podatku - swojego, rodziców czy znajomych, zawsze znajdzie się ktoś, kto może odliczyć

 

Jeśli sie myle to poprawcie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będziesz zadowolony, miesiąc temu miałem ocz 4000 el -ale się na nich zawiodłem za taką kasę może i chodzą wspaniale na pentium ale z AMD :( , po tysiącach problemów z logos-em udało się mi je oddać obecnie mam geil 400 ultra(cl2), i to był strzał w 10.

Ale to przecież zupełnie inne pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie podzespoły najbardziej tanieją w lecie. Zawsze jest lepiej kupywać w lecie bo na całą zimę ceny skaczą do góry. Od dłużeszgo czasu studiuję cenniki. Co roku zawsze w lecie jest warto myśleć o modernizacji kompa. Ale nie zawsze ludzie mają na to kase o tej porze roku :? Pamiętam że kupywałem Athlona XP 2000+ za 245 zł a teraz są o 50 zł droższe. Spodziewam się że w lecie jego cena spadnie do 180 zł albo wypadnie z cennika. Również w lecie kupiłem 256 MB RAM PC133 za 125 zł a teraz są po 190 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będziesz zadowolony, miesiąc temu miałem ocz 4000 el -ale się na nich zawiodłem za taką kasę może i chodzą wspaniale na pentium ale z AMD :( , po tysiącach problemów z logos-em udało się mi je oddać obecnie mam geil 400 ultra(cl2), i to był strzał w 10.

Bo to SĄ pamięci pod P4 :lol: Nic dziwnego, że Geile PC3200U chodzą lepiej z AMD - za to porównaj je za to do OCZ PC3200 EL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o tym, ze sprzet potanieje gdy "wejdziemy do Europy" ? Ciekawe jak to bedzie w maju :twisted: A moze podrozeje?! Kto wie niechaj cos skrobnbie.. Mnie sie wydaje, ze jesli nie bedzie trzeba cła placic na granicy - sklepy zaczna sie zaopatrywac w zagranicznych hurtowniach, albo nasze beda taniej sprzet sprowadzac..

 

PS. A kto wie gdzie najlepiej kupowac RAM we wrocku? Mysle o arest, popland, proline..

 

Jeszcze 2 tyg temu widzialem w www.arest.pl pamieci 2 x 256 dual HYNIX.. Wiecie cos o tych kostkach? Szukalem na forum, ale bardzo malo sie o nich pisze.. I jesli ktos wie czy te pamieci to byly czasen jakies noname jedynie na kostkach hynix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...