Skocz do zawartości
kalabanga

Instalacja Slackware 9.1

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem bo nie mogę zianstalować slack'a gdyż nie wykrywa mi dysku. przy bootowaniu mogę wybrać jądro skompilowane z obsługą raida, robię tak jak jest w Howto's ale nic nie pomaga. nie wiem nawet pod jakie urządzenie ustawia sata ? sda0, sda1 itd??? jak ktoś wie jak temu zaradzić proszę po pomoc. a jądro tam jest 2.4.22 i na pewno raida obsługuje więc 2.6 nie jest potrzebne.

 

P.S. acha płytę mam asusa a7v600 jak ma to jakiekolwiek znaczenie bo chyba tam są uniwersalne stery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam 3 partycje pod windę! jedną chce usunąć i podzielić na linuxa! przecież na ntfs nie będę instalował!! grrr , ale tłumaczę że nie widzi mi dysku bo mam podpięty pod raid ! to jak mam stworzyć te partycje???

a partycje ntfs powinien widzieć!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałeś jawnie, że masz raida. A przecież cię pytałem o dyski. To wypada wspomnieć. Poza tym jak masz raida to może napiszesz jaki kontroler? Może mam zgadywać? Abonament na szklaną kulę się skończył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeceiż w pierwszym poście napisałem że chodzi mi o raida i serial ata! ale nie będziemy się kłócić bo nie chodzi mi o to... . Więc mam raida serial ata na płycie a7v600 asusa dokładnie ta płyta: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7992

jak to nie wystarczy to powiedz co i gdzie dokładnie mam sprawdzić bo na raid'ach się nie znam ?? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak wiecie jak temu zaradzić??? Więc dysk mam podpięty pod serial ata! jak wgrywam jądro z obsługą SCSI (adaptec.s) to pisze że urrządzenia scsi zaczynają się od sda itp. ale w /dev nie ma urządzeń zaczynających się od sd... a z hde itp próbowałem i to samo can't open . macie jakiegoś pomysła???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny kontroler wmiare poprawnie obslugiwany w 2.4.2x to ich5 intela reszta dziala tak sobie trzeba walczyc i jak paranoik napisal w 2.6.0 jest juz lepsza obsluga sata

Co do scsi to 2.4.xx wykrywaja sata jako zwykle ide a wiec hda itd w zaleznosci od plyty np ja sobie ustawilem sata jako pierwszy kontroler i mam dysk jako hda

a jadro 2.6.0 wykrywa je juz jako scsi i w urzadzeniach scsi przy konfiguracji jadra trzeba szukac obslugi sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...