Skocz do zawartości
akslow

GPU & NB - od mate czy od CFD?

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie pytanie jak wyzej. Ktory blok w zupelnosci wystarczy (nie bede modowal napiec na NB i GPU.) A takze pytanie do popixsa czy posiadacie takie szybkozlaczki skrecane jak ma mate zarowno katowe jak i proste. Dokladniej chodzi o te:

http://mcs.pc.pl/sklep_img/c2d-sm.jpg

http://mcs.pc.pl/sklep_img/g2d-sm.jpg

Mam juz czesc ukladu na nich zbudowany i nie chcialbym zmieniac srednicy wezy teraz mam te zlaczki na kadecie, w pojemniku i na bloku wodnym (orbital O1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 90% mozna zamowic skrecane obrotowe zlaczki kolankowe, jednak czy na 100 to ci powiem pozniej :) z prostymi nie ma problemu. Mozna tez zastosowac wtykowe na waz 12mm OD, wiec taki ktory do skrecanych tez pasuje. Osobiscie wole to rozwiazanie z uwagi na wieksza prostote podlaczenia (nie trzeba sie wysilac skrecajac zlaczke na bloku juz zamontowanym na karcie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miec mamy - ale dopiero po swietach, bo tak rzadko zamawianego typu nie robimy zadnych zapasow, ale jesli to mozliwe to zastanow sie 2 razy, juz jeden klient zmienial zlaczki ze skrecanych bo te bestie sa malo wydajne i ciezko z wezami do nich (ty zapewne juz masz w cpu, wiec ten problem odpada), polecam wtykowe, zapytaj ludzi z forum, chyba nikt nie narzekal na 12mm wtyki, jedynie do 16 bylo ciezko czasem weza dobrac.

p

popz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Radka 9700 PRO polecam to co sam posiadam, czyli CFD 8)

Na standardowym chlodzeniu wyciagalem max 350 mhz core, a na wodzie juz 410(procek na karcie zimny, ale wiecej nie pojdzie bez vmoda). Bloczek wspaniale lezy dzieki stopce na shima, a ogolna konstrukcja z obrotowymi zlaczkami pozwolila uniknac balaganu z wezami. Ostatnio montowalem radiotorki na kosciach i zostalem mile zaskoczony, gdyz blok w zaden sposob temu nie zawadza a obawialem sie wlasnie, iz moze zabraknac miejsca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktore zlaczki Popixs ty bys polecil??? Mile widziane zdjecie. Teraz mam wszystko na wezach eheim 9/12. I na zlaczkach ktorych zdjecie zamiescilem

Kolanko szybkozłączne wtykowe obrotowe na wąż 12mmOD. gwint 3/8" (Camozzi)

Szybkozłączka wtykowa na wąż 12mmOD, gwint 3/8" (Camozzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem skręcane w pojemniku z plexi i teraz już bym takich nie kupił. Za dużo walenia jest z nimi,żeby skręcić trzeba sie sporo namęczyć do tego jak masz nie taki klucz to ponisczysz nakrętki

Ja takich problemow nie mialem wystarczylo posmarowac koniec weza plynem do mycia naczyn i bezproblemow mozna skrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akslow - zlaczki skrecane maja male ID (sr wew) przez to ograniczaja przeplyw, z zalozenia sa robione dla wezy poliamidowych, ktora sa swietne z racji cieniutkich scianek, ale nie da sie ich zaginac (prawie nie da), dlatego ciezko jest z wezami do nich (pasuja niektore z obi albo jakies akwarystyczne, z tymze one slabo wypadaja w porownaniu z igielitem, tygonem, poliuretanem...) co do bezpieczenstwa to zaden z bardzo wielu uzytkownikow szybkozlaczek wtykanych nie mial z nimi problemu, tak wiec polacalbym wlasnie je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do panów z CFD:

- czy bloczek CFD Pawnee GF3,GF4MX będzie pasował pod G4 ale Titanium? Dziwię sie trochę, ze jest blok na Radka, na G3 i 4MX a na popularnego G4T 4200 nic sie nie znajdzie ;)

 

- przy Eihemie 12/16 (bardzo elastyczny) nie będzie problemu ze złaczkami "na wąż 14/16 śre. wew"? Bo te na 10/12 jakoś małe mi sie zdają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod gf4 ti i FX jest problem z doboerm rozstawu otworow.

podawalem rozstaw w swoim efiksie i jest om podobny do tego co miaalem w 3ti, wiec moze bedzie pasowac.

 

co do 4ti to rzeczywiscie ma on jakis dziwny rozstaw bo Wasz bloczek, ktory mialem na 3ti nie chcial wejsc (za mala zapinka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzen ma ok [udpate] oczywiscie ze nie ma 4cm moze z 2,5cm(bok[/update] znajduje sie na srodku kwadratu ktorego przekatna ma wlasnie 8 cm czyli po 2 cm od srodka przekatnej kwadratu o boku( prosze sobie policzyc z przeksztalconego wzoru na przekatna kwadratu )

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...