Skocz do zawartości
DIRTHYFRANK

Czy to uszkodzenie??? HIS Radeon 9000 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam mały problem ze swoją kartą graficzną HIS RADEON 9000 PRO.

Mianowice przy uruchamianiu gier w 3D (np. RainbowSix 3 lub Splinter Cell) komputer po pewnym czasie się zawiesz, resetuje lub powraca do Win z komunikatem o błędzie przy wykonywaniu jakiejść instukcji (nie to "standardowe" okienko windy XP z raportem o błędach, tylko z gry).

 

Próbowałem zmieniać sterowniki począwszy od najstarszych dla tej karty skończywszy na najnowszych Omegach.

 

Cały czas to samo. Czasami zawieszeniu toważyszy "zniekształcony pisk" z głośników.

 

Czy to oznacza że karta jest padnięta??? Nie jest podkręcana.

Może zabardzo się grzeje. Ma standardowy radiator. Może zmienić go na Zalmana NB32J??? Albo zmodyfikowanego Titana???

 

Specyfikacja mojego kompa to:

 

Płyta główna: INTEL 865PERL

PROCESOR: INTEL PENTIUM 4 ... 2.8 GHz Z HT

GRAFIKA: HIS RADEON 9000 PRO

RAM: 2x 512 MB

SIECIÓWKI: 2 x PLANETE

DYSK: SEGATE 40 GB

 

 

 

Gdyby kroś miał jakiś pomysł prosze o kontakt.

Z góry wielkie dzięki.

 

Wesołych Świąt.

Łukasz A. Baj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem w tym temacie ,ale warto pozyczyći przetestować od kogoś jakis dobry zasilacz , jak by pomogło

Ponoć resety podczas obciążenia grafiki najczęściej są spowodowane spadkiem napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz odpowiedz... megabajt i tracer to najrorszy shit na rynku!! ( to samo tylko ze tracer nazywa to 400"w zaslaczem)

wejdz na benchmark i tam jest artykół apetyt na prąd i poczytaj sobie..

 

zaloguj sie na allegro , i kup to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21197998

 

i podro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zniekształcony pisk z głośników... na 90% zasilacz, ale ja bym najpierw sprawdził pamięci... BTW

 

jesli twoja karta nie ma wentylatorka na radioatorze to to moze byc powod bo 9000pro juz powinny miec

Bullshit, 9000pro elegancko ciągną bez wentylka, u mnie HIS jedzie już tak od ok. roku (bez wentylatora siedzi dopiero 3 miechy, nie mam chęci iść po rezystorek :D , ale wentylka przestało być słychać już daaawno temu, a okazało się, że się zatarł :D ) - żadnych krzaków, resów, zwisów, NIC, radiator gorący jak cholera, ale ciągnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...