Skocz do zawartości
Sirius

Problem z zasobami – POMOCY !!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Troche malo szczegolowe podales informacje, jaki system, czego dotyczy konflikt, itp.

No coz ale postaram sie jakos to wytlumaczyc.

Po pierwsze odznacz pole "ustawienia automatycze" czy jakos tak.

Nastepnie albo wybierasz ktoras z dostepnych konfiguracji zasobow, albo dajesz zmien zasoby i recznie ustawiasz.

Niekiedy po nacisnieciu przycisku zmien zasoby pojawia sie okienko ze nie mozna tego wykonac. Aby to obejsc mozesz dwukrotnie kliknac na zasob, ktory powoduje konflikt i wybrac recznie ustawienia.

Poproboj, jesli nic z tego Ci nie wyjdzie to napisz dokladniej w czym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Windowsa Me, a konflikt występuje w czymś takim jak: Port odczytu danych We-Wy dla numeratora ISA Plug and Play. A dokładniej: Zakres wejścia/wyjścia 0374 – 0377

A konflikt brzmi tak:

Zakres wejścia/wyjścia 0374 - 0377 używane przez:

Drugi kontroler IDE (podwójna kolejka fifo)

Zakres wejścia/wyjścia 0374 - 0377 używane przez:

Kontroler VIA Bus Master PCI IDE

 

Na początku zauważyłem puste pole w tym urządzeniu, co mię zdziwiło wziąłem, więc konfiguruj ręcznie w tedy pojawiły się zasoby ustawione automatycznie zauważyłem konflikt próbowałem go zmienić ręcznie wszystko było dobrze po zmianie następnie wiozłem ok. uruchomiłem jeszcze raz komputer i próbowałem sprawdzić czy się zmieniły, lecz gdy wziąłem właściwości tego urządzenia okazało się, że zasoby są znowu puste nacisnąłem konfiguruj ręcznie pojawiły się zasoby, które wcześniej ustawiłem. . Niestety, w jaki kolwiek sposób próbowałem to zmienić za każdym razem w zasobach wyskakiwało puste okienko.

 

Bym zapomniał objawia się to tym że nie mogie zainstalować praktycznie niczego ponieważ wyskakują mi różne błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... gdyby konflikt byl z innym urzadzeniem to mozna byloby sprobowac zmienic zasoby tego urzadzenia, ale windows raczej nie pozwoli zmienic zasobow kontrolera IDE :(

Teraz pytanie... po zmianie recznej ustawien, nadal masz konflikt? To ze okienko jest to sie nie przejmoj bo tak zawsze bedzie przy tym urzadzeniu.

Sproboj jeszcze przeinstalowac sterowniki do plyty glownej... moze to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale znalazłem inną przyczynę zobaczyłem, że u kumpla w tym samym miejscu występuje konflikt. I wszystko u niego chodziło, więc zacząłem rozbierać mój komputer na czynniki pierwsze i doszedłem do tego, że mam uszkodzoną jedną z kości pamięci. Gdy ją wymontowałem wszystko zaczęło działać jak powinno. Sory za to, że niepotrzebnie głowę zawracałem.

 

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale znalazłem inną przyczynę zobaczyłem, że u kumpla w tym samym miejscu występuje konflikt. I wszystko u niego chodziło, więc zacząłem rozbierać mój komputer na czynniki pierwsze i doszedłem do tego, że mam uszkodzoną jedną z kości pamięci. Gdy ją wymontowałem wszystko zaczęło działać jak powinno...

Heh... czasem ten sposob z "czynnikami pierwszymi" jest niezastapiony :P

 

... Sory  za to, że niepotrzebnie głowę zawracałem.

Nie ma problemu... czasem trudno jest samemu rozwiazac nawet najprostrze problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...