Skocz do zawartości
engus

asrock k7s8xe na sis 748 - stabilny??

Rekomendowane odpowiedzi

nie zgadzam sie z tym. jesli chodzi o plyty pod p4 to byl tylko przyklad akurat z konca grudnia. takie same przyklady moglbym ci podawac w przypadku platformy amd.

wracajac do tematu. czy ty naprade sadzisz, ze jeden producent robi lepszy sprzet (glownie o jakosc mi chodzi) pod jedne procki a gorszy pod inne ??

 

ta reszta, ktora chodzi okej jest tak niewielka, ze wlasnie dlatego sie ja pomija. tak samo sie pomija niewypaly (np. pierwszy abit na kt133) w przypadku firm z wyzszej polki. abit, asus, epox, msi (tez byly ladne wpadki) nie przypadkowo zapracowaly sobie na marke...

 

 

pozdrawiam,

kielkac

 

 

 

ps. asrock jest calkiem ok. wsrod plyt z nizszej polki (cenowej) sprawiaja najmniej problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jade na ecs k7s5a i nie narzekam mialem problemy bo se sam narobilem a przez moją niewiedze tesh narzekałem ze to shit, uwazam ze ten ecs nie byl dla noobuf a ze tego poszlo w ich rece trohe tego to mamy teraz efekt ("ja nie mialem ale kolega mial" itp.), ale zdecyduje sie na Asrocka bo lubie 'powiew nowosci'; a tani asrock i ecs to nie jest tylko reszta firm jest droga, jakby kosztowal ok 200-300 zl to by bylo 'nie ma tego i owego ale chodzi jak przecinak i wogule jest wyjjebisty' a pozatym to zbiera mnie na wymioty dozbieraj jeszcze i kup 'xxx' kurde ludzie trza harowac zeby na takiego ecsa uzbierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tematu to jeśli FSB 240 MHz czyli 480 efektywnej w pełni stabilne oznacza dobrąpłytę to warto kupić tegoi asrocka.

 

kumpel kupuje drugiego kompa i znowu tyego asrocka bierze, ja teżkolejne mobo kupię na SIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tak poza ta mala klotnia moich drogich kolegow :wink: , ja polecam Asrocka bo go mialem - bardzo przyzwoity i stabilny, co do ECS nie wypowiadam sie , chociaz miales K75s (albo jakos tak), nawet troszke dal sie krecic na niestandardowych biosach, ale wkurzalo mnie nieustawiczne powracanie biosu do ustawien fabrycznych, co do nowym modeli ECS - nie mialem tego w rekach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz brać AsRocka to będzie to dobry zakup.

A co do ECS bo zrobił się z tego niezły ot to jest jak z samochodami jeśli firma A sporzeda 100 szt a B 10,000 to nawet przy awaryjności i jednej i drukiej marki na poziomie 5% to ludzie będą uważać firme B za awaryjną to jest oczywiste. A do ECS vs Asrock to różnica największa jest w Biosach i możliwościach OC. Co prawda ECS L7S7A2ma spory potencjał ale firma chyba doszła do wniosku że nie warto bo i tak kupując tanią płyte nie chodzi o możliwość OC wynikiem tego jest wynalazek na nf2. AsRock w ver. R3 postawił właśnie na OC i to się chwali i tylko dla tego chwilowo jest lepszy. Bo stabilność to nie tylko MOBO ale i cała reszta. Ja mam K7S5A rev.3,1 jest absolutnie stabilna i jak na swój wiek wydajna. Najwięcej problemów wynika z niedogrania MOBO i RAM czy ktoś zadał sobie trud żeby sprawdzić czy dana pamięć była testowana z MOBO ?? na pewno nie i potem są zongi.

Na razie to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia biosów są takie same, na ECS jest lepiej zrobione ustawianie trybu asynchronicznego, w asrocku fatalnie rozwiązali ale za asrockiem przemawia to, że część płyt robi dla nich asus co oczywiście nie musi oznaczać lepszej jakości bo robią to jak najtaniej. ale "ASUS" i kisiel w majtach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba ta płyta. Na jeszcze starym systemie z ECS P4S5A + Cel 1905 nic jeszcze się nie powiesiło, kręcić też można elegancko. Mam rewizję 3.01. I moim zdaniem jej jedna z wiekszych zalet- Zalman CNPS 7000 A wchodzi na nią bez najmnijeszego problemu i nie wychodzi poza obręb PCB, więc nie ma problemu z zaczepiającym zasilaczem ;)

 

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre wypowiedzi są the best :)

sis sie krzaczy --->>> buahhahahahaha

ciekawy post

co to za firmy z kosmosu ... ECS i AsRock jejq .... bierz stary msi kt4v za 270 zł i bedzie super !

kt400 :roll:

firmy może i z kosmosu (komplement)

ale ceny jak najbardziej przyziemne

 

ostatnio z nudów właczyłem dzwięk zintegrowany i zainstalowałem stery , mistrzostwo , jest po prostu świetna , sterowniki rozbudowane na maksa

 

ogólnie jestem bardzo miło zaskoczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze odgrzebuję, ale nie ma sensu zakładać nowego. K7S8X jest na sisie 746, a w aidzie mi pokazuje sisa 748. Jak to jest ?

K7S8X R3.0 ma SIS746FX

a K7S8XE R3.0 ma SIS 748

 

ale czemu tak pokazuje to nie wiem , zobacze jak jest u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA sie dołącze do opini o ECS:

Mam narazie jeszcze k7s5a. Róznie to sie o neij naczytałem. Miałem kompa nei stabilnego to ze sd-ramy nie graja wogóle, ze asynchro nie działa i wogóle shit. Tak naprawde to płyta nie była zła - zmieniłem zadnie m.in dzieki forum i topicowi o niej. Asynchro i takbym sie nei bawił, w oc to swietna nie była, z tym sdramem to nei sprawdziłem ale teraz na DDR z wyzyłowanymi timingami i fortronem na pokładzie jest stable. Wiec nie była taka najgorsza - nie wiem czemu sie wsyzscy rzucaja ( choc najlepszatez nei była) BTW mam 1.0 (bios tez mam zmieniony na jakis honey) BTW 2 - biosu to mi nigdy nie gubiła.

 

A co do marek - niby nei mam juz za duzo do mobo ale jakos nie wiem czego narazie mam srednie zaufanie do ECS..tzn teraz bedzie doba AsRocka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...