Skocz do zawartości
Aimar

Celeron 633MHz i Gigabyte 6BX7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam procka Celeron 633MHz i płytę Gigabyte 6BX7 - podkręciłem go na 950MHz i śmiga bez żadnej zwiechy. Cały problem polega na tym, że chciałbym go przekręcić na jeszcze więcej, ale to wymaga zmiany napięcia - jak to zrobić ?? (na tej płycie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to podkreciles go do tylu bez zmiany napiecia ?

jezeli tak (choc dokladnie nie znam sie na podkrecaniu czy jest mozliwosc na tej plytce podkrecic ten procek do tylu bez zabawy napieciami) to musisz zmienic napiecia na plytce glownej lub laczyc nozki procka.

jak masz calerona FCPGA to jak je zlaczyc aby zwiekszyc napiecie to masz tu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=36045

mysle ze madrze to napisalem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spx. a to podkreciles c633 bez napiec do tylu mhz ?

bo ja chcialem podkrecic swojego procka ale sama szyna daje mi mozliwosc gdzies 790 mhz a z napieciami to dopiero 980 mhz i to jest max.

wiec nie zabardzo chce sie bebrac w to podkrecanie i przeboleje jeszcze jakis czas na tym kompie i moze niedlugo bedzie nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na mojej płycie spokojnie poszedł na 950 :)

Wystarczyło ustawić FSB na 100MHz i śmigało bez żadnych błędów w Windzie :)

 

Ale teraz po zmianie napięcia mam 1.16GHz :))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na mojej płycie spokojnie poszedł na 950 :)

Wystarczyło ustawić FSB na 100MHz i śmigało bez żadnych błędów w Windzie :)

 

Ale teraz po zmianie napięcia mam 1.16GHz :))))))))

o ja pie....... , coś mi sienie chce wierzyć bo u kumpla celerona 533 szedł na 800 i bez zmiany napięcia wywalało z gier, nie próbowaliśmy na 1066 go dać ale 633@1160 to już niezły wybryk, i mało realny. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?????????? Mówię poważnie na mojej płycie bez problemu poszedł na 950MHz (bez zmiany napięcia), z tym że ja mam coolera do 1.7GHz.

Żeby poszedł na te 1.16GHz musiałem się sporo namęczyć z tymi napięciami bo po podwyższeniu do 1.9V włączał się ale przy starcie Windka go wywalało - zmieniłem napięcie na 1.95V i juz działało - nawet po 2h testów w 3D MARKU 2000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kozystajac z tego posta chcialbym sie dowiedziec jaki radiator kupic z wentylatorem. tez bym chcial sobie podkrecic swojego c633 i jak widac koles ma racje co do predkosci 950 bo samo przeliczenie mowi za siebie. wiec jaki radiatorek z wentylatorkiem warto kupic do podkreconego procka do 950 mhz ? moze uzywany czy lepiej nowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest obojętne jaki to będzie (czy nowy czy używany), ale najważniejsze jest to aby ten wentyl był do procków z większym zegarem ponieważ zmiana napięcia i podkręcanie procka znacznie podnosi jego temp. - jeżeli będzie za wysoka komp może nie wystartować :( albo się zwieszać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten mój może spokojnie obsługiwać 1.7GHz, ale co tego minimum to nie ma takiej granicy itd. po prostu lepiej mieć lepszy niż np. do 1.0 GHz bo taki podkręcony procek wytwarza więcej ciepła.

Poza tym tak jak zapytałeś na końcu: czy lepiej do większego ? -No jasne że lepiej do większgo bo mniejsza temperatura nie zaszkodzi nigdy, wręcz przeciwnie - przedłuży żywotność procka :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celek 633 ma max strefe bezpieczenstwa 950 mhz. czyli 9,5x100, powyzej to tylko juz sa zawiechy i inne komplikacje. a jak zmieniles to napiecie to fsb na ile ci teraz wskoczyl bo nie na 133 mhz to daje okolo 1200 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sprawa z tym wentylem. jakbym sobie zakupil wentyl to zapewne musialbym kupic do niego nowa paste przewodzaca chyba co nie ?

a jak by bylo trza to zapewne potrzeba przeczyscic procka ze starej ?

jak tak to czym dokladniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ja pie....... , coś mi sienie chce wierzyć bo u kumpla celerona 533 szedł na 800 i bez zmiany napięcia wywalało z gier, nie próbowaliśmy na 1066 go dać ale 633@1160 to już niezły wybryk, i mało realny.

Dlaczego malo realny? Ten Celeron z tego co tu czytam to ma default 1.7V vcore, a ten celeron ktorego ty miales ten 533 pewnie mial 1.5V

 

kozystajac z tego posta chcialbym sie dowiedziec jaki radiator kupic z wentylatorem. tez bym chcial sobie podkrecic swojego c633 i jak widac koles ma racje co do predkosci 950 bo samo przeliczenie mowi za siebie. wiec jaki radiatorek z wentylatorkiem warto kupic do podkreconego procka do 950 mhz ? moze uzywany czy lepiej nowy ?

Mozesz miec taki problem ze jka kupisz juz nowke to sie okarze ,ze nie zamocujesz na procku bo... nie ma miejsca wokol socketa, looknij ile masz tam kondziorow, niektorzy mieli tuz przy gniezdzie procka jak tam masz to duzo nie zdzialasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ja pie....... , coś mi sienie chce wierzyć bo u kumpla celerona 533 szedł na 800 i bez zmiany napięcia wywalało z gier, nie próbowaliśmy na 1066 go dać ale 633@1160 to już niezły wybryk, i mało realny.

Dlaczego malo realny? Ten Celeron z tego co tu czytam to ma default 1.7V vcore, a ten celeron ktorego ty miales ten 533 pewnie mial 1.5V
dokładnie, był o1.5V a teraz jest 1.6V. jeśli ten 633 miał standardowo 1.7V to wszystko wyjaśnia, nie mam pytań :D

dziwne że na gigabyte 6bx68 (czy jakoś tak) nie mogłem odpalić celerona 333A i 366A na FSB 100 nawet przy napięciu 2.2 i 2.4V :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Celeronka 633 i nie wiemczy dobrze robie ,ale się przesiadam na Celerona 2400 .  Czy warto go kupic za  415zł  ?

AMD Athlon XP 2400+ Thorton

Socket A, magistrala 266 MHz, taktowanie 2.00 GHz, jądro Thorton, technologia 0.13 mikrona 409,-

 

AMD Athlon XP 2500+ Barton

Socket A, magistrala 333 MHz, taktowanie 1.833 GHz, jądro Barton (640 kb cache L1 & L2), technologia 0.13 mikrona 486,-

A teraz się zastanów, i zacznij czytać to forum, zamiast na nim pisać w sposób mocno nieprzemyślany (mówię o całokształcie, a nie tylko tym poście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie w sprawie laczenia nozek aby zwiekszyc napiecie.

czy ma ktos moze na kompie lub zna stronke gdzie byloby pokazane jak to dokladnie wyglada te polaczenie ? (soket)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanie, Mam MoBo DFI CW35-SB Rev.C+, leci u mnie sopxik na 9.5X100 =950MHz, te| be zmiany napiec, mysle o drutmodzie i podniesieniu napiecia do 1,95V, i dac mu lepsza magistrale. Mam pytanie do uzytkownikow tej plyty, jakie uzyskaliscie maxymalnie stabilne FSB??

Chce zalozyc jeszcze wode.

 

A moze ktos wie najakim FSB maxymalnie poleci ta plyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...