Skocz do zawartości
zavader

STRASZNIE GŁOŚNY NAPĘD?! HELP!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie czysto techniczne :) Moj naped DVD Lite-On [nie nagrywarka - naped] potwornie glosno dziala... W zasadzie nawet jak nie ma plyty to kreci sie niemilosiernie i zaglusza nawet MP3! jak nacisne przycisk zeby wyciagnac tacke to przestaje, tacka wychodzi i jest cisza... Tylko CZEMU NIE MOZE TAK BYC ZAWSZE:)?? Mial ktos takie problemy?

Pozdrawiam

zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki naped i glosno dziala tylko podczas kopiowania z max predkoscia (no ale bez przesady.. taki szum jak w wiekszosci szybkich napedow)... jak nie ma CD to jest wylaczony, jak ogladam film jest praktycznie nieslyszalny... jak mam wsadzona tylko plytke to tez go nie slychac... wiec pewnie u ciebie jest cos nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zavader masz najglosniejszy naped na rynku - wiem bo akurat jerstem na etapie kupna DVD i sprawdzam pod tym wzgledem rozne napedy (LiteON wypada najgorzej - nie ma to jak Toshiba) :P

 

IMO jedyne wyjscie programem np NERO CD/DVD SPEED ustawic mala predkosc :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeciez nie napisalem nic takiego, ze nie jest..

wiem :P ale chcialem to podkreslic zeby inni co trafia do tego tematu nie mieli watpliwosci :P

 

ale wczesniej uzywalem napedu CDrom Ausa x45 i dzialal na podobnym poziomie.

tez wiem - ma ASUSa 40x juz ponad 4 lata i powoli umiera :( myslalem ze to ta przypadlosc z padajacym chipem od kontroli predkosci - ale wtedy podobno wcale plytka nie startuje a mi CDek czyta (od niedawna) jak jakas "dwunastka" :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zavader  masz najglosniejszy naped na rynku - wiem bo akurat jerstem na etapie kupna DVD i sprawdzam pod tym wzgledem rozne napedy (LiteON wypada najgorzej - nie ma to jak Toshiba) :P

 

IMO jedyne wyjscie programem np NERO CD/DVD SPEED ustawic mala predkosc :!:

troche w temacie

ostatnio oddalem do serwisu moje DVD Pioniera.

i niestety nie moha go naprawic a nowych tez nie maja i zaproponowano mi w Vobisie zwrot kasy(uwzgledniajac jakos kalkulacje czyli nie dostane tyle za ile kupilem naped :( ) z tym ze musze kupic u nich cos za ta kase ...

I mam do wyboru :

SAMSUNG ELECTRONICS

Napęd DVD Samsung 16x/48x SD-616 Retail 179.00 zł

146.72

ASUS

Napęd DVD Asus 16x/48x Retail 199.00 zł

163.11

SONY

Napęd DVD Sony 16x/40x 1621 OEM 169.00 zł

138.52

TOSHIBA

Napęd DVD Toshiba 16x/48x 1802 OEM 179.00 zł

146.72

Napęd DVD Toshiba 16x/48x Retail SD-M1712 199.00 zł

163.11

LITE-ON

Napęd DVD Lite-On 16x/48x Retail

 

i ktory z nich polecacie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd DVD Toshiba 16x/48x Retail SD-M1712 199.00 zł

...

i ktory z nich polecacie ??

raczej ten tylko sie dowiedz czy to nie jest byt wirtualny - bo juz slyszalem od kilku ludkow jak sobie kupowali ta Toshibe i jak przychodzilo do odbioru to dostawali SD-M1802 z tekstem "przeciez nowy to lepszy" :P a ten nowy na razie ma male problemy z plytami DVD :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Napęd DVD Toshiba 16x/48x Retail SD-M1712 199.00 zł

...

i ktory z nich polecacie ??

raczej ten tylko sie dowiedz czy to nie jest byt wirtualny - bo juz slyszalem od kilku ludkow jak sobie kupowali ta Toshibe i jak przychodzilo do odbioru to dostawali SD-M1802 z tekstem "przeciez nowy to lepszy" :P a ten nowy na razie ma male problemy z plytami DVD :(

dzieki za pomoc

a model napewno sprawdze !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to inny problem...

Moj DVD-ROM ASUS DVD-E616P jest strasznie cichy... byloby zajebiscie, gdyby nie fakt, ze naped nie jest w stanie rozpedzic plyty CD-R. Testowalem odczyt programem CheckDisk i sytuacja wygloda tak: poczatek krazka - napedu wcale nie slychac - predkosc odczytu 4-6x, pozniej cos sie rozkreca i zwalnia, znow rozkreca i zwalnia. Do 2/3 krazka osiagnie po woli predkosc 10x a do konca 13x, co chwile sie rozkrecajac i zwalniajac.

Gdy odczytuje tlaczona plyte, sytuacja jest troche lepsza, poniewaz slychac szum caly czas, predkosc w miare szybko osiaga wartosc 10x, ale pod koniec max to 16x.

Dziwi mnie to, poniewaz wszystkie CD-ROMy jakie mialem, o wiele szybciej odczytywaly plyty CD.

Mial to byc naped 48x - ale wskazuje na to, ze jest to 24.

Dodatkowo dziala w standardzie ATA/66

 

Czy ktos sie z tym spotkal?

 

Dzis zamierzam wypozyczyc jakis DVD i zobacze jak to bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to inny problem...

Moj DVD-ROM ASUS DVD-E616P jest strasznie cichy... byloby zajebiscie, gdyby nie fakt, ze naped nie jest w stanie rozpedzic plyty CD-R. Testowalem odczyt programem CheckDisk i sytuacja wygloda tak: poczatek krazka - napedu wcale nie slychac - predkosc odczytu 4-6x, pozniej cos sie rozkreca i zwalnia, znow rozkreca i zwalnia. Do 2/3 krazka osiagnie po woli predkosc 10x a do konca 13x, co chwile sie rozkrecajac i zwalniajac.

Gdy odczytuje tlaczona plyte, sytuacja jest troche lepsza, poniewaz slychac szum caly czas, predkosc w miare szybko osiaga wartosc 10x, ale pod koniec max to 16x.

Dziwi mnie to, poniewaz wszystkie CD-ROMy jakie mialem, o wiele szybciej odczytywaly plyty CD.

Mial to byc naped 48x - ale wskazuje na to, ze jest to 24.

Dodatkowo dziala w standardzie ATA/66

 

Czy ktos sie z tym spotkal?

 

Dzis zamierzam wypozyczyc jakis DVD i zobacze jak to bedzie...

hmm podobnie jak na moim CD-R Asusa CD-500 kiedy wrzucam oryginalna plytke AUDIO CD to naped glupieje - rozkreca sie i zwalnia i tak wkolo macieju - generalnie windows sie wiesza a plytki jak nie czyta tak nie czyta :P Nie wiem jaka jest przyczyna bo soczewke lasera dokladnie wyczyscilem jak trzeba a prowadnice posmarowalem specjalnym smarem silikon+teflon i zadnej poprawy.

Moze Asus wspiera w ten sposob kopiowane plyty audio skoro przy oryginalach szaleje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie zaden, rozkrecajacy plyte do predkosci 52x (nigdy tyle nie osiaga, ale to szczegol) nie bedzie cichy.

Jezeli chodzi o dzisiejsze napedy to powiedzialbym, ze na rynku sa: "napedy glosne" i "napedy glosniejsze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie, też jestem w temacie. Odradzam kupna Lite-on ze względu na chalas, Samsunga- wogóle żadnego napedu nie radze- wytrzymuja 0,5 roku i po napedzie (oprócz Fdd), Plextor podobno też jest zły, i najdroższy. Zastanawiający jest napęd Lg- ludzie piszą ze to kit- ale jest to bardzo szybki naped i najmniej awaryjny (cichy też) radze sprawdzic na www.cdrinfo.pl co do Pionnera i Toshiby- pewnie i są dużo lepsze od Lg, ale te napedy droższe np. Plextor 500M wypada przy Lg cieniutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...