Skocz do zawartości
zavader

Najszybsze Athlony -> The Best Of Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie chłopaki!

Z powodu kiepskiej płyty nie ma sie zbytnio czym chwalić, bo nie moge podnieść napięcia (tylko troszku ale troszku troszku) i stabilnie chodzi na 170x13,5 a temperaturka jest ok. 44-46

Jak by dało rade zwiększyć napięcie to by z nim jeszcze pocisną.

Może pojade po nim jakiegoś drut-moda albo mnoznik odblokuje to jeszcze cus na stukam.

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemacie chłopaki!

Z powodu kiepskiej płyty nie ma sie zbytnio czym chwalić, bo nie moge podnieść napięcia (tylko troszku ale troszku troszku) i stabilnie chodzi na 170x13,5 a temperaturka jest ok. 44-46

Jak by dało rade zwiększyć napięcie to by z nim jeszcze pocisną.

Może pojade po nim jakiegoś drut-moda albo mnoznik odblokuje to jeszcze cus na stukam.

Pozdrawiam!!

Drucikami mozesz 1,85V ustawic + to co mobo pozwala podbic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Mam male pytanie , zanlazłem w necie goscia ktory mówi że A2200XP Thorton z fsb 133 przestawił na 166 i to mu chodziło... no niby nic dziwnego, ale gdy go spytałem o serie i tydzień (czy odblokowany mnożnik) to mi podał serie: "aqzva"

 

No i z tego co ja widze to steping "A" - czy to możliwe więc zeby tak sie dobrze kręcił procek na stepingu "A" - z tego co ja WIEM to do oc nadają się tylko "B" ?

Powiedzci mi o co chodzi bo zglupialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Thortona 2200+ ..kupilem go od mieciop

Moje wyniki

Thorton 2200+ (1800MHz) 0339@2650MHz stable 2700MHz  do windy

na nominalnych to bylo tak:Thorton przy 1,6v 2250MHz

jak widac kreci sie bardzo podobnie jak pisal, seria to

AXDC2200DUV3C Y905996K30210 AQXFA0339MPMW

jak widac to 39 tydzien czyli zablokowany mnoznik ale nie narzekam kreci bardzo ładnie.....nie modowalem go na Bartka no bo nie widze takiej potrzeby na FSB 166 wchodzi bez zmiany vcore

na coodzien biega 13,5 x 190 = 2565MHz najwyzsze stabilne jakie na nim wykrecilem to 13,5 x 195 = 2650MHz temperatury są juz w granicach 60stopni i wyzej ...ale czego sie spodziewac kiedy komp chlodzony jest powietrzem.........najwyzsze ...ale juz niestabilne 13,5 x 200 = 2700MHz <real vcore 2,12v> .....postuje i czasami udaje sie wejsc do windy...ale na tym koniec.....

kumpel jak zobaczyl u mnie tego proca tesz sie napalil....i kupil sobie na allegro...bardzo podobnego, podobna seria i tesz 39 tydzien.....procki są dokladnie takie same.....ale max na jaki go wykrecil to 2200MHz ...... czyli jak widac seria itp...nie ma nic do powiedzenia.....kazdy kreci sie inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Thortona 2200+ ..kupilem go od mieciop

Moje wyniki

Thorton 2200+ (1800MHz) 0339@2650MHz stable 2700MHz  do windy

na nominalnych to bylo tak:Thorton przy 1,6v 2250MHz

jak widac kreci sie bardzo podobnie jak pisal, seria to

AXDC2200DUV3C Y905996K30210 AQXFA0339MPMW

jak widac to 39 tydzien czyli zablokowany mnoznik ale nie narzekam kreci bardzo ładnie.....nie modowalem go na Bartka no bo nie widze takiej potrzeby na FSB 166 wchodzi bez zmiany vcore

na coodzien biega 13,5 x 190 = 2565MHz najwyzsze stabilne jakie na nim wykrecilem to 13,5 x 195 = 2650MHz temperatury są juz w granicach 60stopni i wyzej ...ale czego sie spodziewac kiedy komp chlodzony jest powietrzem.........najwyzsze ...ale juz niestabilne 13,5 x 200 = 2700MHz <real vcore 2,12v> .....postuje i czasami udaje sie wejsc do windy...ale na tym koniec.....

kumpel jak zobaczyl u mnie tego proca tesz sie napalil....i kupil sobie na allegro...bardzo podobnego, podobna seria i tesz 39 tydzien.....procki są dokladnie takie same.....ale max na jaki go wykrecil to 2200MHz ...... czyli jak widac seria itp...nie ma nic do powiedzenia.....kazdy kreci sie inaczej

A wygląd rdzeni porównywaliście?

- kolor

- jednorodność

- odblask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wygląd rdzeni porównywaliście?

- kolor  

- jednorodność

- odblask

wyglad jest identyczny..........a na dodatek mialem przed tym thortonem Bartona 2500+ i ten Thorton byl identyko.....ten sam kolor laminatu...i blask rdzenia

 

PS. A tak przy okazji mam małe pytanie ......czy to ze nie wchodzi do windozy i nie jest stabilny przy 200x13,5=2700MHz......jest spowodowane....jego granicą w OC.....czy mozliwe ze to wina mojej zasilki.......gdyz nie jest ona najwyzszych lotów........Huntkey HK-400 XP...???? z drugiej strony jak na Thortona 2200 to jego 2650 jest jak dla mnie i tak kosmosem.....pytam poprostu z ciekawosci

czy moze modując go na Bartka....bedzie troszke lepiej? czy taki mod nie daje roznicy w oc...tylko dodaje cachu....???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach syntetycznych cache nic nie daje , nawet niesyntetyczny test CCR nie wykazał przewagi dodatkowego cache.

 

Do porównań zastosowałem kiedyś benchmarki procesorów - syntetyczne i nie syntetyczne, tj.

 

a) Sisoft Sandra Standard 2003: CPU Arithmetic Benchmark (Dhrystone ALU i Whetstone FPU) - test syntetyczny na liczbach całkowitych i zmiennoprzecinkowych

 

B) Sisoft Sandra Standard 2003: CPU Multimedia Benchmark (Integer i Floating-point) - test syntetyczny na liczbach całkowitych i zmiennoprzecinkowych z wykorzystaniem multimedialnych instrukcji MMX, 3DNow!, SSE(2/3) w rozwiązywaniu fraktali Mandelbrota.

 

c) CCR 2002 RC1 Benchmark - niesyntetyczny benchmark procesora, w którym potok renderujący jest wykonywany całkowicie przez procesor. Program nie testuje wydajności karty graficznej, natomiast mierzona jest tylko wydajność zespołu : CPU, chipset, pamięć. Wynik końcowy jest sumę ważoną, składającą się z testów: 75% Render, 10% Integer, 15% Float, 10% Pamięć

 

d) AIDA32 odczyt z pamięci/zapis do pamięci: badanie wpływu procesora i innych czynników na przepustowość RAM

 

c.d. http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/192

 

Podsumowanie:

 

Nasuwają się następujące spostrzeżenia:

 

- Przy identycznych założeniach konfiguracji, FSB, mnożnika wyniki Northwood-a D1 w stosunku do procesorów AMD są niższe ok. 24-38%.

(PR RATING procesorów opracowany przez niezależny audyt P. Andersena jest prawidłowy i uwzględnia moc niższego taktowania AMD w stos. do wyższego Intela),

np. dla Thoroughbred-a B0, A0, Palomino mamy:

Dla FSB 133 MHz: PR Rating = 3*FSB*mnożnik/2-500 MHz

Dla FSB >166 MHz: PR Rating = 3*FSB*mnożnik/2-600 MHz,

np. dla Bartona mamy:

Dla FSB 166 MHz: PR Rating = 3*FSB*mnożnik/2-200 MHz

Dla FSB 200 MHz: PR Rating = 3*FSB*mnożnik/2-100 MHz

- mimo takich różnic w PR RATING wykazano nikły wpływ dodatkowego cache L2 na rezultaty,

- przy tej samej częstotliwości rdzenia najlepsze wyniki uzyskuje się wraz ze wzrostem częstotliwości magistrali FSB,

- w wynikach decyduje dobrze dopracowany chipset, w szczególności wsparty dwukanałową pamięcią RAM (dualDDR),

- HyperThreading wpływa korzystnie na wydajność Northwood D1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. dla Thoroughbred-a B0, A0, Palomino mamy:

Dla FSB 133 MHz: PR Rating = 3*FSB*mnożnik/2-500 MHz

Dla FSB >166 MHz: PR Rating = 3*FSB*mnożnik/2-600 MHz,  

:roll: :wink: :idea: :)

to ja juz znizam magistrale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll: :wink:   :idea:  :)

to ja juz znizam magistrale

Testy były skoordynowane z wieloma użytkownikami wg sztywnych założeń, które każdy mógłby spełnić. Celem nie było bicie rekordów FSB itd. :) tylko ogólne wykazanie różnic miedzy AMD i INTEL na różnych platformach.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla 133: 3*133*19.5 (19.5x133)

dla >166: 3*247*10.5 (10.5x247)

 

popatrze teraz na swoj wzór i moze zakuamsz o co mi chodzi ;]

skoro ten pierwszy wariant jest lepszy to ...

 

:roll: 8) :lol:

 

dla czego przy wyzszym fsb odejmujesz wiecej?

procek na wyzszym fsb jest wydajniejszy przy tych samych mhz

 

a czesc fsb*ratio daje w obu przypadkach te same MHz .. mnozysz przez 3 i dzielisz przez dwa całosc .. nadal to samo .. a ty przy wyzszej magistarli odejmujesz na koncu wiecej .. troche to nielogiczne na moje oko ..zamiast 600 poinno byc <500 :))

 

zeby nei bylo tak drastycznie

3*133*12.5/2-500 1666Mhz = 2000+ .. CORRECT

3*166*10/2-600 1666MHz 1900+? przecie wiadomo ze procek bedzie wydajniejszy :)

 

powiedzmy ze w drugim przypadku -400 i bedzie juz lepiej :)

nie mam nic do testu tlyko blad matematyczno-logiczny zrobiles :)

 

pozatym PR to ejdna wielka pomylka .. w koncu taki celofan tez nie jest tak wydajny jak P4 wiec powinnien mimo swoich MHZ mieć MNIEJSZY PR ... :)) no ale to takie gdybanko

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla   133: 3*133*19.5 (19.5x133)

dla >166: 3*247*10.5 (10.5x247)

 

popatrze teraz na swoj wzór i moze zakuamsz o co mi chodzi ;]

skoro ten pierwszy wariant jest lepszy to ...

 

:roll: 8) :lol:

 

dla czego przy wyzszym fsb odejmujesz wiecej?

procek na wyzszym fsb jest wydajniejszy przy tych samych mhz

 

a czesc fsb*ratio daje w obu przypadkach te same MHz .. mnozysz przez 3 i dzielisz przez dwa całosc .. nadal to samo .. a ty przy wyzszej magistarli odejmujesz na koncu wiecej .. troche to nielogiczne na moje oko ..zamiast 600 poinno byc <500 :))

 

zeby nei bylo tak drastycznie

3*133*12.5/2-500 1666Mhz = 2000+ .. CORRECT

3*166*10/2-600 1666MHz 1900+? przecie wiadomo ze procek bedzie wydajniejszy :)

 

powiedzmy ze w drugim przypadku -400 i bedzie juz lepiej :)

nie mam nic do testu tlyko blad matematyczno-logiczny zrobiles :)

 

pozatym PR to ejdna wielka pomylka .. w koncu taki celofan tez nie jest tak wydajny jak P4 wiec powinnien mimo swoich MHZ mieć MNIEJSZY PR ... :)) no ale to takie gdybanko

 

pozdrawiam

Wzoru nie wymysliłem tylko potwierdziłem. 2 wzory dla poszczególnych FSB=133 czy 166 wynikają z artykulów z internetu.

Po zatym PR rating nie jest liniowy. Zakres FSB dla danego wzoru nie przekraczałbym max o +-10%.

 

Wzór z FSB133 nie przekraczać z mnoznikiem 15,5

Wzór z FSB166 nie przekraczać z mnoznikiem 14,5

 

Nalezy dopasować sie do realnych procesorów AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlaczego tak usilnie brniecie w bledzie?

wskaznik 'plusowy' AMD nie ma nic wspolnego z MHz Intela.

wskaznik ten AMD wprowadzilo aby porownac wydajnosc nowego athlona XP (o wyzszej wydajnosci przy tym samym zegarze w stosunku do Thunderbird) do Thunderbirda, bo w tym czasie wystepowaly na rynku obie wersje. Jako, ze T-bird 1400MHz mogl byc przez laika uznany za lepszego od 1333MHz-owego Palomino zastosowano nowy model oznaczania: 1500+ to athlon Palomino o czestotliwosci 1333MHz ale o wydajnosci Thunderbirda o czestotliwosci 1500MHz. KUMANKO?

mozna deliberowac jak to sie ma do intela bo POSREDNIO wystepuje zaleznosc (Thunderbird mial czestotliwosc w MHz), ale rozpoznawanie jaki musialby byc P4 aby miec podobna wydajnosc po wskazniku XP to bezsens - nie mowcie, ze P4 2.4A (prescott) jest slabszy od XP2500+ - montuje kompiszony na codzien i widze wyrazna przewage P4 w 3dmarku.

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlaczego tak usilnie brniecie w bledzie?

wskaznik 'plusowy' AMD nie ma nic wspolnego z MHz Intela.

wskaznik ten AMD wprowadzilo aby porownac wydajnosc nowego athlona XP (o wyzszej wydajnosci przy tym samym zegarze w stosunku do Thunderbird) do Thunderbirda, bo w tym czasie wystepowaly na rynku obie wersje. Jako, ze T-bird 1400MHz mogl byc przez laika uznany za lepszego od 1333MHz-owego Palomino zastosowano nowy model oznaczania: 1500+ to athlon Palomino o czestotliwosci 1333MHz ale o wydajnosci Thunderbirda o czestotliwosci 1500MHz. KUMANKO?

mozna deliberowac jak to sie ma do intela bo POSREDNIO wystepuje zaleznosc (Thunderbird mial czestotliwosc w MHz), ale rozpoznawanie jaki musialby byc P4 aby miec podobna wydajnosc po wskazniku XP to bezsens - nie mowcie, ze P4 2.4A (prescott) jest slabszy od XP2500+ - montuje kompiszony na codzien i widze wyrazna przewage P4 w 3dmarku.

pozdrawiam!

Semprony akurat są porównywane do Celerona D (od intela)

wydajność S 2800+ podoobna do Celerona D 2800MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Panowie dlaczego tak usilnie brniecie w bledzie?

wskaznik 'plusowy' AMD nie ma nic wspolnego z MHz Intela.

wskaznik ten AMD wprowadzilo aby porownac wydajnosc nowego athlona XP (o wyzszej wydajnosci przy tym samym zegarze w stosunku do Thunderbird) do Thunderbirda, bo w tym czasie wystepowaly na rynku obie wersje. Jako, ze T-bird 1400MHz mogl byc przez laika uznany za lepszego od 1333MHz-owego Palomino zastosowano nowy model oznaczania: 1500+ to athlon Palomino o czestotliwosci 1333MHz ale o wydajnosci Thunderbirda o czestotliwosci 1500MHz. KUMANKO?

mozna deliberowac jak to sie ma do intela bo POSREDNIO wystepuje zaleznosc (Thunderbird mial czestotliwosc w MHz), ale rozpoznawanie jaki musialby byc P4 aby miec podobna wydajnosc po wskazniku XP to bezsens - nie mowcie, ze P4 2.4A (prescott) jest slabszy od XP2500+ - montuje kompiszony na codzien i widze wyrazna przewage P4 w 3dmarku.

pozdrawiam!

są porównywane do Celerona D (od intela)

wydajność S 2800+ podoobna do Celerona D 2800MHz

Te oznaczenia tylko oficjalnie były wspóółmierne do starych T-birdów, a tak naprawde pasowały do ÓWCZESNYCH P4. Jeśli chcesz porównywać Bartka 2500+ to porównaj go z P4 2,4B albo C a nie z prescottem który wyszedł 3 miesiące temu. Jest jedna zasada- porównujemy proce tej samej generacji. Bo co to za problem porównać P4EE 3,4 z Sempronem 3400+( którego nomen omen jeszcze nie ma). Jeśli już chodzi ci konkretnie o Prescotta to weż model 2,8 i A64 2800+ i dopiero sie wypowiadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skoro tak piszecie to i ja swoje 3 grosze wrzucę

Mój 2600XP 333 nie barton nie wiem jaki

normalnie ~2,09

odpala się

max 200x12 lub 194x12.5 a więc odpowiednio 2400mhz i 2425mhz - 1,80V

stabilnie bez szemrania 200x11.5 lub 184x12.5 a więc 2300mhz - 1,70V

w tej chwili mam ustawione 200x11 a więc 2200mhz przy 1.625

PCalert pokazuje 47C przy 29C w pokoju na płycie K7N2 Delta L

Myślę że chodiłoby wszystko stabilniej gdybym miał wiatrak leprzy a nie Titana którego dają razem z prockiem.

Pozdrawiam wszystkich podkręcaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak w opisie bartek@2255 MHz 11x205 1.575 V. Na 2200 MHz jest stabilny przy 1.525 V :twisted: Niestety ze względu na chipset płyty głównej (KT600) i takie sobie chłodzenie (stary coolerek miedziany Spire, ale jest 2 razy niższy od takiego np. Falconrock'a) mam lekkiego stracha puszczać go na wyzszej szynie...Więc odrazu się spytam: jakich temperatur i napięć dla tego procka nie przekraczać żeby nie skrócić zbytnio jego żywotności (proca mam od 3 tygodni, zamierzam posiedziec na nim ze 2 lata :)? Narazie po godzinie katowania 3dmarkami i doom3 grzeje mi sie do 48C (w pokoju temperatura 29C - upalny dzień był wczoraj :twisted: )

 

Update: trochę się odważyłem i puściłem go na 2300MHz 11x209 1.675 V i na tym poprzestanę gdyż postanowiłem niewychodzić poza nominalne napięcie procka, a by dalej kręcic musiałbym je dalej podnościc. Po godzinie katowania w pętli CPUMathMark nagrzał się do 54 stopni, w 3dmark2001se do 50 stopni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna, widze ze koniecznie musze zmienic płyte...i chłodzenie

Proc jest 2000+, zbartonowany, vcore 1.55 default, krecił mi się w porywach na 2,22Ghz vc 1,625V....ale płyta MSI nie pozwala mi sie bardziej bawić.

Z tego co widze to na abicie miałbym z palcem 2.4 do 2.5Ghz max!

AQXEA0327VPMW czy jakoś tak

Powalona płyta, dobze ze mnożnik ruchomy, choć i tak nie moge ustawic np 11x200...9.5x204 przejdzie, chodzi na codzien, 11x190~195 spoko, 11.5x190 tez chodzi...do czasu. Chłodzenie marki CPShit nie wyrabia i powalone wahnięcia napięć na płycie tez nie pomagają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik chyba kiepski jak na Athlona 2500+ mobile. 1866@2300. Narazie ogranicza mnie Zasilacz. jakis codeshit. Zobaczymy co bedzie z mocnym modelem Tagana. Tak wogole to mialem juz 2400 mhz 200*12 ale win98 zwichną się. Ale raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Athlona XP T-BRED'a 1700+ (1466MHZ) stabilnie puściłem na 2200 (10x220), a przed chwilą udało mi się osiągnąć coś takiego:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

niestety komputer stabilnie zachowywał się tylko w windowsie, a w grach bywało już różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie "katuje" mój nowy nabytek :D Barton 2500+ od Rapry :D

 

Na 2600MHz idzie stabilnie na nap. 1.65V (superPI 16MB, 3dmarki, pcmarki)

 

Temp w idle to 38C, stress 46C Mam abicika NF7 więc jeśli odjąć by te 7C to :cool:

 

Więcej jakoś nie ma zabardzo sensu ciągnąć bo nie mam WC, i troche mu zaciepło jak na tyle MHz.

 

W biosie mam ustawione 1.85V, ale mój Abit zaniża o 0.2V (miernik) i temp. także wskazują na 1.65V, chłodze go Volcano 12 @ 4000RPM

 

Tutaj wklejam zdjęcie SuperPI 8MB na 1.625V real

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon XP Barton 2500+ XP @ 2433 ( 221*11 ) powiedzcie co zrobić żeby było więcej mam płyte epox 8rda3i ultra 400 pamięci kingston 512 333 @ 442 v core pamięci 2.77v, a procka 1.975v pomóżcie co zrobić żeby było więcej albo jak odblokować mnożnik , mój mail piwczan@interia.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...