Skocz do zawartości
-Yamroz-

Siec Lan w winXP - banalne pytanie ale juz nie moge....

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec robie lan na dwoch kompach z winxp pro (jeden pl, drugi ENG) - i robie tak ze w jednym kompie mam 2 sieciowki, w drugim jedna - w tym z dwoma jest tak ze jeden kabelek do modemu Neo+ a drugi do drugiego kompa. I jest tak ze neo+ dziala noproblemo - standard, natomiast kompy sie nie widza... Robie tak ze uzywam konfiguruj siec w swoim biurze itp, najpierw na hoscie, potem na drugim...

 

Oto sytuacja z polaczeniami na hoscie:

Dołączona grafika

 

Oto sytuacja z addresami IP,DNDS:

Dołączona grafika

 

(na drugim kompie jest na odwrot) - szukalem ale nie moge znalezc - jak jestem glupi to powiedzcie wprost ale ja sie mecze z tym od wczoraj i nic mi nie wychodzi, nigdy z tym stycznosci nie mialem i pojecia nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne kabel mam skretke krosowana... Ale z wywalonym mostkiem tez nie dziala:/ Nie wiem co jest nie tak...

Aha jeszcze jedno jak chce sie podlaczyc do sieci dom (tak nazwalem) to pisze ze nie mam uprawnien do laczenia sie czy cos i powinien sie z administratorem skontaktowac...

 

Aha jeszcze jedno - raz wczoraj przez krotki moment zadzialalo - jeden komp widzial dyski i polaczenie internetowe drugiego (host nie widzial tego drugiego) ale jak sie rozlaczylem z netem na jednym kompie to wszystko poszlo w pizdu... I bylo napisane na zmapowanych dyskach ze sa disconnected a wcale nie byly:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinno byc tylko 2 polaczenia i tyle - zadnych mostkow i 3 lacza... tyle ze nie wiem, ktorego..

No bo jesli 1 karty uzywasz do laczenia sie z 2 kompem do zwykle polaczenia lan..

Nastepnie 2 karta do polaczenia z Neo wiec tylko polaczenie z Neo powinno byc...

No i udostepnione polaczenie...

 

DNS jak mowil moj przedmowca..

ewentualnie sprobuj automatyczne DNS

acha, kompy powinny byc w tej samej grupie roboczej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...