Skocz do zawartości
acid_toXin_from_home

Infa - gdzie studiować?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że w tym roku mam maturę 8O :roll: to mam dylemat co dalej? ofcoz chcę studiować infę :twisted: tylko nie wiem...gdzie? ograniczam się raczej do uczelni w lubelskim...większość z Was studiuje/ studiowała infę więc chciałbym poznać waszą opinię na temat danej uczelni....jaką polecacie? itp.

acid_toXin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chcial studiowac informatyke ale niestety slaba umiejetnosc matematyczna mnie ogranicza :/

Skąd ja to znam :D

Ale nie mogę zrozumieć po co jest ściśle związana mat z inf. :/

Moim zdaniem Matematyka nie jest niezbędna do dobrej obsługi komputera/programów/programowania/tworzenia www.

 

Moim zdaniem "logiczne myślenie" i zdolności manualne wiodą prym, a nie matematyka.

No to było moje zdanie i mały off-topic :D

 

Ja chciałbym studiowaćna UW tam gdzie Piotr Czajka :] (koleś jest genialny), ale wiadomo jak tam się trudno dostać :/

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chcial studiowac informatyke ale niestety slaba umiejetnosc matematyczna mnie ogranicza :/

 

hm ty wiesz .. ja tez jestem slaby z matmy a jakos radze se na 2 roku :) w sredniej bylem kompletne dno z maty (nauczycielka byla szczerze mowiac do niczego a samemu za malo robilem ) ale jakos se radze , moze nie na sypendialnych srednich ale calkiem nie najgorzej spokojnie i powoli do przodu ale jak sie porzadnie przysiasc do nauki to i 4,5 sie znajdzie a uczelnia w moim wypadku politechnika slaska wydzial w rybniku a czy polecac to nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o infe to przedewszystkim agh w krakowie i polibuda warszawska - dwie najlepsze informatyki w polsce.

 

a jeżeli matmy nie rozumiesz i ci nie idzie to możesz wogóle zapomnieć o większości kierunków technicznych ( infa, telekomunikacja, automatyka i robotyka, elektrotechnika) - wszędzie na pierwszym roku wałkują przede wszystkim matme i fizyke.

 

.................. no chyba że pójdziesz do prywatnej "szkółki" pseudo informatycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chcial studiowac informatyke ale niestety slaba umiejetnosc matematyczna mnie ogranicza :/

Niestety mnie też... :cry:

Ale w pracy moja obecna wiedza wystarcza, ale i tak cały czas się dokształcam na własną rękę.

 

A co do studiów informatycznych... to Polibuda Warszawska albo Wrocławska ew. Poznańska.

 

PS. Ja studiuję na Uwiwersytecie Warszawskim, kierunek - biotechnologia (na razie, może zmienię na biologię molekularną) i jestem zadowolony :wink:

 

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o informatyce i Politechnice Warszawskiej zapytaj Andriu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chcial studiowac informatyke ale niestety slaba umiejetnosc matematyczna mnie ogranicza :/

Miałem ten sam problem i dlatego skończyłem dziennikarstwo na UJ 8) :P :lol:

 

A co do samej infy to polecam na AGH dobry poziom a i "atmosfera" na tej uczelni też jest hmmm specyficzna :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chcial studiowac informatyke ale niestety slaba umiejetnosc matematyczna mnie ogranicza :/

Miałem ten sam problem i dlatego skończyłem dziennikarstwo na UJ 8) :P :lol:

 

A co do samej infy to polecam na AGH dobry poziom a i "atmosfera" na tej uczelni też jest hmmm specyficzna :wink: :lol:

Szczególnie akademiki... :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmosfera na AGHu jest niesamowita - szczegolnie na akademikach :wink: Wiem co mowie ;). Natomiast do informatyki - moj nauczyciel powiedzial kiedys - jesli chcecie sie znac na kompach, NIE IDZCIE NA INFORMATYKE - tyle samo przydatnej wiedzy wyniesiecie z katedry oralania pola :twisted: . Troszke oczywiscie przesadzil, ale jak patrzylem na rozpiske informatyki na AGHu to sie delikatnie zawiodlem - non stop praktycznie programowanie. A matma na Iwszym roku na informie jest kosmiczna. Akurat mam w pokoju w akademiku informatyka i widze ze on walkuje analize non-stop praktycznie a i tak efekty marne (zalezy jeszcze na kogo trafisz). Ja na telekomunie mam niewiele lepiej ale tez nie jest za wesolo. Ogolnie jesli jestes slaby, bedziesz sie musial sporo napocic. Ja mialem 6 z matury z matmy (uczciwie :P) a tutaj na dzien dobry dwa kolosy w plecy :D Pewnie dlatego ze zawsze bylem slaby z granic ale mniejsza z tym. Ogolnie matymatyka wyzsza opiera sie na kosmicznych wynalazkach: granice, prawdopodobienstwo i calki non-stop. O algebrze wyzszej nie wspomne. Mimo wszystko jesli bedzie uparty to polecam AGH - nie pozalujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak chyba wyjade do niemiec na studia angielskiego :P bo jakos ledwo bede mial 2 z matmy w 2 klasie LO (czyli teraz) :P

no chyba ze po liceum juz bede sobie bimbal w domu i czekal az ojciec przekaze biznes :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja studiuje Informe na PP czyli wg Polityki na najlepszej uczelni inf w kraju ( to zabrzmialo nie za skromnie :( ) i juz mysle zeby sie przeniesc .Powiem ci tak jak jestes dobry w programowaniu i bardzo dobry z matmy to idz na informe , jesli jestes taki sobie to radze nie idz bo tylko sie zniechecisz do komputerow . Niby wiedzialem ze tak bedzie ale naprawde trudno mi to jest wytrzymac .Na kazdym kroku matma no i elektronika (jak chodzisz do liceum to ci mowie kosmos nie z tej ziemi nic nikt nie kapuje nawet geniusze ) Matma w programowaniu , tpi , elektronice no i analizie i logice i to jaka matma !! A na drugim semestrze bedzie matma z jednym z najlepszych matematykow swiata - niejakim Weglarzem . Ja naprawde rozumiem matme ale nie rozumiem jej nadmiaru po prostu jestem zniechecony i wysiadam z tego pociagu pod nazwa Studiowanie Informatyki . Nie chce ciagnac tego na sile by byc byle jakim fachowcem widze ze sa ludzie naprawde madrzy i sie tam nadawajacy ja niestety stracilem pasje do informatyki .

Zeby nie wyszlo ze Cie zniechecam to powiem ci ze jesli zlapiesz w calosci tego bacykla to informatyka jest wtedy pieknym kierunkiem robisz to co lubisz i to jest wspaniale mi sie nie udalo za Ciebie jak sie zdecydujesz bede trzymal kciuku .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Akurat mam w pokoju w akademiku informatyka i widze ze on walkuje analize non-stop praktycznie a i tak efekty marne ...

zobaczysz co sie bedzie dzialo jak sie modelowanie stochastyczne zacznie :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wybieram na politecnike wroclawska, ale czy sie dostane :/

 

orlem z matmy nie jestem, ale przez caly rok na korki chodze i od soboty na samej polibudzie kurs przygotowawczy

 

zobaczymy

jesli nie polibuda to cos prywatnie

eee ja tez z wrocka i tez na polibude na infe sie wybieram :) -na kursy bede chodzil dopiero od stycznia -teraz jestem na studium talent z matmy i ...jest średnio (qrwa to jest tak zamotane jak chemia:) ) pozdariam - odezwij sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze po liceum juz bede sobie bimbal w domu i czekal az ojciec przekaze biznes :>

Akurat to nie jest najlepsze rozwiązanie :roll: lepiej robić/studiować cokolwiek.
nie chodzilo mi o to ze nie bede nic robic... bede pracowal w sklepie komputerowym lub przy zakladaniu stalych laczy jesli juz ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja cos od siebie dorzucam :)

 

Ja jestem na Politechnice Gdańskiej, nie wiem która w rankingach ;) Zdaje się ze wypadała wysoko (może pierwsza) w Newsweeku, pod wzgledem liczby studentów znajdujacych pracę, a to mnie najbardziej obchodzi. Pewnie dlatego, że "kochany" intel ze swoim laboratorium sporo osób zbiera:)

 

A teraz do rzeczy :)

Jestem na drugim roku i z matmą już tochę przystopowali, ale przyznaję jazdy są nieziemskie na pierwszym. Musisz być przygotowany na to że nieważne ile umiesz i tak umiesz za mało:) Ale idzie to wszysto przy odrobinie dobrego humoru wytrzymać. No i pozatym fiza, szczególnie wszystko zwiazane z prundem i elektoniką wiec czasami tez kosmosy matematyczne. Teraz przedmioty tez sa trudne, ale niektóre przynajmniej ciekawe (bo matmy za taki nie uznaję :) ).

Z umiejetnością programowania to sie zgodzę, na czysto nie ma co iśc bo bedzie bardzo ciężko. Ja szedłem z dobrą znajomoscia pascala, a reszty się nauczyłem (C/C++, Java) więc cos juz wyniosłem. Ale jesli ktoś wybiera uczelnię techniczna(anie uniwerek) to musi miec dryg do elektoniki, bo układy cyfrowe i tym podobne bez tego sie ine obejdą. Nie bede straszył, bo sam jestem po liceum i można się tego nauczyć na studiach, wcześniej miałem bardzo marne pojęcie o tych rzeczach i dałem radę nadgonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że w tym roku mam maturę  8O  :roll: to mam dylemat co dalej? ofcoz chcę studiować infę :twisted:  tylko nie wiem...gdzie? ograniczam się raczej do uczelni w lubelskim...większość z Was studiuje/ studiowała infę więc chciałbym poznać waszą opinię na temat danej uczelni....jaką polecacie? itp.

acid_toXin

to moze MIT - massachusetts institute of technology w Boston :)

jak szalec to szalec :)

to najlepsza uczelnia techniczna na swiecie a nie jakis zapyzialy, gowniany uniwerek oferujacy sprzet laboratoryjny z epoki Stalina i metode "wykuj i zapomnij" i sesje egzaminacyjna przypominajaca eksterminacje :P

no coz pomarzyc zawsze mozna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba pojde na robotyke w polibudzie wroclawskiej :) zobaczymy co z tego bedzie czy sie dostanie czy nie ale jak na polibude sie dostane to darazu na akademik :D a jak nie na robotyke to byle na co tylko aby na polibude :) potem kierunek zawsze mozna zmienic :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...