Skocz do zawartości
ogr22

Przeplywomierz do WC.

Rekomendowane odpowiedzi

oj chyba niedziela ciężka była :P

jak wszyscy widzimy wszystkie przepływometry opierają się na tej samej zasadzie ... nikt nie liczy pomykających molekuł wody ...

kwestia JAK to wykonamy ... tudzież gdzie kupimy

 

jakby kto wysyłał zamównienie do C_C to niech da mi znac na emalje prosze - wezme od nich ich "wynalazek" i przerobie na ID 12mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktore w przyblizeniu beda wzrastac liniowo z przeplywem, wiec mamy obroty mamy przeplyw ? zaprogramowac uklad zeby zamiast rpn pokazywal odpowiednie l/h to przeciez zaden problem  :?

no tak ale nie wszyscy chodzili do Technikum, ok moze cos wykombinuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktore w przyblizeniu beda wzrastac liniowo z przeplywem, wiec mamy obroty mamy przeplyw ? zaprogramowac uklad zeby zamiast rpn pokazywal odpowiednie l/h to przeciez zaden problem  :?

no tak ale nie wszyscy chodzili do Technikum, ok moze cos wykombinuje

No nie. Politechnika Gdańska (ETI) roox :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powoli tez sobie kombinuje jakis wskaznik/miernik przeplywu wody. na razie prawie juz powstal "czujnik przeplywu" :)

 

(IMG)

 

i moze kiedys powstanie reszta....

 

arthx

Wyglada to BARDZO ladnie - respect :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze daleka droga do pelnego uruchomienia w pelni tego mojego wynalazku :) na razie nawet nie mam zrobionych otworow pod diode i fototranzystor...

 

oporow to chyba nie ma, woda przeplywa przez to jak przez odcinek zwyklej rurki.

podlaczalem pod kran - to wiatraczek sie krecil :)

 

czy bedzie mierzyl i czy bedzie wskazywal l/h - to jeszcze nie wiem - to zalezy juz od ukladu elektronicznego, ktory sie zajmie przeliczaniem impulsow na l/h - jesli uda sie to metoda doswiadczalna jakos wyskalowac...

 

jeszcze sporo do wymyslenia i zrobienia ...

 

arthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...