Skocz do zawartości
Mikeb

Pamięć DDR 400 - 512 MB HYNIX (Dual Channel 2x256)

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, mozna na stale ustawic na Hynixy napiecie 2.8V ( 2.85V real ) bo tylko wtedy sa u mnie stabilne :( Na nizszym napieciu zdarza sie zastygnac w biosie albo prime sie wywala :(

Z Abitem i napieciem na ramy jest dosc dziwnie. Kiedys badal to Vip i mowil ze przy ustawionym w biosie napieciu np. 2.9V przy jednej kostce dostawala ona faktycznie 2.9-3V, a po wlozeniu drugiej bylo okolo 2.75-2.8 V wiec sam widzisz. Po prostu trzeba sie liczyc z tym ze jesli mamy 2 kosci to musimy ustawic wyzszy vdimm niz faktycznie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam je, testowalem jedynie asynchro ( l12 trzeba zrobic ) i na 480 smigaja z tego co pamietam na CL2.5 3-4-11 :) Na 500 niestety nawet na najslabszych timingach nie sa stabilne :( Moze synchro lepiej ;)

 

 

Update

 

DDR400 CL2 3-3-11

 

DDR450 CL2 3-4-11

 

DDR480 CL2.5 3-3-11

 

DDR490 CL2.5 3-4-11

 

DDR500 CL3 4-4-8 2.9V to jednak za duzo, postuja ale wieszaja kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam od pewnego czasu te kosci 2x512mb

na moich pisze tak:

nalepka:HYMD26464B8R-D43 WD

na kosciach:HY5DU56822BT-D43 345AP

jeszcze ich nie krecile tylko fsb 1:1 dalem narazie na 220 przy defaultowych ustawieniach . ram:2,5-3-3-6

wedlug aidy 32

odczyt:

http://www.miasto.interia.pl/fm/djswistak/odczyt.jpg

zapis:

http://www.miasto.interia.pl/fm/djswistak/zapis.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoje kupilem 2 tyg. temu, seria 404A z 2004r. 2x512MB dual , konfig jak w podpisie, chodza jako DDR500 przy 3,4,4,8, ale mam artefakty w 3D, ktore znikaja przy dzielniku 5:4. Spotkal sie ktos z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to mozliwe ? kupilem ram hynixa "HYNIX 345AP;HY5DU56822BT-D43" ustawilem go na fsb 210 cl2.5-4-4-7 2.77v testowalem go memtestem i nie bylo bledow dzis bawilem sie ramem i ustawialem go na cl2-3-3-11 itp testowalem go memtestem i sypalo bledami pomyslalem szkoda nie bedzie cl2 i zmienilem znowu go na cl2.5-4-4-7 dalem jeszcze raz memtesta i co zaczelo wywalac bledy 8O mozliwe ze sobie ram zjebalem :idea: czego to moze byc wina ze nagle bledami zaczol sypac a wczesniej bylo oki :evil:

ps

eh dziwnego kompa mam :evil: odpalilem jeszcze raz memtesta i zienilem slot bledy zniknely :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie NB się przegrzewa :| przy 1:1 więcej ciepła wydziela niż przy 5:4

 

raczej nie, problem jest szerszy - testowalem takze tuz po uruchomieniu i to samo, wystepuje na roznych plytach, roznych firm na 865, raczej nie dotyczy 875.

Pod tym adresem mozliwie najszerzej jest to opisane:

http://www.abxzone.com/forums/showthread.p...15&pagenumber=5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te wspaniale Hynix'y przez przypadek. :D

 

Najgorsze jest to ze nie wykozystuje ich mozliwosci bo az wstyd sie przyznac ze

mam plyte ECS K7S5A ver1.1 i to w dodatku nie ECS tylko EagleTEC i juz dalej nic nie mowie :oops:

W kazdym razie chce sie pozbyc tej "cudownej" plyty :twisted: .

 

Co byście mi proponowali tak przed 400 peelenow do takiego zestawu :?:

 

:arrow: CPU: AMD XP 1700+ Spire WhisperRock IV

:arrow: RAM: Hynix 2x256MB 349AP HY56822BT-D43

:arrow: GFX: GF2 64MB

:arrow: HDD: WD Caviar 40GB 7200RPM 8MB

 

bo w sumie to chyba zapoluje na Epox 8rda+ rev 2.1

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te wspaniale Hynix'y przez przypadek.  :D

 

Najgorsze jest to ze nie wykozystuje ich mozliwosci bo az wstyd sie przyznac ze

mam plyte ECS K7S5A ver1.1 i to w dodatku nie ECS tylko EagleTEC i juz dalej nic nie mowie :oops: 

W kazdym razie chce sie pozbyc tej "cudownej" plyty :twisted: .

 

Co byście mi proponowali tak przed 400 peelenow do takiego zestawu :?:

 

:arrow: CPU: AMD XP 1700+  Spire WhisperRock IV

:arrow: RAM: Hynix 2x256MB 349AP HY56822BT-D43

:arrow: GFX: GF2 64MB

:arrow: HDD: WD Caviar 40GB 7200RPM 8MB

 

bo w sumie to chyba zapoluje na Epox 8rda+ rev 2.1

 

pozdrawiam  :)

Poluj, ale na rev 2.2!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem płytę główną i proca. Asus P4P800 i P4 2.4 HT. Pamięci Hynix mam od jakiegoś czasu. To co wyprawiają te pamiątki to jest szok. Ustawiłem magistralę na 250MHz (12x250=3Ghz).

Dzielnik pamięci 1:1

Napięcie vcore 1.525v

Napięcie RAM 2.75v

 

Pamięci chodzą na 500 Mhz DDR bez bólu! Żadnych błędów (przynajmniej po krótkim czasie testowania). Wczoraj miałem mało czasu, więc ustawiłem najdłuższe czasy na pamięciach, a i procka bardziej nie kręciłem. Dzisiaj zobaczymy co ten sprzęt potrafi :twisted: Postaram się porobić też screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tej serii?? Sa dostepne [a raczej byly w esc.pl za 175zl w wtorek new dostawa chyba z tej samej serii]

 

Dołączona grafika

przylaczam sie do pytania bo moja kostka rozni sie tylko tygodniem (0403A)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 0402 A, 512Mb jedna kość, niestety nie moge powiedzieć jak to lata bo coś mi nie pozwala - chyba zasilacz.

Tzn ram jest napewno ok, lata sobie na CL2 - 3 - 3 - 11, ale przy fsb 166 :wink:

Nie moge wogule nic z fsb isc bo jest niestabilnie, nawet 10x200 lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie teraz doczytalem ze recezja na frazpl.pl dotyczyla wlasnie tych kosci :)

 

ps. moje lataja na 2-3-3-7 ale nieznam sie jeszcze na ramach wiec niewiem czy to ladnie a pozatym na mojej plycie nie ma zmiany taktowania ramu oprucz 100/133/166/200 wiec nie moge przetestowac ramu tak jak bym chcial :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic te pamiatki i Epoxa 8rda+ rev 2.2 w www.pcprojekt.pl

tylko sie boje wlasnie czy to bedzie sie krecilo na tym, ale to dotyczy chyba innych rewizji tej mobo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem płytę główną i proca. Asus P4P800 i P4 2.4 HT. Pamięci Hynix mam od jakiegoś czasu. To co wyprawiają te pamiątki to jest szok. Ustawiłem magistralę na 250MHz (12x250=3Ghz).  

Dzielnik pamięci 1:1

Napięcie vcore 1.525v

Napięcie RAM 2.75v

 

Pamięci chodzą na 500 Mhz DDR bez bólu! Żadnych błędów (przynajmniej po krótkim czasie testowania). Wczoraj miałem mało czasu, więc ustawiłem najdłuższe czasy na pamięciach, a i procka bardziej nie kręciłem. Dzisiaj zobaczymy co ten sprzęt potrafi  :twisted: Postaram się porobić też screeny.

tez mam tego samego proca, mobo te same ramy 2 x512. podaj jakie masz wszystkie ustawienia w biosie ze ci smiga ram w dualu z cpu 1:1 na fsb 250 i wyzej. u mnie dochodzi do 240 fsb i wyzej juz kibel. powyzej fsb 240 mam restart i kibel. napisz ustawienia. djswistak@o2.pl po kolei to mam jak ustawic bo juz nie wiem co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje 2x 512 404A. Jak na razie 242 przy 2.9V i 11-4-4-2.5. Zaraz sprawdze wyzej.

Ależ to musi wymiatać :lol:
Tia :) Ale cosik z tymi Hynixami nie tak - 242 potrzebuje 11-5-4-2.5 :(, hmmm... jakies pomysly? bios d10beta2, jeszcze poprobuje singla :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze napisze w sprawie tygodnia pamięci:

 

bo w teorii: czytając 324A - wg. wiekszości oznacza to że pamięci są z 24 tygodnia 2003 roku...

 

dziś zajrzałem do programu AIDA32 a tam pisze sobie takie coś przy odczycie z SPD - "tydzień 36 / 2003" co wy na to ?

 

ja juz kompletnie mam monta w tej sprawie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...