Skocz do zawartości
BoGuS

Problem z Epoxem 8RDA3+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! No więc mój nowy epox chodzil jakies 2 godziny, po czym zabralem sie do O/C :D No i przestawilem mnożnik, zmienilem FSB i troche, a ustawienia pamięci wzialem na Turbo, po czym zapisalem ustawienia biosu i wylaczyl sie komp, pokazal sie ekran karty grafiki, po czym ekran zrobil sie czarny i zaczela grac piekna muzyczka z glosnika systemowego ;) No to zresetowalem i znowu glosnikzaczal wyc. Zresetowalem bios wlaczylem komp a tutaj ekran czarny i komp wogole nie piszczy :D Na wyswietlaczu na plycie jest "FF", czyli "Fszystko Fporzo":D Pomozcie mi bo nie wiem co mam zrobic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj czy wszystko dobrze siedzi zrob jeszcze raz clear cmos przy wylaczonym kompie z sieci ! i dluzej go potrzymaj (jakies min 20 sek) i sproboj jeszcze raz. Moze CMOS nie zdazyl Ci sie wykasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz RAMy ? Jeśli ustawiasz TURBO w biosie to na jaką wartość ustawia Ci Cas Latency czyli ostatni timing z 4rech. Jeśli jest to wartość 3 to toje pamięci mogą jeje nie obsługiwać podobnie jak moje i musisz wejść w ustawienie EXPERT i wybrać wartość 2,5 lub 2 - im niższa tym lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz RAMy ? Jeśli ustawiasz TURBO w biosie to na jaką wartość ustawia Ci Cas Latency czyli ostatni timing z 4rech. Jeśli jest to wartość 3 to toje pamięci mogą jeje nie obsługiwać podobnie jak moje i musisz wejść w ustawienie EXPERT i wybrać wartość 2,5 lub 2 - im niższa tym lepsza.

poki co kolega sprzetu nie umie postawic wiec ustawienia BIOSu zostawmy na pozniej :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF moze znaczyc tez ze gdzies masz male zwarcie.

Wyjmij wszystko i wsadz od nowa. Jezeli nie zadziala wyjmij plyte z obudowy i podlacz na pajaka. Jezeli dalej bedzie sie tak zachoywala (czarny ekran) to kostka do programowania albo plyta do wymiany :wink:

Na ile podkreciles????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka u EPOXA!!! Kolega BoGuS potwierdza tym samym to co ja k..wa pisałem odnośnie 8RDA+ i za co zostałem zblazowany! Epox na nforsie to szajs (z opóźnionym zapłonem). Umiera ot tak po prostu: a to coś w biosie przestawisz, a to pamięć mu się nie spodoba! Żadna inna płyta nie psuła mi się w tak głupi sposób. Nie ma to jak asrock, asus (z wyjątkiem A7V333) czy MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka u EPOXA!!! Kolega BoGuS potwierdza tym samym to co ja k..wa pisałem odnośnie 8RDA+ i za co zostałem zblazowany! Epox na nforsie to szajs (z opóźnionym zapłonem). Umiera ot tak po prostu: a to coś w biosie przestawisz, a to pamięć mu się nie spodoba! Żadna inna płyta nie psuła mi się w tak głupi sposób. Nie ma to jak asrock, asus (z wyjątkiem A7V333) czy MSI.

 

ehehe , Epox szajs a sam "jeździ" na Epoxie ( chyba że się w podpisie pomyliłeś ). Dziwne że zdecydowana większośc się nie skarży, MSI ??, ostatnio porównywana na serwisie "twojepc" do AN7 i spróbuj pożądnie na niej coś podkręcić.

Jak do końca nie wiesz co piszesz to może przeczytaj wątek od początku.....

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka u EPOXA!!! Kolega BoGuS potwierdza tym samym to co ja k..wa pisałem odnośnie 8RDA+ i za co zostałem zblazowany! Epox na nforsie to szajs (z opóźnionym zapłonem). Umiera ot tak po prostu: a to coś w biosie przestawisz, a to pamięć mu się nie spodoba! Żadna inna płyta nie psuła mi się w tak głupi sposób. Nie ma to jak asrock, asus (z wyjątkiem A7V333) czy MSI.

Czy epox ma nforsie to szajs? Niewydaje mi sie, po prostu takie zeczy sie zdazaja. U mnie na Abicie NF7 ustawilem w biosie to co dzialalo zawsze w 100% i po restarcie juz niewstal. W serwisie powiedzieli, ze bios i nie zrobia wiec zanioslem na programator i zonk cos padlo (moze kosc) wiec spowrotem do serwisu i tak juz od swiat. Czy Abit to szajs? tez nie. Nawet w robocie na PII 266 cos takiego sie stalo wiec nie tylko nowe i AMD ale poprostu elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety... nie pomogło. Podkręciłem na 12X210. Jak myślicie oddać na gwarancji czy isc normalnie do serwisu zeby kostke zaprogramowali??

oczywiscie ze na gwarancje przeciez to nie Twoja wina. Jak Ci sie cos pytac beda to pewnego razu komp Ci sie nie uruchomil i wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka u EPOXA!!! Kolega BoGuS potwierdza tym samym to co ja k..wa pisałem odnośnie 8RDA+ i za co zostałem zblazowany! Epox na nforsie to szajs (z opóźnionym zapłonem). Umiera ot tak po prostu: a to coś w biosie przestawisz, a to pamięć mu się nie spodoba! Żadna inna płyta nie psuła mi się w tak głupi sposób. Nie ma to jak asrock, asus (z wyjątkiem A7V333) czy MSI.

 

ehehe , Epox szajs a sam "jeździ" na Epoxie ( chyba że się w podpisie pomyliłeś ). Dziwne że zdecydowana większośc się nie skarży, MSI ??, ostatnio porównywana na serwisie "twojepc" do AN7 i spróbuj pożądnie na niej coś podkręcić.

Jak do końca nie wiesz co piszesz to może przeczytaj wątek od początku.....

 

pozdrawiam.

i jaka płyta jest w tym teście wydajniejsza bez o/c oczywiście MSI A EPOX TO QRWA wielkie [ciach!]o kreci sie na nim dobrze bo ma biosa w miare dobrego i nic pozatym ( biosa ma dobrego pod o/c gdy by msi takie miala to .......)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze na gwarancje przeciez to nie Twoja wina. Jak Ci sie cos pytac beda to pewnego razu komp Ci sie nie uruchomil i wszystko :)

Dzieki za pomoc, tak zrobie.

 

i jaka płyta jest w tym teście wydajniejsza bez o/c oczywiście MSI A EPOX TO <font color="#FF0000">[ciach!]</font> wielkie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> kreci sie na nim dobrze bo ma biosa w miare dobrego i nic pozatym ( biosa ma dobrego pod o/c gdy by msi takie miala to .......)

Każdy chwali to co ma hehe. Taka prawda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby MSI na nforcie miało dobrego biosa to więcej osób by się ku tej płycie skłaniało, ale tak nie jest.

Płytę na nforce 2 praktycznie trzeba kręcić, jest do tego stworzona, o tym nie trzeba pisać, skoro niektórzy producenci nie potrafią zrobić dobrego biosa pod overclocking oznacza to że albo nie potrafią albo płyta nie potrafi wytrzymać ekstremalnego kręcenia - to chyba zrozumiałe.

A więc nie można pisać że produkt na nforce2 którego nie da się pożądnie kręcić jest dobry.

Wystarczy zrobić sondę, policzymy ile jest MSI a ile innych płyt na nforce2 u nas w domach.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...