Skocz do zawartości
DeR

Które połączenie najlepsze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaki układ jest najlepszy?

Dołączona grafika

Tutaj przedstawiłem dwa sposoby połaczenia tego typu bloku na CPU i tu mam pytanie bo widziałem obydwa sposoby na tym forum, ale szczerze to nie znalazłem komentarzy co do nawydajnieszego podłaczenia tych rurek zaraz po wyjsciu z bloku CPU.

Czekam na opinie, może są jakieś lepsze pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze widze, to w polaczeniu nr 1 puszczasz jeden wylot cpu na gpu, a drugi wprost do rezerwuaru? moim zdaniem bedzie to mialo nastepujace skutki:

- mniejszy opor ukladu (+)

- slabsze chlodzenie gpu (-)

- nierownomierny przeplyw przez 2 wyloty cpu (-)

dlatego wybieralbym wariant 2 (lub dolozylbym bloczek na nb w pierwszym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polaczenie nr 1 calkowicie odpada, Twoje gpu bedzie praktycznie nie chlodzone a i rozplyw wody w bloku cpu bedzie nieprawidlowy.

jesli miedzy wylotem a cpu a rezerwuarem mialbys jeszcze jakis blok (najlepiej identyczny jak na gpu) chlodzacy np. nb to rozwiazaanie wchodziloby w gre, ale tak jak narysowales - tylko i wylacznie nr 2 ma sens.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadlem na niwy pomysl idzie tak:

Pompka->GPU->nagrzewnica->CPU->(2 wejscia)Rezerwuar->pompka

 

Pytanie tylko czy dodotkowe przewody, a moze ich dlugosc sie nie zmieni, albo tylko minimalnie maja wiekszy opor niz trojnik Y czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze sie podłacze mam jedno pytanie jakie najlepiej powinny byc wielkosci wlotow a wylotow chodzi mi o to czy wlot powienien byc wiekszy niz wyloty czy moze mniejszy a wyloty wieksza a moze wszystkie powinny byc takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ostatnia koncepcja prawdopodobnie zachowa sie dokladnie jak nr 2 z pierwszego posta. wiec przemysl to jeszcze pod katem montazu w budzie i mozliwie najkrotszych wezy/najmniejszej ilosci kolanek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...