Skocz do zawartości
birdman

co to jest SETI@Home??

Rekomendowane odpowiedzi

SETI@Home (ang. Search for Extra-Terrestrial Intelligence @Home)

Projekt naukowy, którego celem jest poszukiwanie cywilizacji pozaziemskich przez analizę emisji radiowej kosmosu

rejestrowanej radioteleskopem Arecibo. Projekt wykorzystuje wolną moc obliczeniową komputerów podłączonych do Internetu.

W SETI@Home może uczestniczyć każdy użytkownik Internetu instalując darmowy program klienta SETI@Home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od czego (po za procesorem)zależy szybkość liczenia tych WU czy jakoś tam?Bo się przypatruję i widzę,że jednym szybciej się liczy te WU-więc jakbym miał liczyć to normalna kolej rzeczy,że jak najszybciej tzn. więcej!!!

Ale wpierw chciałbym się dowiedzieć w czym szum?

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak

75% czasu to procesor

5 % to reszta kompa (znaczy Ram, płyta główna i system)

20% to szczęście (można trafić na jednostkę trzyminutową a można na mamuta którego liczy pare dni :()

a i jak potrzebujesz szczegółów konfiguracji czy czegoś takiego to służę pomocą wiki-yu@wp.pl gg:7531445 no i http://forestow.republika.pl/seti.htm

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz że właśnie pomogłeś mi w ściąganiu ludzi podając tego linka? wreszcie nie muszę wymyślać jakiegoś wiarygodnego kitu aby opowiedzieć co to jest seti :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tłumaczę, że SETI to doskonały test wydajności i stabilności kompa a bakcyl liczenia może się przypadkowo pojawi.

Bo szybciej uwierzę, że Polska wyśle ekspedycję na Marsa jak to że coś zielonego wyliczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat!! Ten program to pic na wodę. Kiedy rok temu miałem jeszcze Athlona 2500 z ciekawości zarejestrowałem się w programie. Po czym próbowałem się połączyć i za każdym razem dostawałem komunikat że nie możliwa transmisja czy jakoś tak (dokładnie nie pamiętam). Kiedy próbowałem pisać w tej sprawie do kilku ludzi (adresy były na stronie którejś z grup), na pytania o przyczyny kłopotów dostawałem niezmienną odpowiedź że to NORMALNE i mam się uzbroić w cierpliwość i czekać. Toteż i czekałem, tydzień, drugi, trzeci. Poczym wku... rzony przestałem się tym interesować. Nikt już mnie na to nie namówi!!

 

 

 

 

Marek Jaglarz

www.jaglarz.com/ja/rozdz.htm

Edytowane przez jaglarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...