Skocz do zawartości
zavader

ZIMNY ZALMAN - czy to normalne? A moze nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam nastepujacy problem : mianowicie moj ZM80C-HP jest ABSOLUTNIE zimny :) Ani HEATPIPE ani radiatory nie sa nawet ROZECZKE cieple?! Nie wiem - to chyba fatalnier :) Czy to moze byc kwestia mojego wiatraka [92 mm] wiejacego na ten radiator? Ale przyciez HEATPIPE powinien byc chociaz troszke cieply, nie? Zalozylem wszystko wedlug instrukcji, wszystko powinno byc gites...A moze jest? HELP !

zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z temperaturką procka :roll: ???

 

Przyczyn może być wiele: za gruby coopershim, folia nie zdjęta z coopershim, brak pasty między rdzeniem a radiatorem, odwrotnie założona zapinka radiatora, za luźna zapinka radiatora, radiator opiera się o socket i nie przylega do rdzenia ....... palce mnie juszsz bolą :D

 

Update 8) :

Pod coolerem brak procesora ???? :D :D :D :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z temperaturką procka  :roll:  ???

 

Przyczyn może być wiele: za gruby coopershim, folia nie zdjęta z coopershim, brak pasty między rdzeniem a radiatorem, odwrotnie założona zapinka radiatora, za luźna zapinka radiatora, radiator opiera się o socket i nie przylega do rdzenia ....... palce mnie juszsz bolą  :D

 

Update  8) :

Pod coolerem brak procesora ????  :D   :D    :D    :P

To bylo doobre, myslalem ze padne :) Lubie jak ludzie NIE CZYTAJA o co chodzi tylk pisza odpowiedz :) A co do temperatury - nawet jak wentyl jest wylaczony to ten zalmanek jest chlodniutki ze az szok :P No nie wiem - mi to pasuje, kreci sie tak samo [a nawet lepiej] wiec chyba dziala :D No a pasta jest - nie ma problemu... Jutro bede kladl radiatorki na ramy to moze przekrece toto jeszcze raz? A jakas ina przyczyna?

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam nastepujacy problem : mianowicie moj ZM80C-HP jest ABSOLUTNIE zimny :) Ani HEATPIPE ani radiatory nie sa nawet ROZECZKE cieple?! Nie wiem - to chyba fatalnier :) Czy to moze byc kwestia mojego wiatraka [92 mm] wiejacego na ten radiator? Ale przyciez HEATPIPE powinien byc chociaz troszke cieply, nie?  Zalozylem wszystko wedlug instrukcji, wszystko powinno byc gites...A moze jest? HELP !

zavader

Wybaczcie moją ignorancję i niewiedzę :oops: . Przyznaje się - nie znam oznaczeń wszystkich modeli dostępnych radiatorów, coolerów, wentyli itd... :cry: Moja wina.... :?

Tylko czy w tym poście jest wspomniane,że to coś jest do grafy ???

Wiem, wiem jest - ZM80C-HP

A ja mam AVC55B-NH fajnie, nie?? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti=> ZM80C-HP to bardzo znany ostnio cooler o którym sie sporo mówi, pozatym jeżeli piszesz posta to jednak pownieneś widzeć o czym piszesz. A narazie to lolek jesteś i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to zalman z coolerkiem to to ze jest zimny to normalna rzecz.

jesli jest bez coolerka i jest zimny to jest zly obiaw, powinien byc wrecz goroncy. (mialem bez coolerka stary model) zalozylem coolerka i byl zimny.

takze jesli nie masz coolerka torozmontuj chlodzenie i zamontuj jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ:

 

wentylator (alias wentyl) - kręci się, szumi, z jednej strony ssie, z drugiej dmucha

 

radiator - kawał dziwnie uformowanego metalu, może być chłodny, ciepły lub gorący, styka się z czymś gorącym

 

cooler = wentylator + radiator

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na gf4ti (z podpisu) jest średnio ciepły (z wentylem op1), ale heatpipe jest prawie gorący - moim zdaniem jeśli u ciebie jest zimny (heatpipe) to coś nie tak, bo to on powinien rozprowadzać ciepło z rdzenia karty, a przez to nabrać wyższej temperatury. Moja rada - rozłóż i złóż go jeszcze raz - 15 minut, a będziesz pewny, że wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zrobilem tak - odlaczylem wiatrak i:

1. Radiatory sa cieple [ale nie gorace] a HEatpipe jest srednio cieply, wiec chyba jest dobrze... jednak bez tego wiatraka tem obudowy skoczyla z 22 do 28 a proca z 33 do 38 wiec montuje :) Dzieki za help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz brzmi - z jednej strony wejda OCZ [miedziane badz aluminiowe] masz je na www.4max.com a po drugies stronie wejda te od Cooler mastera - material wszystko jedno jaki :LINKI::

 

http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=504

 

http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=86

 

http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=364

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja się dołącze do tematu - jakie radiatorki na pamięci można wcisnąć pomiędzy ZM-80C HP i karte graficzną (bez różnicy chyba czy radeon czy nvidia).

bylo juz o tym duzo. jedyne ktore wchodza to coolermajstry. a najlepiej poszukaj na chlodzeniu lub na grafikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kupilem zalmana tego na grafe :) cudenko bez wentylatora heat pipe sie rozgrzewa niezle i przenosi cieplo na druga strone radiatora, wysmarowalem cala rurke pasta tam gdzie sie styka z radiatorem i jest cacy. Dalem wentylka zalmana na 5V i wszystko jest lekko cieple i na dodatek wieje na radiatory na pamieciach :)

 

I najwazniejsze jest CICHO po prostu nie zaluje tej kasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...