Skocz do zawartości
Popixs

milion spraw w jednym tyglu :)

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nie prowadze rachunkowosci, bo akurat tym sie nie specjalizuje (jakos ta dziedzina mnie nie pociaga), wiec sie nie martw.

 

2. Nie pisalem nigdzie, ze rezerwy powoduja jakikolwiek ruch srodkow pienieznych.

 

Odgrzebalem gdzies swoje notatki z wykladow, wiec:

Tak czy siak tworzenie rezerw powoduje zamrozenie aktywow (wygospodarowanych), ale mylilem sie co do mechanizmu calej operacji.

 

Wiec rezerwy sa kreowane w momencie ich powstania (lub pozniej, ale nie po zakonczeniu okresu bilansowego) poprzez obciazenie wyniku finansowego w wysokosci aktywów wygospodarowanych w danym okresie na pokrycie przewidywanych wydatkow (czyt. uszczuplen aktywow). Generalnie ich celem jest zabezpieczenie przed niektorymi ryzykami dzialalnosci gospodarczej, gdyz oszacowujac ubytki aktywow gwarantuja zachowanie kapitalu wlasnego i odtworzenie aktywow netto.

 

Wawelski > masz racje, bo w uproszczniu obciazaja konta (przede wszystkim kosztowe): pozostale koszty operacyjne, koszty finansowe, starty nadzwyczajne, rozliczenie wyniku finansowego, zysk z lat ubieglych, wynik finansowy, naleznosci od wlascicieli. Pomijam tu ksiegowanie przeszacowan i niedoszacowan.

Rozwiazanie to kierunek odwrotny.

 

Wykorzystane srodki trafiaja na m.in.: rachunek bankowy, zobowiazania i rozliczenie WF.

 

Co do przypadku OVERCOOLED i owej gwarancji to z punktu widzenia ksiegowosci dzialanie na zasadzie zobowiazania zwyczajowego jest dla firmy troche lepsze.

Po pierwsze nie jestesmy w stanie wiarygodnie oszacowac procentu produktow uszkodzonych.

Po drugie forma obowiazku prawnego zmusza firme do tworzenia rezerw (zakladam, ze wtedy szacunki sa wiarygodne). Klient ma wtedy rowniez prawo pozwania firmy da sadu, jesli ta odmowi naprawdy badz wymiany produktu.

Po trzecie forma zwyczajowa ma charakter uznaniowy. W ryzach trzyma nas konkurencja i chec utrzymania sie na rynku (jak wiekszosc producentow zwiazanych z WC w Polsce), wiec kazda zasadna reklamacja musi byc uwzgledniana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Nie pisalem nigdzie, ze rezerwy powoduja jakikolwiek ruch srodkow pienieznych.

Jak nie? A kto napisał "Rezerwa bedzie oznaczala koniecznosc utrzymywania takich srodkow pienieznych "

 

Tak czy siak tworzenie rezerw powoduje zamrozenie aktywow

Masz złe notatki ;)

Rezerwy to księgowania wyłącznie na siódemkach i ósemkach (czyli na kontach nie mających nic wspólnego z aktywami).

 

poprzez obciazenie wyniku finansowego

I tyle. A jak są wyliczane, to nie ma znaczenia. Nie zmieniają aktywów. Właśnie na tym polega ich istota. Nie masz ruchów na aktywach, ale się ich spodziewasz (a jak się pojawią, to wpłyną na wynik). A chcesz już teraz przedstawić prawidłowy wynik. Dzięki rezerwom bez ruchu na aktywach odpowiednio możesz wpłynąć na wynik.

 

Wykorzystane srodki trafiaja na m.in.: rachunek bankowy, zobowiazania i rozliczenie WF.

Jakie środki? Jak poniesiesz koszt, to środki wypływają z rachunku.

 

Po trzecie forma zwyczajowa ma charakter uznaniowy.

Mówimy o różnych sprawach. Sprzedawca, sprzedający konsumentom odpowiada za wady towaru (sprawdź na googlach "zgodność towaru z umową") na podstawie ustawy. Nie jest to zwyczaj i nie jest uznaniowy. Nie ma znaczenia, czy udzielisz gwarancji na piśmie, czy też tylko ustawa będzie podstawą. Udzielanie gwarancji pisemnej ma sens, gdy jej postanowienia są lepsze dla konsumenta niż ustawa (np. mój monitorek miał 3 lata gwarancji door 2 door i do tego sprzęt zastępczy na czas naprawy - dlatego, gdyby padł, nie opłacałoby mi się reklamować na podstawie ustawy).

Więc tak czy inaczej klient może Was pozwać do sądu i tak czy inaczej powinniście tworzyć rezerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, napisalem juz prawie wszystko i sie skasowalo.

 

Rezerwa tak czy siak powoduje "zamrozenie" pewnych srodkow/ Mozna powiedziec, ze aktywa przypisane rezerwom czekaja na pokrycie oszacowanego ryzyka (np. gdy firma zwyczajowo akceptuje zwrot sprzedanych towarow bez podania powodu).

 

Sorry walnalem sie przy kierunku w przypadku wykorzystania rezerw. Rozliczenie nastepuje miedzy kontem Rezerwy... a:

1. RB - wydatki pieniezne

2. Zobowiazania - np.: z tyt. rozliczenia podatku dochodowego

3. Rozliczenie WF - wykorzystanie rezerw na pokrycie straty lub zasilenie zysku do podzialu.

 

Zdecydowanie forma zwyczajowa ma charakter uznaniowy, bo pamietaj, ze moze wystapic sytuacja, ze firma przyjmuje zwrot towarow, bo kupujacy myslal, ze np.:produkt wyglada troche inaczej, ma inne wymiary i chce go oddac. Tak samo niektore przypadki reklamacji musza byc rozpatrywane indywidualnie jesli zachodzi prawdopodobienstwo tego, ze Nabywca przyczynil sie do jego uszkodzenia. Mozna jest rozpratrywac pozytywnie chociazby dla image'u.

 

Niezgodnosc towaru z umowa przyszla do Polski wraz z harmonizacja prawa z UE. Obowiazuje zawsze podczas transakcji zakupu-sprzedazy miedzy Kupujacym, a Sprzedajacym. Kazda firma (i my tez) musi tego przestrzegac dlatego jesli osoba dostala zly blok to wymieniamy uszkodzona czesc lub tez go naprawiamy. "Nieznajomosc prawa szkodzi" - przyjmujemy, ze kazdy Konsument zna swoje prawa i obowiazki.

 

Nie udzielamy gwarancji pisemnych, bo po prostu usluga po sprzedazy nic innego od minimum nie przewiduje.

 

"tak czy inaczej powinniście tworzyć rezerwy" - przejdz sie na gielde komputerowa i zapytaj handlarzykow czy tworza oni u siebie rezerwy na wypadek niezgodnosci :) Teoria, a praktyka to w wielu przypadkach zupelnie rozne rzeczy. Mnie tez uczono wielu metod oceny standing'u przedsiebiorstw i jak i tez metod wyceny projektow inwestycyjnych tylko co z tego jak wiekszosc z nich dotyczy duzych firm z wielkimi inwestycjami. Ja bardzo szybko sie przekonalem, ze w small business'ie jest troche inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......to jest topic o finansach i ekonomi, czy co????

 

pogadajcie sobie na gg, czy na jakims chatcie(a wyniki waszej dyskusji mozecie wzucic w pdf'ie dla wiadomosci ogolu ;)) a nie zasmiecacie topic.......chyba ze innych to interesuje, ale nie sadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokoj panowie z rachunkowoscia bo w czwartek mam zerowke z tego. cwiczenia, zaliczylem na bdb, ale bylo to dzielem przypadku a nie wiedzy.

 

mozecie pogadac o socjologii bo z tego tez nic nie wiem, a bardziej mi sie przyda niz rachunkowosc :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ZALMAN tez robi aluminiowa gore. Wyglada to bardzo ladnie, jest dosc tania i lekka. Odpowiednia obrobka powierzchni nie dosc, ze daje dobry wyglad to tez zabezpiecza przed korozja elektrolityczna.

 

Niemiec > nie pekaj! Sama rachunkowosc jest w miare fajna, ale inna sprawa pisac to na kontach, a inna w programach (ja zadnego na oczy nie widzialem i nie mam zamiaru sie zapisywac na zadne laboratoria z tego).

Co do socjologii to jest to gadanie o niczym, wiec na pewno cos wymyslisz. Ja caly egzamin z tego zerznalem z ksiazki :)

 

Co do polemiki z Wawelskim to spoko. Przeciez nie pyskujemy, nie bluzgamy tylko toczy sie normalna, zdrowa dyskusja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to koniec z rachunkowością (chociaż dalej nie zgadzam się z Lukas20).

Co do przyjścia "niezgodności towaru" z UE, to nie dokońca. Zmieniła się nazwa - wcześniej była rękojmia (a działa bardzo podobnie).

 

A przechodząc do tematu właściwego.

To bloczek ma mieć top aluminiowy, a resztę miedzianą?? Eeee, na pewno źle zrozumiałem. Były już na tym forum zdjęcia bloków z takich mieszanek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość ryzykowne IMO..

..Swiftech ma trochę praktyki w tej materii jednak..

..anodyzować, eloksować, czy jak by to się tam jeszcze nei zwało, trzeba

umieć.. ..jeden "goły" fragmencik wewnątrz bloku, na styku z podstawą,

czy przede wszystkim przy połączeniu z kroćcami, i bloczek idzie się

kąpać.. ..a rozszczelniony blok lubi kąpać się w towarzystwie..

 

..w jaki sposób będziecie mocować top do podstawy?

..klejem?.. ..by przecież lutować nie będziecie..

 

..a odnośnie wyglądu: zawsze bardziej podobał mi się D-Tekowy design,

niż Swiftechowy, więc głosuję za kolorem czarnym (a srebrny nie

pasuje mi tam ni w krzyż, ni w oko..).. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klocek - masz nas za amatorow :) ? skonczmy z jakimis mitami, mozemy, a co wazniejsze mamy zamiar byc najlepsi na swiecie, nasz wykonawca blokow/topów robi na przykład czesci do satelitów oraz do myśliwców mirage, wiec nie uwazam ich za amatorow, jesli mowia ze si, to si :)

 

dla powiekszenia waszej ciekawosc dodam ze blok bedzie nie tylko z alu/cu ale jescze z poliuretanu ;p (no i oczywiscie oring&srubki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klocek - masz nas za amatorow :)

Broń mnie boże.. ;) ..wg mnie jesteście reformatorami polskiego WC..

..nie chcę tylko, by te reformy były zbyt gwałtowne i nieostrożne vide Andrew

Lepper.. :)

 

mamy zamiar byc najlepsi na swiecie

Trzymam za słowo.. :)

 

dla powiekszenia waszej ciekawosc dodam ze blok bedzie nie tylko z alu/cu ale jescze z poliuretanu ;p  (no i oczywiscie oring&srubki)

Udało Ci się - ciekawość teraz już gryzie mnie w tyłek.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypmina mi się chłodnica z allegro warta 120zł wykonana w technologiach kosmicznych ;)

 

Co do bycia the best, macie moje wsparcie duchowe :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

niezla pompe mialem z tego :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popixs...czlowieku, zlituj sie nad nami, zwylkymi userami :D

Ilez mozna wymyslac nowe bloki ? I na dodatek trzymac nas w takim napieciu ? Przeciez to nie zdrowe... :D

 

A tak serio, to nie moge sie juz doczekac tych nowych bloczkow...

Zbieram ta kase na WC i zbieram...a tu ciagle cos nowego ;) Chyba nigdy nie kupie zadnego bloczku, bo zaraz bylby przestarzaly :D

 

PS. Czy pojawienie sie nowego bloczku wiazac sie bedzie z obnizka cen pozostalych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torwald => to jest stopniowe zwiekszanie napiecia przed premiera, budzenie ciekawosci itd. zpowoduje to, ze Popixs powie, ze jest premiera bloczkow to wszyscy sie na nie rzuca, nie czekajac na recke. tak dziala reklama i sugestia :)

 

Lukas20 => egzamian z soc to ja mam ustny, wiec jakie kolwiek sciaganie odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klocek - bedzie to chyba pierwszy blok kaskadowy na gpu/nb, oczywiscie bedzie pasowal tez na cpu, 1wlot 1 wylot, jak juz wiecie bedzie czarny(koniec votowania), cene ustala mate(w produkcji bedzie ciut drozszy od pawnee, ale niewiele bardziej) wiec raczej z tym do niego, wyglad bedzie mial inny niz nasze dotychczasowe bloki, jak wyjdzie zobaczymy, ja jestem dobrej mysli

 

niemiec - juz nie rob ze mnie eksperta od marketingu/reklamy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy bedzie to wprowadzone do mate'a? +- .. I jak z tymi nagrzewniczkami ? Jezeli mnei pamiec nie myli ( a z tym ostatnio kiepsko ) to ktos tu pisal ze majaa byc jakies fajne za 50zl sprowadzane w miare dobrym stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstepny termin odbioru to 10 lutego, doliczmy do tego tydzien na montaz/testy, 2 tygodnie na wszelakie opoznienia, tydzien dla mate'a na wprowadzenie... mamy poczatek marca, a kto wie czy cos jeszcze nie wypadnie (oczywiscie rownie dobrze moze wszystko w tydzien sie zalatwic, ale w to nie wierze ->prawa murphy'ego)

 

ja chyba tego nie mowilem o chlodniczkach?

napewno nie beda tansze niz lady, ale beda kolorowe (black i blue) i odrazu z kroccami, co oznacza ze jak uda sie z pompkami to bedzie mozna miec caly zestaw na sz.zlaczkach camozzi na przyklad, a to dopiero idiot proof :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...