Skocz do zawartości
GibONik

Płyty Główne firmy GIGABYTE

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownicy płyt GIGABYTE'a pomagajcie sobie wzajemnie. Piszcie tutaj wszystko na temat tych płyt.

 

 

 

 

Ja mam GIGABYTE 7VT600-L i nie mogę wycisnąć z procka AMD Athlon 1700XP+ więcej niż 2200 XP+. Może ktoś wie jak można więcej wyciągnąć z tego procka na tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ,ze sie wcinam :) Nie posiadam płyty Gigabyta ale konkurencji a dlatego przyłączyłem sie do postu bo nie bardzo kumam jak nie mozesz wiecej ?? Tzn.nie masz mnożnika ,masz ograniczone FSB,czy procek jest do bani??To wszystko i tak bedzie potrzebne innym któży odpowiedzą zeby ci pomóc takze napisz cos jeszcze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGOIA to proc na rdzeniu Palomino (0,18 ). 2200+ to i tak jestes lepszy od AMD ;) To proc a nie płyta Cię trzyma z o/c. Jeśli jesteś zainteresowany to odblokowanie mnożnika jest dobrze opisane w dziale FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o plyty Gigabyte'a to niedawno posiadalem GA-7VA. wymienilem na to co w podpisie, bo czulem sie troche ograniczony, jesli chodzi o O/C. teraz plytka w biurze pracuje. natomiast jej jakosc, stablinosc, wydajnosc sa pierwszorzedne. :) naprawde dobra rzecz, jesli ktos nie planuje za duzo zabawy w O/C, bo plyta nie ma regulacji mnoznika, napiecie tylko +5/7.5/10%, FSB jakie udalo mi sie wyciagnac to 185 stabilnie, ale byc moze to przez moj bardzo sredni proc(nie moglem mnoznika zmniejszyc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja jestem posiadaczem Ga7-VAX rev 1.1 plyta ogolnie spoko tylko raz miałem jajca jak kumpel dysk podlaczyl i komp 3 dni nie chciał wstac:D ale to chyba przez trefny zasilacz... u siebie co max wykrecilem to 13.5x180 (ale boje sie bo zasilka slaba + chlodzenie przecietne ) ,jak mialem 1700+ to doszedłem na wmiare stable w ramach testu na 5.5 x 193 no ale to KT400 wiec pci to high :D

Dobry bajer to Dual Bios , ale wadą jest brak zmiany mnoznika w biosie .. a co do napiec to praktycznie kazde jest osiagalne ;) Drut Mod na 1.85 + 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-7VAXP Plyta stabilna. Nie proobowalem owerklokowac proca bo nie jest on najlepszym okazem do podkrecania :(. Bez reseta komp mi chodzil 7dni (na WIN XP prof bez zadncyh dodatków typu SP1 itd) a poszla by dalej tylko podlaczalem kumpla dysk.

Aaaa wiatraczek na tej plycie po okolo 2-3 tygodniach zaczal strasznie glosno brzeczec :evil: ale go poprostu odlaczylem i wszystko jest OK. 8)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o stabilności płyt GIGABYTE. Ile może taka płyta wytrzymać bez restartu systemu?

moj brat ma ga7n400-l1 i kompa nie wylacza w ogole, restart robi co 5 - 6 dni bo windows zaczyna wariowac

sam mam ga7n400pro2 i nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-7VAXP Ultra - mobo bardzo stabilne, przy o/c jest O.K ale nie super.Max co wykręciłem to 2450 Mhz (full stable) przy mnożniku x14 i vcore 1,815 ale narazie wiecej nie pociągnie bo pamięci mam do d... :evil:

No ale jak ktos kupuje Gigabyte`a to nie do o/c tylko dlatego, że ma świetne wyposażenie i jest stabilna.

 

A wiatraczek rzeczywiście chodzi jakby chciał odlecieć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Od niedawna jestem posiadaczem zestawu jak w podpisie. Chciałbym maxymalnie wykorzystać pamięci zwiększając FSB do 200MHz (np. 10x200), jednak, gdy zwiększam FSB nawet do 170 komp nie odpala, a jeśli już to jest niestabilny po odpaleniu (np. wywala z 3D marków). Zwiększałem już napięcie na procku +10%, a także timingi na pamiątkach na standard, ale to nic nie daje:( i nie wiem czym to jest spowodowane. Czy to wina płyty czy procek jest do kitu (seria AQXEA0328 albo AQUCA nie pamiętam dokładnie). Przy ustawieniach 12x166 temp. idle 48 a stress 51-52 st. Może posiadacze tych płyt głównych coś poradzą?? Z tego co dotychczas przeczytałem to szanowny Zac nieźle sobie poczyna z tym mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jaki masz dysk twardy. Jeśli masz Seagate Barracuda to nie radzę zmieniać zbyt mocno FSB ponieważ te dyski strasznie tego nie lubią i po prostu nie uruchamiają systemu. Pozdrawiam

A co ma FSB do dysku twardego :?: 8O

 

To, ze sie system nie uruchamia, to nie wynika z tego ze dysk nie wytrzymuje, tylko PROC/plyta ... Trzeba mu dac wyzsze napiecie .... Ew. zabawa z mnoznikiem, FSB itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zgadza sie, że FSB jest odizolowane od AGP i PCI na Nforce2 wiec HD nie ma tu nic do rzeczy. Ale prosze o pomoc w moim problemie i nie widze jej. Napisalem juz ze napiecie zwiekszalem o 10% czyli do ok 1,83V z 1,65V i nic to nie dało. Przy FSB 200 komp nawet nie wstal z mnożnikiem x10 czy x9. A moze zmniejszyć napiecie?? Jak myslicie pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze powienies ustawic fsb 166/pamiec synchro 2,5-3-3-8/mnoznik na default zostaw lub obniz troche/vcore na default. przetestuj to prime95 (torture test->blend) pol godzinki a pozniej jeszcze pol z max fpu stress. zanotuj jakie masz temp i napiecia podczas tego 'meczenia';). jesli 0 bledow to zwiekszaj fsb o 5 i co jakis czas zmniejszaj mnoznik zeby nie przekroczyc 2GHz. jesli sie nie bedzie botowal to fsb - 5 i przetestuj prime95 tak jak wczesniej. zwroc uwage w jakim tescie wystapily ewentualne bledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIGABYTE - muszę przyznać że jest to moja ulubiona FIRMA.

Obecnie posiadam GA-7VAX i jestem z niej BARDZO zadowolony.

Płyta naprawdę STABILNA i BARDZO WYDAJNA mimo iż jest to KT400, bez ściemniania ale przy TOP PERFORMANCE i pamiątkach 2-2-2-6 1T synchro z CPU wyniki ma lepsze do Nf2 i NIECO gorsze od Nf2 w dualu.

Winda chodzi na niej od października i jeszcze sie nie zamuliła 8O , a bywało że na innych płytkach rutynowo raz w miesiącu reinstall.

Co do oc to regulacja FSB z biosu co 1mhz przy czym >100, >133, >166 DIP na płycie, regulacja mnożnika też DIP na płycie, zmiana napięcia dla:

DIMM, CPU, AGP. I tu jedynie extremee overclockingowcy mogą nażekać że tylko + 10% na CPU.

Mój Duronek 1600 chodzi na defaultowym mnożniku 12x na FSB 166 (333) na 2003Mhz na napięciu 1,62v (na niższym winda nie startuje).

Naprawde polegam na tej firmie i mimo iz dla znajomków składam przeważnie sprzęt na EPOX'ach 8RDA(3)+ to ja zawsze wybieram GIGABYTE'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ga-7VAXP, super stabilna płytka, żadnych blue screenów, bardzo dobre wyposażenie, wydajność w tej chwili jak dla mnie wystarczająca, nie grymasi z pamięciami...tylko wiatraczek na NB jest mocno irytujący, ale już czeka zalman nb32-J żeby go zastapić. Mam ją ponad rok.

Z ciekawostek...przeżyła spokojnie 2 codegeny które poszły z dymem :wink: Nic innego nie ucierpiało.

Próby podkręcania...to właśnie na tych codegenach: xp1700 JIUCB 0251...czyli pierwszaczek z tych słynnych 1700+...raz ruszył na 2400+...i zasiłka zaprotestowała:). Na drugim codegenie chodził jako 2200+. Teraz mimo że jest thermaltake 420W DF to chodzi na standardzie 1700+, bo przestałem grać...i nie potrzeba mi więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie male pytanie : czy na plycie ga7n400 da sie w jakis magiczny sposob uruchomic tryb asynchro FSB/PCI/AGP . Bo z tego co widze w biosie to mozna przypisac wartosc tylko dla Agp . Procek taki jak w podpisie ale ostatnio chodzi na Default bo troche sie boje o HDD przy zmianie mnoznika na 12,5x166 komp odpala i dziala poprawnie ale seryjny program Gigabyte Easy Tune pokazuje 41Mhz na PCI :twisted: Programik ma tez opcje przelaczenia w tryb asynchro ale przy kazdym wznowieniu programu z traya dalej wskakuje 41Mhz . Prosze o pomoc bo procek sie fajnie kreci a szkoda mi HDD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wierzę w ET4 strasznie lekceważy dane z czujników.

A teraz JOKE!: ja mam ga-7dxe i nic wiecej nie powiem....

no moze jedno blondynka nie jest w stanie tego czegoś popsuć :)

bardzo stabilna, jak się ją dobrze przykręci to się 3ma tej obudowy jak rzep! Tak serio to bardzo prymitywna, więc rada nie kupujcie od nikogo używanej (na szczęście nowych już nie produkują). Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...