Skocz do zawartości
HipHopAst

WC vs Volcano7+

Rekomendowane odpowiedzi

Stanolem przed wyborem:

Kupic Wentylator Volcano 7+, czy zrobic swoje WC.

Cenowo to bedzie to samo, ale na czym bede mial leprza wydajnosc??Sklad WC bedzie nast:

Blok na procesor uzyje z oferty CPC za 50 zl. Okablowanie mam w domu, pompke (jakas do 1200l/h), nagrzewnica od Kadeta, wentylator na nagrzewnice 80mm.

Jak widac zrezygnowalem z pojemnika na wode. Pompka bedzie przyczepiona do obudowy na gumowej podkladce (wibracje). Czy ten zestaw bedzie leprzy od tego wentyla. Czy brak pojemnika bedzie mial znaczaca role w dzialaniu ukladu (temp bedzie wyzsza)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz brać C_C to lepiej już tego V7+, zdecydowanie lepiej.

No chyba że masz Durona 1,6 i nie zamierzasz kręcić, to C_C będzie cichsze ale na pewno nie wydajniejsze.

LiZzArD ma rację, zerknij na Allegro, znajdź jakiś sensowny bloczek a reszta może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stary... CPC to szajs... a nawet jeśli nie to przynajmniej ma taką opinię więc jak to kupisz to lepiej nie dawaj do podpisu. Taka prawda o cpc... pomyśl o czymś innym... najwyżej dopłacisz troszke kasy, zapożyczysz się u kumpli ale nie bierz bloku z cpc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volcano7+ jest bardzo głośny, więc lepiej cpc.

Faktycznie ma marną opinię, ale większość tych ludzi tak naprawdę nigdy nie widziała cpc.

Możesz też poszukać jakiegoś fajnego bloku na allegro, www.bloki.pl albo w discotech'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze chesz ode mnie bloczek cpc? oddam za darmo, bo mi sie jakos rozszczelnil... coz caly czar cpc. ten koles wspolpracuje chyba z AMD i Intel, bo po zakupie cpc odrazu musialem wymieniac procesor, szczescie ze mobo z gwarancji przyjeli. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HipHopAst, mowisz ze masz pompe i nagrzewnice (przyda sie na nia wiekszy wentyl) wiec radziłbym dołożyc troche do bloczków i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> jakis z www.bloki.pl np. Huricane za 99zł a jak $$$ brak to NorthStar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wżjol cpc ciszej będzie i raczej podobna wydajność, a jakbyś lepszy blok zapuścil to wydajnosć sporo lepsza

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Skad wy sie <span style="color:red;">[ciach!]</span>a bierzecie?

CPC TO GOWNO NIEPOSPOLITE!!! NADAJE SIE DO PRZETOPIENIA NA MIEDZ DLA CFD I MCS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wżjol cpc ciszej będzie i raczej podobna wydajność, a jakbyś lepszy blok zapuścil to wydajnosć sporo lepsza

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Skad wy sie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> bierzecie?

CPC TO qpa NIEPOSPOLITE!!! NADAJE SIE DO PRZETOPIENIA NA MIEDZ DLA CFD I MCS :P

No nie wiem a jak sie okaże że te bloki z cpc maja jakąś nieczystą miedz to tylko by renome CFD I MCS rozwaliły :P :twisted: :twisted: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wżjol cpc ciszej będzie i raczej podobna wydajność, a jakbyś lepszy blok zapuścil to wydajnosć sporo lepsza

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Skad wy sie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> bierzecie?

CPC TO qpa NIEPOSPOLITE!!! NADAJE SIE DO PRZETOPIENIA NA MIEDZ DLA CFD I MCS :P

No nie wiem a jak sie okaże że te bloki z cpc maja jakąś nieczystą miedz to tylko by renome CFD I MCS rozwaliły :P :twisted: :twisted: :P
Ano fakt... Moze to byc pomiedziane aluminium albo cus :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stary... CPC to szajs... a nawet jeśli nie to przynajmniej ma taką opinię więc jak to kupisz to lepiej nie dawaj do podpisu.

Tak, tak. Lepiej nie dawaj do podpisu, bo jeszcze wpier... na ulicy obskoczysz :D :D :D

 

No to popisales sie rzeczowym argumentem Khunu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to sam oceń obiektywnie jak czujesz sie w obecności V7+ w kompie (hałas), jeśli jego głośnośc Ci nie przeszkadza (nie musisz odrazu obrotów na High dawać :lol: , low jest zupełnie wydajne) to lepiej wez Ac, a jesli koniecznie chcesz WC to do podanego zestawu zapodaj lepszy blok, po co płacić 50zł za "coś" co niedługo odstawisz na półke ??? Może lepiej poczekac i odrazu zrobić przyzwoity zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 50 zł możesz róznież kupić jakiś jeden z modeli wierconych bloków, które na pewno będą o wiele ... wiele lepsze niż ten pustak z CPC wypełniony złomem. Sam do niedawna jechałem na tego typu bloczku (MCS) i jako startowe WC bardzo go sobie chwalę. No i najważniejsze jak zaczniesz budować WC od razu na dobrych komponentach to z czasem tylko dokładasz i nie musisz wywalać badziewnych rzeczy (nic się nie marnuje - stary blok wiercony obecnie siedzi na grafice). Lepiej kupić raz a dobrze, bo tak to wszystko mija się z celem - szkoda Twoich pieniędzy.

Wnioski wyciągnij sam ... oby tylko nie po czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego, co chcesz chlodzic i po co. jak slabszy niekrecony procek - to cpc sie nada (choc faktycznie zmiana bloku na wydajniejszy i dodanie chlodnicy da mu boosta). a jesli szukasz czegos bezobslugowego i pewnego - wez wiatrak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam blok north base z bloki.pl najtańszy z wierconych i bardzo go sobie chwale mimo ze to nie jest zaden high end, a po obejzeniu zdjecia bloku C_C w środku to mało z krzesła nie spadłem więc omijaj C_C z daleka

za blok + pompka + pojemnik śniadaniowy :D + 2m węża zapłaciłem 110 zlotych + kadet +4x80x80 na 12V i mam w stresie max 35C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam blok north base z bloki.pl najtańszy z wierconych i bardzo go sobie chwale mimo ze to nie jest zaden high end, a po  obejzeniu zdjecia bloku C_C w środku to mało z krzesła nie spadłem więc omijaj C_C z daleka

za blok + pompka + pojemnik śniadaniowy :D  + 2m węża zapłaciłem 110 zlotych + kadet +4x80x80 na 12V i mam w stresie max 35C

Odczyt chyba z czujnika w obudowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje tak kupic bloczek jakis nukleon albo uriel i do tego pompke + weze waiderko z piwnicy i woda z kranu

potem zbiertac na chlodnice :)

tak ja zrobilem i mam podobnie zrobilem mam cisze i spokoj

a v7+ i tak wczesniej kupilem bo sie troche balem wody w kompie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje tak kupic bloczek jakis nukleon albo uriel i do tego pompke + weze waiderko z piwnicy i woda z kranu  

potem zbiertac na chlodnice :)

tak ja zrobilem i mam podobnie zrobilem mam cisze i spokoj

a v7+ i tak wczesniej kupilem bo sie troche balem wody w kompie :)

A znajdziesz mi taki blok za 50 zybli? Ja bym sprawdzil Blok Z bo moze byc wydajniejszy od wierconych ale powtarzam ze to nie za bardzo sprawdzona konstrukcja (chodzi mi o brak powarznego testu ale praktycznie zaden blok go nie ma :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mu chodzilo o N2 czy U2 one nie sa za 50 zybli ale troche wiecej.

Dziwne jest to co piszesz, bo ja widze takie zdanie:

Blok na procesor uzyje z oferty CPC za 50 zl.

, a ja mu tylko doradzam kupno innego bloku za podobna sume.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz bedzie chodzic na Athlonie 750 @891MHz.

Docelowo bedzie to Duron 1400 @ AXP 2400+.

Jednak zdecydowalem sie na Volcano 7+, poniewaz nie jestem w 100% pewien co do WC i mam zmodowana obudowe (Okna) i WC by psolo widok wnetrza.

Ze co? WC bedzie CI psulo widok wnetrza :D

:lol:

Poczekaj, niech no swoje skoncze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowalem sie na Volcano 7+, poniewaz nie jestem w 100% pewien co do WC i mam zmodowana obudowe (Okna) i WC by psolo widok wnetrza.

Pooglądaj budy z WC:

http://www.moded-kompz.net/modules.php?op=...lery&file=index

 

 

ps.

Może mi ktoś podesłać zdjęcie cpc od środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...