Skocz do zawartości
siebek

Pasta na bartonie

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupilem sobie nowego kompa. Posmarowalem rdzen mojego bartona 2500+ pasta Titan Silver Grease. Gdy chcialem usunac nadmiar wacikiem, przejechalem nim przez cala dlugosc procka. Chcac usunac ta paste z powierzchni procka tylko ja rozprowadzalem (bo uzywalem do tego suchego wacika). W ten sposob ubabralem ok. 30% pow. bartona. :D

Po znalezieniu na tweaku kilku tematow o czyszczeniu procka, udalo mi sie szczoteczka wyczyscic prawie wszystko. Niestety gdy patrze na procka pod swiatlo widze gdzieniegdzie opilki srebra. Za chiny nie moge tego usunac, a nie chce mocno szorowac szczoteczka bo sie troche boje.

Macie jakas rade co z tym fantem zrobic. Mozliwe jest ze moze spowodowac to uszkodzenie procka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem brudny i wziołem szczoteczke i wyczyściłem ciepłą wodą z mydłem jak czyścisz samą wodą to nic nie pomaga :D

Nie napomnij o wysuszeniu procka chyba nie musze ci tumaczyś jak się to robi :D

Mi to pomogło mam nadzieją że pomogłem tobie w problemie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na następny raz warto pomyśleć o zakupie dobrej i wydajnej pasty, która nie przewodzi prądu i nie będzie problemu:

Arctic Ceramique ok 15zl

Nanotherm XTC+ ok 35zl

Uzylem pasty, ktora dostalem razem z coolerem. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzylem pasty, ktora dostalem razem z coolerem. :/

Moja dobra rada!!!

Dokup sobie jedną z tych, które ci poradziłem (podobna wydajność ale Nanotherm jest więcej). Nie przewodzą prądu(nie ma ryzyka zwarcia czegokolwiek) i na 100% będą wydajniejsze od tej co masz.

Uwierz mi!!!

Dobra pasta potrafi obniżyć temperaturę proca o 2-5C.

Też kiedyś na to nie zwracałem uwagi dopuki nie zjarałem Atlona 1400 TBirda przez Arctic Silver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam WD-40, dlatego ta opcje na razie odstawiam, ale dzieki za rade.

Wyszorowalem szczoteczka i plynem do naczyn. Rzeczywiscie juz jest lepiej. Pod lupa wypatrzylem ze jest jeszcze jeden opilek srebra :P na mostkach (czy jak to sie nazywa :P ). Ale on dalej nie chce zejsc, nawet jak paznokciem skrobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze sprawuje sie w roli czysciciela pasty srebrnej zwykla gumka szkolna - najlepiej w miare miekka. Jak doczyscisz gumka - wtedy pedzelkiem zmiec skruszone kawalki gumki i ponow akcje. Jak juz doczyscisz, to przemyj wszystko spirytusem i po sprawie :idea:

Zawsze tak czyszcze proca i jeszcze nigdy nie mialem problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszorowalem woda z mydlem, przetarlem gumka, wyczyscilem pedzelkiem, a na koniec wyczyscielem jakas ruska wodka (jakies paliwo rakietowe :P ) :D . I jak na razie nie widze juz zadnego opilka :D . Dzieki wzsystkim za rady. Zobaczymy pozniej czy dziala. Teraz czekam tylko az dojedzie do mnie monitor. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na następny raz warto pomyśleć o zakupie dobrej i wydajnej pasty, która nie przewodzi prądu i nie będzie problemu: 

Arctic Ceramique ok 15zl 

Nanotherm XTC+ ok 35zl

czy te pasty mozna bez broblemu stosowac do 'miedzi'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może już to ktoś pisał ale ale ja mam taki mały patęcik .. 8)

 

poporstu jak sie wcikiem cały nadmiar zbierze i nadal pozostają kawałki pasty .... to pszykeljam taśme pszezroczystą ...i delikatnie paznokciem ..w miejscu gdzie się pszykeiło no i łądnie schodz :)

 

może to troche głupie itp ale najważniejsze że dzała :)

 

CU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wziąłem ludwika i athlona (cały w paście srebrnej) - poszedłem do łazienki... Najpierw polałem procesor ludwikiem i paluszkiem ładnie wyczyściłem, po czym pod letnią biezącą wodę... Procesor wyglądał jak nowy! Nalezy pamiętac tylko o dobrym wysuszeniu... W kwestii standardowj białej pasty, to najlepsze wfekty daje czyszczenie "na sucho" - papierem toaletowym - poprzez "wcieranie".

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...