Skocz do zawartości
djswistak

JAKI MONITOR CTR 17" NAJLEPSZY W CENIE DO 700 ZL

Rekomendowane odpowiedzi

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3449

 

1024x768@85Hz. Uwaga na geometrię, ale i tak w tej cenie gdybym miał teraz kupować, wybrałbym to samo.

A nie lepiej juz ten ?

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3124

 

To samo, tylko, ze szary/bialy. A cena 50 zl nizsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarnego, i na białego bym nie zamienił. Raz, że wygląda fajnie, a dwa że monitory się brudzą jak cholera - zwłaszcza jak przy nich palisz. BTW w niektórych sklepach różnica między białym a czarnym jest 30zł, jak ja kupowałem, to za kolor dopłacałem 70zł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moze wezme jednak tego czarnego ;]

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20754882 - To jest wyzszy model. W komputroniku 999 ... Jakis gosc na allegro wlasnie go ma i czekam na odpowiedz ile za niego chce.

 

Djikstra masz moze jakies real fotosy tego monitora ? Chcialbym zobaczyc jak sie prezentuje ;] Nie masz z nim jakis problemow [ gry, wyzsze rozdzielczosci itd. itd.] ?

 

Z gory dzieki za odpowiedz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam cyfraka, ale jak pogooglasz, to pewnie zdjęcia znajdziesz...

Wyższych rozdzielczości prawie nie używałem, ale:

1152x864@75Hz, 1280x1024@60Hz. Wiem, mało, ale wolę to, niż naciągane parametry konkurencji w tej cenie. BTW naprawdę nie widziałem różnicy między moim@85Hz, a samsungiem kumpla@100Hz.

Ten z allegro ma już monitor diamondtron (czyli flat z maską szczelinową) i funkcję superbright. Bardzo fajny, bawiłem się nim i strasznie go chciałem, ale nie było mnie stać, jak kupowałem swojego. Masz kasę - bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poczytać o moim problemie na innym forum.

Mi polecano LG 700P ale jego cen ajest trochę wyzsza

Na giełdize polecano Philipsa 104P na Diamond Trondzie

No i znajomi 19" używane nie znacznie :) również na Diamond Trondzie.

 

Podziwiam za zdecydowanie, mi niestety ukryszyły sie fundusze i wyszły nici ale sam nie mogłem sie zdecydować na ani jeden z proponowanych mi.

 

Polecam gdy Forum WGK wstanie zajrzec do mojego postu ;)

Potem podam link

 

Doszedłem natomiast do wniosku ze lepiej dopłacic mimo wszystko i kupic 19" NEC był za około 900 - 1000 zł ale to 19 i tez Diamond Trond

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie brzydki.

Uroda jest kwestją gustu, ale TCO 2003 a to jets potwjerdzenie dobrej jakości

Racja.

 

Certyfikaty certyfikatami, a dobry monitor dobrym monitorem. Musze ogladnac tego NECa na zywo ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ten gosc chce za niego 730 zl. Monitor jest 3-tygodniowy, ma gwarancje 3 lata door-to-door.

 

A w komputroniku kosztuje 999 zl 8O Hmm niezla okazja ... szkoda ze ma 2 pozytywy [ w sumie 2 za sprzedaz ] i 1 negatyw [ za kupno ] , nie wiem co o tym myslec ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie zastanawiam nad zakupem monitora... mam dwa na oku:

IIYAMA

NEC

 

Co o nich myślicie??

iiyama nawet ok... ten nec... no coz... za ta cene mozna kupic cos lepszego... a ew. doplata 40/50zl i masz juz 791sb IHMO lepszy od tego :P

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=60713 - polecam lekturke ;-)

 

a ja szukam do 750zl zeby 70Hz wyciagal przy 1600x1200....

ta granica jest troche za niska ;-) 789zl - philips 107p4 100% 70Hz w 1600x1200... po w wgraniu sterow dla wersji 107p4+ w tej rozdzielczosci (1600x1200) mozna wyciagnac 75Hz... za ok. 999zl sa neci fe791sb on w tej rozdzielczosc ponoc wyciaga 76Hz 8) (jak nie widac roznicy to po co przeplacac ;-) ) btw. ten philips ma pasmo przenoszenia wieksze nic z nec - 234 vs 210 MHz (oba monitory sa na diamandtronie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pierwszy philips jest dobry?

mam go i nie mam do niego zastrzezen... obraz zyleta, nie meczy oczu, light frame daje czadu, choc czasem jest zbyt ostre (na filmach ok, w pes meczy, w nfs juz nie... loteria w jakiej grze bedzie ok... ale inne modele maja tak samo)

co powiesz na to? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10368 

wyciaga 75Hz przy 1600x1200

ten 107p4(0) tez wyciaga 75Hz (po wgraniu innych sterow... ktore sa i tak "kompatybilne" z tym monitorem - 75Hz jest i dziala w windowsie)

co do tego co ty podales to mam wrazenie ze jest to poprawiony 107p4(0) - taka sama maxymalna rozdzielczosc i odswiezania... w tym monitorze (p4 i p40 - nie wiem jak w p50) jest tez zablokwane odswiezanie powyzej 85Hz w 1024x768 - windows/stery do monitora - wszedzie, ale z pomoca przyjdzie refresh force - 100Hz gwarantowane ;-)

wg. ulotki philipsa ten p50 ma pasmo przenoszenia 250MHz - p4(0) "tylko" 234MHz

poza tym informacja komputronika nt. maxymalnej rozdzielczosci przy odswiezaniu 85Hz (1600x1200) jest niepoprawna

1600x1200 75Hz

jest to takze niemozliwe gdy przypatrzymy sie czestotliwosciom odswiezania pionowego i poziomego - oba monitory maja je takie same - odpowiednio 160Hz i 92Hz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie zastanawiam nad zakupem monitora... mam dwa na oku:

IIYAMA

NEC

 

Co o nich myślicie??

Dołożyłem jeszcze trzech kandydatów...

PHILIPS

BELINEA

LG Flatron

Wypowiem sie tylko co do Flatrona. Nie kupuj go. Bylem u kumpla go ogladac ... Po 2,5h nie moglem wytrzymac przed ekranem. Bardzo szybko meczy oczy. Poczytaj komentarze na komputroniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o monitorach Hyunday'a są stosunkowo tanie... ale jak się sprawują??

widziałem dwa w sklepie (17") i odtwarzany film byl w niezlej jakosci - ostrosc znacznie lepsza niz panelach lcd od prestigio... jedynym mankamentem tych monitorow od hyundaia byl czarny, ktory wygladal jak szary - co do geometrii wypowiedziec sie nie moge bo nie sprawdzalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie nie wiem ale mam belina 10 30 60 100hz przy 1152 864 1600z1200 ma 70hz monitor ma prawie 5 lat i jak długo bawie sie kompami nie widziałem 17' do 1000zł o takich właściwościach

i radził bym ci kupić własnie taki monitor tylko nowego juz dawno nigdzie nie widziałem lecz poszukaj moze po komisach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej no ja kupilem teraz p50 powiem tak chcialem philipsa p40 ze wzgledu na kineskop Diamondtrona. Kineskop niestety juz nie produkuja :(:( i monita tez wiec skusilem sie na p50 choc jest na kineskopie FILIPA i kolorki sa wypas oczy sie nie mecza (100 hz robi swoje) duze rozdzielczosci do 1920 no i gabaryty monitora sa male ( nie taka szafa jak Samsung 757 MB) mialem male problemy z geometria pol dnia ja ustawialem ale sie udalo choc i dalej nie jest idealnie jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wawie w "kerfurze" Neca 19" za 1kzł - mam jego 17" odpowiednik i jestem zachwycony.

 

Poradziłem kumplowi aby go kupił i jak podłączył w domu to z radości niewiedział w co ma mnie całować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej no ja kupilem teraz p50 powiem tak chcialem philipsa p40 ze wzgledu na kineskop Diamondtrona. Kineskop niestety juz nie produkuja :(:( i monita tez wiec skusilem sie na p50 choc jest na kineskopie FILIPA i kolorki sa wypas oczy sie nie mecza (100 hz robi swoje) duze rozdzielczosci do 1920 no i gabaryty monitora sa male ( nie taka szafa jak Samsung 757 MB) mialem male problemy z geometria pol dnia ja ustawialem ale sie udalo choc i dalej nie jest idealnie jestem zadowolony

Podobno P50 ma wejście USB?

Jeśli tak to czy ono służy do regulacji ustawień monitora spod windy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze monitory sa na trinitronie

ubolewam nad tym ze sony nie produkuje juz 17 ani 19 tylko powyzej 20'

i niech nikt nie chrzani ze przeszkadzaja jakies dwa paski

sam mam soniacza e200 rok czasu

kumpel ostatnio wpadl i powiedzial ze widzi jakies paski

mysle co on gada zjarany czy co???

a ja zupelnie zapomnialem ze one sa dopiero gdy intensywnie sie wpatrzylem to je zobaczylem

ale sam na poczatku widzialem je, ale to kwestia kilku dni i sie juz ich nie widzi

ale za to jakie kolorki bo w koncu maska szczelinowa a nie jakies bardziewie perforowane ze kolor czarny to szary a bialy tez szary

przynajmniej te kineskopy sa naprawde plaskie a nie jakies zalewane walce jak fltaron ez czy szajsungi nawet za 800 zeta!!! poprostu zgroza

juz nawet z trudem mozna dostac soniacza na allegro

aha sa jeszcze monitory dell na fd trinitronie za naprawde rzystepna cene tyle ze uzywane ale naprawde wartej swojej ceny

tak pozatem te kineskopy sa bardzo zywotne

poprostu full wypas

mialem okazje juz widziec flatrony i inne plaskie wynalazki ale sony i tak bije na leb zwlaszcza soczystoscia kolorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...