Skocz do zawartości
Włodi

ECS P4VXASD2+ plus GF4Ti4200 !!TOTALNA PORAŻKA !!

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem krótko: :evil: :evil: :evil: 6800 marków :evil: :evil: :evil: !!!!!!!!!!!!!!

 

Jak to zobaczyłem myślałem że mnie potarga z nerwów, ale już troche ochłonąłem i powiem wam, że pożyczyłem na testa prolinka Ti4200 64MB od kumpla, który na niej wyciska coś koło 11k.

 

Zapuściliśmy pierwszy test. Już na samym początku kumpel zaczął polewać, a ja przerażony patrzyłem z przerażeniem na to co sie dzieje na monitorze :x Na przykład "Car Hase" High det. chodzi średnio 25 fps, a na moim gf2mx 20fps :lol: :lol: .

 

Potem zapuścilimy NFS-a. 1280, wszycho max - nie da sie grać. Dobra, 1024, wszycho max, bez motion blur - nie da sie grać. (spada do 7fps).

 

 

Teraz tak: na 90% wiem że to jest wina MOBO, 10%, że proc. Chociarz kumpel na tej karcie, na celafonie 1,7 i Abit miał 8000pkt.

 

 

Wiedziałem że nie będzie nalepiej ALE ŻE AŻ TAK:!: :!: :!: :!:

 

 

UPDATE:

Teraz reinstaluje winde, może to coś pomoże, ale wątpie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta plyta to shit !!

kumplowi ktory ma dokladnie takie same parametry jak ty sprzedalem RADEONA 9200 FICA (128bit) i mial na niej UWAGA: 2500PKT a ja na moim configu cislem na niej nawet 8000! Nic nie pomoglo po prostu plyta badziewnie sie pieprzy albo jest taka "od urodzenia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią tylko o płycie, a nikt o procku nie wspomni. Proste.

ECS + Celeron = no comment

 

Twój wynik to chyba i tak niezły. Dla porównania: ja na Celeronie 2000 i GF2 GTS miałem 2700pkt, koleś na PIII 800 i GF2 GTS miał 3300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią tylko o płycie, a nikt o procku nie wspomni. Proste.

ECS + Celeron = no comment

 

Twój wynik to chyba i tak niezły. Dla porównania: ja na Celeronie 2000 i GF2 GTS miałem 2700pkt, koleś na PIII 800 i GF2 GTS miał 3300.

znowu nie przesadzajmy ze p3 800 bedzie lepszy od celki 2000 !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej ?? sądząc po symbolu płyty to masz VIA więc VIA hyperion musdisz zassać, bez tego wyniki odą minimum 50% w dół.

no i celeron zaniża sporo co nie zmienia faktu, że jest za mało w porównaniu do kolegi.

:!: STERY :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włodi założył głupi temat i pewnie nawet tu nie zagląda, nie mówiąc już o odpowiedzi. po kij się produkować skoro koleśnie zaszczyci nas odpowiedzią czy pomogło co napisaliśmy ??

jak dla mnie koleś nie wgrał sterów do mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za nieobecność.

 

A więc stery do mobo mam te najnowsze chyba 4.49.Zresztą testowałem trakże bez sterów (domyślne z wina) i wynik się nie zmienił.

 

Zastanawiam się czy nie zabrać tej płytki razem z procem do serwisa, niech mi ją przetestują czy wszycho z nią w porządku bo ten wynik jest tragiczny.

 

Proc raczej nie jest taki najgorszy, bo kupel na cel 1,7 i tej grafie miał 8000, ale miał abita BD7 II i 384ram (266mhz).

 

Ok napiszcie co myślicie o wizycie w serwisie. Nie będzie mnie przez tydzień bo jade na ferie.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta plyta to shit !!

kumplowi ktory ma dokladnie takie same parametry jak ty sprzedalem RADEONA 9200 FICA (128bit) i mial na niej UWAGA: 2500PKT a ja na moim configu cislem na niej nawet 8000! Nic nie pomoglo po prostu plyta badziewnie sie pieprzy albo jest taka "od urodzenia"

A czy taka możliwość, że płyta ma np.uszkodzony chipset i przez to tak spowalnia to wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta plyta to shit !!

kumplowi ktory ma dokladnie takie same parametry jak ty sprzedalem RADEONA 9200 FICA (128bit) i mial na niej UWAGA: 2500PKT a ja na moim configu cislem na niej nawet 8000! Nic nie pomoglo po prostu plyta badziewnie sie pieprzy albo jest taka "od urodzenia"

A czy taka możliwość, że płyta ma np.uszkodzony chipset i przez to tak spowalnia to wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj ten szajs z powrotem do sklepu :) . Powiedz ze cie nie zadowala wydajność tej płyty i ze chcesz wymienić na inną za dopłatą oczywiscie :)

....pozdrawiam....

A właśnie apropos gwarancji..Czy jeśli fleszowałem BIOS w tej płycie to wtenczas tracę na nią gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy kwasy walicie!! Kolega na ti200 i celku podkreconym na 3 GHz mial mniej pkt w 3dmarku 2001 niz ja na p4 1.6a@2.13 i takim samym ti200. Celek to gowno, 128 kb cache robi swoje. PLyta moze nie najlepsza, ale mysle ze zestaw jest dobrze dopasowany (ecs i celeron). Nie kupuj lepszej plyty bo ci nic to nieda, nie kupuj rowniez lepszego procka (chyba ze okazyjnie jakiegos p4 1.8@2.6). Najlepiej bys zrobil ,jakbys oddal to do sklepu i wzial jakiegos solteka na nf2 i athlona (mowie to jako zwolennik INTELA). Celeron do 3d to shit, jedyne, do czego sie nadaje to edycja video (tam cache nie potrzebny, bo ma strasznie mala szanse na dobre przewidywanie kolejnych instrukcji) i tam celeron wypada na rowni z p4. reasumujac - pozbadz sie tego shitu, kup za podobna cene athlona i jakies tanie mobo na nf2 , a jak masz kase to P4C + mobo 865/875.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy kwasy walicie!! Kolega na ti200 i celku podkreconym na 3 GHz mial mniej pkt w 3dmarku 2001 niz ja na p4 1.6a@2.13 i takim samym ti200. Celek to qpa, 128 kb cache robi swoje. PLyta moze nie najlepsza, ale mysle ze zestaw jest dobrze dopasowany (ecs i celeron). Nie kupuj lepszej plyty bo ci nic to nieda, nie kupuj rowniez lepszego procka (chyba ze okazyjnie jakiegos p4 1.8@2.6). Najlepiej bys zrobil ,jakbys oddal to do sklepu i wzial jakiegos solteka na nf2 i athlona (mowie to jako zwolennik INTELA). Celeron do 3d to shit, jedyne, do czego sie nadaje to edycja video (tam cache nie potrzebny, bo ma strasznie mala szanse na dobre przewidywanie kolejnych instrukcji) i tam celeron wypada na rowni z p4. reasumujac - pozbadz sie tego shitu, kup za podobna cene athlona i jakies tanie mobo na nf2 , a jak masz kase to P4C + mobo 865/875.

i tu sie z tobą niezgodzę że wymiana płyty nic niepomoże mialem tą samą plytę i kofig. jaki opisywalem wyżej teraz po wymianie na abita ai7 guru celerona 2.4 i pamięci na ddr 512 mój system wreszcie odżył bez podkręcania mam na poczciwym mx440se 5000pkt. przedtem w granicach 2500-3000 pkt po podkręceniu karty .ta plyta to poprostu typowa biurowka tak że wymieniaj plytę Wlodi na taką jak ja mam to napewno niepożalujesz ,od płyty glownej naprawde dużo zależy

 

 

pozdrowka pawelc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy kwasy walicie!! Kolega na ti200 i celku podkreconym na 3 GHz mial mniej pkt w 3dmarku 2001 niz ja na p4 1.6a@2.13 i takim samym ti200. Celek to qpa, 128 kb cache robi swoje. PLyta moze nie najlepsza, ale mysle ze zestaw jest dobrze dopasowany (ecs i celeron). Nie kupuj lepszej plyty bo ci nic to nieda, nie kupuj rowniez lepszego procka (chyba ze okazyjnie jakiegos p4 1.8@2.6). Najlepiej bys zrobil ,jakbys oddal to do sklepu i wzial jakiegos solteka na nf2 i athlona (mowie to jako zwolennik INTELA). Celeron do 3d to shit, jedyne, do czego sie nadaje to edycja video (tam cache nie potrzebny, bo ma strasznie mala szanse na dobre przewidywanie kolejnych instrukcji) i tam celeron wypada na rowni z p4. reasumujac - pozbadz sie tego shitu, kup za podobna cene athlona i jakies tanie mobo na nf2 , a jak masz kase to P4C + mobo 865/875.

i tu sie z tobą niezgodzę że wymiana płyty nic niepomoże mialem tą samą plytę i kofig. jaki opisywalem wyżej teraz po wymianie na abita ai7 guru celerona 2.4 i pamięci na ddr 512 mój system wreszcie odżył bez podkręcania mam na poczciwym mx440se 5000pkt. przedtem w granicach 2500-3000 pkt po podkręceniu karty .ta plyta to poprostu typowa biurowka tak że wymieniaj plytę Wlodi na taką jak ja mam to napewno niepożalujesz ,od płyty glownej naprawde dużo zależy

 

 

pozdrowka pawelc

Tak wiem, od płyty zależy dużo, i raczej zostawie sobie tego celka bo chyba nie jest aż tak ultra tragiczny w garch. Poprostu marnuje mi się teraz proc wraz z pamięciami przez tego ECS-a i coś z tym musze jak najszybciej zrobić. Pawelc ja myśle że Abit IS-7 też będzie rozsądnym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy tam gadacie. Celek jest jeszcze niezły. Kupiłe swojego 1.5 roku temu z zamiarem wymienienia na PIV, ale ciągle mi wystarcza.

 

Z resztą wszystko zależy do czego kupuje sie sprzęt, mi nie robił by różnicy prz tej grafie ( prowizorka) i 2.4 Ghz Athalon FX 51 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notak , tylko żeby się nie okazało że wpakuje 500zł w płyte i mi to nic nie da bo bym się w tym momencie pociął. Macie może jakieś testy lub wiecie z własnych doświadczeń jak celki powyżej 2Ghz sprawują się w grach na troche lepszych płytach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www20.tomshardware.com/cpu/20030217..._charts-22.html

zycze milej leORT: ORT: ORT: ktury. Kolega wyranie zaznacza, ze zalezy mu na 3d, wiec celeron JEST DO [gluteus maximus] i nic tego nie zmieni. Nie mowie, ze jest to zly procesor do wszystkiego, ale za taka cene i ogolna wydajnosc powinien kosztowac 1/2 tego co kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celek w biurze jeszcze ujdzie, filmy, kompresja. ale w grach AMD bardzo ładnie sobie radzi i celeron zostaje daleko daleko z tyłu. kłanie się mała magistrala i mało cache'u, no i spowalniacze stosowane przez intela bardzo dobrze działają :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...